tech

Redakcja Spider's Web

Spider’s Web to największy niezależny technologiczno-lifestylowy blog w Polsce.

Kilkunastu blogerów regularnie tworzy felietony, opiniotwórcze teksty, tłumaczy zagadnienia ze świata nauki i doradza w zakupach elektroniki. Redakcja zbudowała w sieci miejsce, które skupia olbrzymią społeczność pasjonatów nowych technologii, miłośników motoryzacji, fanów filmów, seriali i szeroko pojętej cyfrowej rozrywki.

Blog Spider's Web jest jednym z pięciu serwisów wchodzących w skład Grupy Spider's Web. Poznaj nasze pozostałe blogi.

Przemysław Pająk, redaktor naczelny

Ojciec założyciel i rednacz Spider's Web w jednym. Słynie z bufonowatych tyrad, w których ogłasza prawdę objawioną i jedyną. W Sieci zaczynał pisać, gdy większość Czytelników Spider's Web chodziła jeszcze w pampersach. Wymądrza się głównie na temat biznesu technologicznego, ale tak naprawdę ma wiele do powiedzenia na tematy wszelakie.

Mateusz Nowak, wydawca

Siedzi z nosem w ekranie, szukając ciekawych tematów, gorących trendów i literówek w tekstach innych autorów. Sam też pisze. Najchętniej o urządzeniach mobilnych, prywatności i na tematy związane z bezpieczeństwem w sieci.

Piotr Barycki, redaktor prowadzący

Najpierw przez kilka lat naprawiał Skodę. Potem sprzedał tego grata i kupił coś lepszego. Od tamtej pory nieustannie naprawia swoje Alfy Romeo 159. Miał ich więcej niż normalny człowiek rąk. W Spider’s Web odpowiada za pracę redakcji technologicznej i motoryzacyjnej. Przez 7 lat pracy w Spider’s Web ani razu nie napisał swojego bio i cały czas ktoś musi to robić za niego.

Rafał Gdak, redaktor prowadzący

Wychowały go stare media, to doświadczenie wykorzystuje w nowych i na Spider’s Web zderza z technologiami. Felietonista, który nie boi się wbić kija w mrowisko. Uzależniony od książek i muzyki rockowej. Pasjonat astronomii i fizyki kwantowej, a przy tym zatwardziały humanista i miłośnik historii.

Łukasz Kotkowski, redaktor

Lubi wiedzieć coś o wszystkim i wszystko o czymś. Napisze tekst, zrobi zdjęcie, a w razie potrzeby nagra wideo. Nie ma szans, żeby przepuścił materiał ze źle wstawionymi przecinkami. Z zamiłowania muzyk. Z aspiracji pisarz – autor mrocznego thrillera „Fanaberia”.

Marcin Połowianiuk, red. działu foto

Człowiek orkiestra. Na Spider’s Web nie tylko pisze i robi zdjęcia, ale również nagrywa filmy z udziałem innych osób lub własnym. Na koniec je montuje i wrzuca na YouTube’a. Jeśli aktualnie nie przebywa w Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej, Niemczech, Włoszech lub w Hiszpanii, to znaczy, że na kilka dni wrócił do domu w Białymstoku.

Piotr Grabiec, trener Pokemonów

Drzewiej pracował w nocy, żeby zapełnić poranną ramówkę, a spał w dzień. Dzisiaj się już nieco ustatkował – w nocy śpi, żeby w dzień łapać Pokemony, chociaż ma je już wszystkie. Pisze przede wszystkim o jabłkowej stronie technologii i telekomunikacji, a także o popkulturze i wszystkim, co geekowe.

Maciej Gajewski, felietonista

Pismak niemal od dwóch dekad. Początkowo w mediach muzycznych, karierę zrobił jednak na technologiach. Nic dziwnego – zamiłowanie do fantastyki naukowej rozbudziło w nim głód wiedzy i chęć dowiedzenia się „jak to działa” i „jak to może działać lepiej”. Na Spider’s Web obserwuje technologicznego giganta – firmę Microsoft.

Matylda Grodecka, felietonistka

Ironia to jej drugie imię. Nie ma tematu, do którego nie potrafiłaby podejść z dystansem i poczuciem humoru. Interesuje się tym, jak technologie zmieniają relacje międzyludzkie.

Szymon Radzewicz, red. działu gry

Rasa: troll. Klasa: bard. Charakter: chaotyczny dobry. Ale nie zawsze. Na Spider’s Web prowadzi ku zwycięstwu imperium gier, które z roku na rok staje się większą i ważniejszą częścią serwisu. Nowego smartfonu nie poleci, ale dialogi z Zeldy recytuje na pamięć w środku nocy.

