Magazyn Spider’s Web+

Nasze śledztwo

KIM JEST ŻURNALISTA?

Śledztwo
Żurnalista - sylwetka. Kim jest autor podcastów?

"Ja tylko chciałem udawać, że dam radę". Influencer, nieudany menedżer, dłużnik

Nie jest dziennikarzem, ale nazywa się Żurnalistą. Nie zna się na biznesie, ale prowadził magazyn dla biznesmenów. Zaprasza do podcastu gwiazdy, ale i niektórym celebrytom jest winien pieniądze. – Prędzej czy później ktoś jego tożsamość odkryje. To raczej nieuniknione – mówi jego dobry kolega Bogusław Leśnodorski. Faktycznie. Wystarczą bowiem trzy kliki na stronie Żurnalisty i jakieś 0,33 sekundy, by odkryć, jak najprawdopodobniej się nazywa.
Żurnalista.pl - kim jest? Druga część reportażu

Faktury na dziewczynę i tajne studio. Oto jak Żurnaliście udało się ukrywać przed komornikami

Mimo że Żurnalista na podcaście zarabia (i to sporo), to komornicy nie mogą odebrać setek tysięcy złotych długów. Równie mocno jak dochody ukrywa to, gdzie ma studio nagraniowe. Nic dziwnego, skoro z poprzedniego zniknął nagle, także nie płacąc. Oto jak Dawid Swakowski vel Żurnalista zorganizował system ukrywania się przed grzechami i długami z przeszłości.
Czytaj dalej Magazyn Spider's Web+
Nasz cykl

CD PROJEKT. NIEKOLORYZOWANE

Cykl nominowany do nagrody Grand Press 2021
CD Projekt. Kto właściwie stoi za Wiedźminem i Cyberpunkiem?

Wataha milionerów rządzi CD Projektem. Ich losy nie są jednak tęczowe

CD Projekt jest niczym wataha z parą najbardziej doświadczonych alf na czele. Założyły rodzinę, wychowały młode gammy, kierowały pierwszymi polowaniami. Oddały jednak pole becie, który zajął się obroną terytorium i utrzymaniem porządku w grupie. Ich silne szczęki, silna wola wpłynęły na to, jak wataha żyje, poluje i czy faktycznie zdobędzie cały świat.
Żółć zamiast złota. Siedem grzechów głównych CD Projektu

Żółć zamiast złota. Siedem grzechów głównych CD Projektu

Przepis na katastrofę – tak ludzie związani z gamedevem i CD Projektem mówią o tym, co stało się z „Cyberpunkiem 2077”. Przepis, który firma od lat doskonale znała, bo te same grzechy popełniała wielokrotnie.
„Nie śpię, bo jestem Redem”. Tak wygląda CD Projekt bez różowych okularów

„Nie śpię, bo jestem Redem”. Tak wygląda CD Projekt bez różowych okularów

W CD Projekcie można zrobić karierę, wyrobić sobie nazwisko, a nawet nieźle się wzbogacić. Ale kluczowe jest, by w ogóle wytrzymać. Przynajmniej do premiery kolejnej gry. Kto nie doczeka, ten znika z napisów końcowych.
Niepokorna słowiańska dusza i wymowa „Ce De Projekt”. Narodziny legendy - historia prawdziwa

Szyby niebieskie od monitorów. Wstawaj, samuraju, mamy firmę do zbudowania

Szefowie CD Projektu dekadę temu nie pobierali pensji w ogóle. Kilka dni temu – choć „Cyberpunk 2077” zaliczył potężny falstart – za 2020 rok przyznali sobie 120 mln zł nagrody.
Gamedev w sosie polskim. CD Projekt jak handlarz z bazaru - pirackie gierki i finał na parkiecie

Młode wilki z CD Projekt. Z czerwonej Polski do światowej doliny gier

Swapperzy tacy jak S.S. Captain od hakerów i piratów nauczyli się, jak łamać zabezpieczenia gier, jak je samemu robić i jak na nich zarabiać. Z paździerzowych giełd komputerowych początków kapitalizmu wyrośli ci, którzy dziś trzęsą całą branżą gamingową. Wśród nich CD Projekt, symbol potęgi polskiej branży growej.
Czytaj dalej Magazyn Spider's Web+