grupa sw

Redakcja Spider's Web

Spider’s Web to największy niezależny serwis tech-rozrywka-moto-biz.

Kilkudziesięciu blogerów Spider's Web regularnie tworzy felietony, opiniotwórcze teksty, tłumaczy zagadnienia ze świata nauki i doradza w zakupach elektroniki. Redakcja zbudowała w sieci miejsce, które skupia olbrzymią społeczność pasjonatów nowych technologii, miłośników motoryzacji, fanów filmów, seriali i szeroko pojętej cyfrowej rozrywki.

W 2018 r. Spider's Web świętował swoje 10-lecie. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalną podstronę 10lat.spidersweb.pl, na której opowiedzieliśmy naszą historię.

Blog Spider's Web jest jednym z pięciu serwisów wchodzących w skład Grupy Spider's Web. Poznaj nasze pozostałe blogi.

TECH

Spider's Web

Zaczyna się od technologii

Przemysław Pająk, redaktor naczelny

Ojciec założyciel i rednacz Spider's Web w jednym. Słynie z bufonowatych tyrad, w których ogłasza prawdę objawioną i jedyną. W Sieci zaczynał pisać, gdy większość Czytelników Spider's Web chodziła jeszcze w pampersach. Wymądrza się głównie na temat biznesu technologicznego, ale tak naprawdę ma wiele do powiedzenia na tematy wszelakie.

Sprawdź teksty Przemka na Spider's Web.
Kontakt e-mail: przemyslaw.pajak@gmail.com

Mateusz Nowak, wydawca

Siedzi z nosem w ekranie, szukając ciekawych tematów, gorących trendów i literówek w tekstach innych autorów. Sam też pisze. Najchętniej o urządzeniach mobilnych, prywatności i na tematy związane z bezpieczeństwem w sieci.

Sprawdź teksty Mateusza na Spider's Web.
Kontakt e-mail: mateusz.nowak@spidersweb.pl

Piotr Barycki, redaktor prowadzący

Najpierw przez kilka lat naprawiał Skodę. Potem sprzedał tego grata i kupił coś lepszego. Od tamtej pory nieustannie naprawia swoje Alfy Romeo 159. Miał ich więcej niż normalny człowiek rąk. W Spider’s Web odpowiada za pracę redakcji technologicznej i motoryzacyjnej. Przez 7 lat pracy w Spider’s Web ani razu nie napisał swojego bio i cały czas ktoś musi to robić za niego.

Sprawdź teksty Piotrka na Spider's Web.

Rafał Gdak, redaktor prowadzący

Wychowały go stare media, to doświadczenie wykorzystuje w nowych i na Spider’s Web zderza z technologiami. Felietonista, który nie boi się wbić kija w mrowisko. Uzależniony od książek i muzyki rockowej. Pasjonat astronomii i fizyki kwantowej, a przy tym zatwardziały humanista i miłośnik historii.

Sprawdź teksty Rafała na Spider's Web.

Matylda Grodecka, redaktorka prowadząca

Ironia to jej drugie imię. Nie ma tematu, do którego nie potrafiłaby podejść z dystansem i poczuciem humoru. Interesuje się tym, jak technologie zmieniają relacje międzyludzkie.

Sprawdź teksty Matyldy na Spider's Web.

Łukasz Kotkowski, felietonista i recenzent

Lubi wiedzieć coś o wszystkim i wszystko o czymś. Napisze tekst, zrobi zdjęcie, a w razie potrzeby nagra wideo. Nie ma szans, żeby przepuścił materiał ze źle wstawionymi przecinkami. Z zamiłowania muzyk. Z aspiracji pisarz – autor mrocznego thrillera „Fanaberia”.

Sprawdź teksty Łukasza na Spider's Web.

Marcin Połowianiuk, redaktor działu foto, twórca wideo w Spider's Web TV

Człowiek orkiestra. Na Spider’s Web nie tylko pisze i robi zdjęcia, ale również nagrywa filmy z udziałem innych osób lub własnym. Na koniec je montuje i wrzuca na YouTube’a. Jeśli aktualnie nie przebywa w Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej, Niemczech, Włoszech lub w Hiszpanii, to znaczy, że na kilka dni wrócił do domu w Białymstoku.

Sprawdź teksty Marcina na Spider's Web.

Piotr Grabiec, trener Pokemonów

Drzewiej pracował w nocy, żeby zapełnić poranną ramówkę, a spał w dzień. Dzisiaj się już nieco ustatkował – w nocy śpi, żeby w dzień łapać Pokemony, chociaż ma je już wszystkie. Pisze przede wszystkim o jabłkowej stronie technologii i telekomunikacji, a także o popkulturze i wszystkim, co geekowe.

Sprawdź teksty Piotrka na Spider's Web.