Hubert Taler, red. działu nauka

Tworzy na Spider’s Web dział poświęcony nauce. Praca nad popularyzacją nauki i walka z internetowymi bzdurami to nie jedyna jego pasja. Zarządza również zespołem programistów w studiu deweloperskim, które odpowiada za stworzenie wielu popularnych aplikacji mobilnych i webowych. Pozostały czas poświęca na podróże z rodziną, czytanie, oraz próbuje znaleźć choć trochę czasu na granie w gry wideo.

Dawid Kosiński, prowadzący SW TV

Pracę w mediach technologicznych zaczął w wieku 16 lat. Od tego czasu współpracował z wieloma redakcjami, by w 2012 r. ostatecznie trafić pod skrzydła Przemka Pająka. W Spider’s Web początkowo zajmował się pisaniem, by następnie przenieść swoje zainteresowania w kierunku treści wideo oraz marketingu internetowego.

Joanna Tracewicz, felietonistka

Redaktor prowadząca Spider’s Web Rozrywka i felietonistka Spider’s Web. Nie śpi po nocach, bo ogląda przedpremierowo seriale i telewizyjne programy, których wy ponoć nie śledzicie, ale i tak pamiętacie, że agentem był Hubert Urbański. Nie śpi w dzień, bo przecież jest szefem działu rozrywkowego na naszym blogu.

Jakub Kralka, dobry duszek redakcji

Jest prawnikiem zajmującym się głównie problematyką prawa autorskiego i prawa nowych technologii, współwłaścicielem i redaktorem naczelnym serwisu Bezprawnik oraz autorem bloga Techlaw.pl – Prawo Nowych Technologii. Na Spider’s Web odpoczywa od pracy, w ramach przerwy na kawę pisuje o tym, co go pasjonuje – świecie technologii i nowoczesnych mediów.

Karol Kopańko, red. działu biznes

5 minut po tym, jak Karol podpisał umowę ze Spider’s Web, spakował plecak i uciekł do Azji na kilka miesięcy. Nie zrobił tego dlatego, że nie da się z nami wytrzymać. Karol po prostu nie usiedzi na miejscu. Za młodu uciekł z Podlasia i tak mu się to spodobało, że teraz uskutecznia regularne eskapady z Warszawy i Polski. Jego uwadze nie uciekną jednak biznesowe machlojki i polskie wannabe-jednorożce.

Michał Tabaka, red. działu fintech

Jeden z najstarszych w Spider’s Webie, ale też jeden z najmłodszych stażem. Najchętniej zerkający w stronę fintechu. Dziennikarz prasowy od dwóch dekad. Psiarz, obecnie z dwoma kotami.

Tomasz Domański, red. działu nauka

Opiekuje się działem naukowym. Opisuje dokonania naukowców, śledzi rozwój medycyny i wie, kto ostatnio dostał Nobla z fizyki. Ma alergię na płaskoziemców i innych antyszczepionkowców. W redakcji często pomaga jako newsman, operator kamery i montażysta.

Jakub Wrótniak, bloger/social media/tv

Zajmuje się mediami społecznościowymi Grupy Spider's Web, ogarnia Spider's Web TV na YouTubie oraz bloguje o nowych technologiach.

Norbert Biedrzycki, publikacje gościnne

Head of Services CEE, Microsoft. Kieruje usługami Microsoft w 36 krajach, ich zakres obejmuje doradztwo biznesowe i konsulting technologiczny, w szczególności w takich obszarach jak big data i sztuczna inteligencja, aplikacje biznesowe, cybersecurity, usługi premium oraz cloud. Poprzednio jaklo Vice President Digital McKinsey odpowiedzialny za region CEE oraz usługi łączące doradztwo strategiczne i wdrażanie zaawansowanych rozwiązań informatycznych. Od kompleksowej transformacji cyfrowej przez szybkie wdrożenia aplikacji biznesowych, rozwiązania i analizy big data, biznesowe zastosowania sztucznej inteligencji po rozwiązania blockchain i IoT. Wcześniej Norbert pełnił funkcję Prezesa Zarządu i CEO Atos Polska, był również szefem ABC Data S.A. oraz Prezesem Zarządu i CEO Sygnity S.A. Poprzednio również pracował w firmie McKinsey jako partner, był dyrektorem działu usług doradczych, oraz rozwoju biznesu firmy Oracle.

Pasją Norberta są najnowsze technologie robotyzacja, zastosowania sztucznej inteligencji, blockchain, VR i AR, Internet Rzeczy, oraz ich wpływ na gospodarkę i społeczeństwo. Więcej na ten temat można przeczytać na blogu Norberta.