Maciej Gajewski, felietonista i newsman

Pismak niemal od dwóch dekad. Początkowo w mediach muzycznych, karierę zrobił jednak na technologiach. Nic dziwnego – zamiłowanie do fantastyki naukowej rozbudziło w nim głód wiedzy i chęć dowiedzenia się „jak to działa” i „jak to może działać lepiej”. Na Spider’s Web obserwuje technologicznego giganta – firmę Microsoft.

Sprawdź teksty Maćka na Spider's Web.

Szymon Radzewicz, redaktor działu gry

Rasa: troll. Klasa: bard. Charakter: chaotyczny dobry. Ale nie zawsze. Na Spider’s Web prowadzi ku zwycięstwu imperium gier, które z roku na rok staje się większą i ważniejszą częścią serwisu. Nowego smartfonu nie poleci, ale dialogi z Zeldy recytuje na pamięć w środku nocy.

Sprawdź teksty Szymka na Spider's Web.

Radek Kosarzycki, redaktor działów kosmos i nauka

Twórca portalu i podcastu Puls Kosmosu. Aktualnie bloger Spider's Web piszący głównie o kosmosie, ale równie chętnie podejmuje tematy naukowe, związane z medycyną oraz stricte technologiczne.

Sprawdź teksty Szymka na Spider's Web.

Hubert Taler, redaktor działu nauka

Tworzy na Spider’s Web dział poświęcony nauce. Praca nad popularyzacją nauki i walka z internetowymi bzdurami to nie jedyna jego pasja. Zarządza również zespołem programistów w studiu deweloperskim, które odpowiada za stworzenie wielu popularnych aplikacji mobilnych i webowych. Pozostały czas poświęca na podróże z rodziną, czytanie, oraz próbuje znaleźć choć trochę czasu na granie w gry wideo.

Sprawdź teksty Huberta na Spider's Web.

Tomasz Domański, redaktor działu nauka

Opiekuje się działem naukowym. Opisuje dokonania naukowców, śledzi rozwój medycyny i wie, kto ostatnio dostał Nobla z fizyki. Ma alergię na płaskoziemców i innych antyszczepionkowców. W redakcji często pomaga jako newsman, operator kamery i montażysta.

Sprawdź teksty Tomka na Spider's Web.

Dawid Kosiński, prowadzący Spider's Web TV

Pracę w mediach technologicznych zaczął w wieku 16 lat. Od tego czasu współpracował z wieloma redakcjami, by w 2012 r. ostatecznie trafić pod skrzydła Przemka Pająka. W Spider’s Web początkowo zajmował się pisaniem, by następnie przenieść swoje zainteresowania w kierunku treści wideo oraz marketingu internetowego.

Sprawdź teksty Dawida na Spider's Web i odwiedź Spider's Web TV na YouTubie.

Karol Kopańko, redaktor działu biznes

5 minut po tym, jak Karol podpisał umowę ze Spider’s Web, spakował plecak i uciekł do Azji na kilka miesięcy. Nie zrobił tego dlatego, że nie da się z nami wytrzymać. Karol po prostu nie usiedzi na miejscu. Za młodu uciekł z Podlasia i tak mu się to spodobało, że teraz uskutecznia regularne eskapady z Warszawy i Polski. Jego uwadze nie uciekną jednak biznesowe machlojki i polskie wannabe-jednorożce.

Sprawdź teksty Karola na Spider's Web.

Michał Tabaka, redaktor działu fintech

Jeden z najstarszych w Spider’s Webie, ale też jeden z najmłodszych stażem. Najchętniej zerkający w stronę fintechu. Dziennikarz prasowy od dwóch dekad. Psiarz, obecnie z dwoma kotami.

Sprawdź teksty Michała na Spider's Web.

Krzysztof Basel, redaktor działu foto

Dziennikarz, fotograf, wydawca. Od lat związany z mediami foto i tech. Kocha szczery fotoreportaż, fotografię uliczną, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie. Miłośnik dobrego jedzenia i mocnej kawy, podróży z małymi aparatami, muzyki świata i technologicznych nowości.

Sprawdź teksty Krzyśka na Spider's Web.

Jakub Kralka, dobry duszek redakcji

Jest prawnikiem zajmującym się głównie problematyką prawa autorskiego i prawa nowych technologii, współwłaścicielem i redaktorem naczelnym serwisu Bezprawnik oraz autorem bloga Techlaw.pl – Prawo Nowych Technologii. Na Spider’s Web odpoczywa od pracy, w ramach przerwy na kawę pisuje o tym, co go pasjonuje – świecie technologii i nowoczesnych mediów.

Sprawdź teksty Kuby na Spider's Web.

SW+

Magazyn Spider's Web+

Przewodnik po nowym technologicznym społeczeństwie

W Magazynie Spider's Web+ nie piszemy o nowych gadżetach, pomysłach na aplikacje, flagowcach wypuszczanych przez wielkich technologicznych graczy, czy streszczać wyników finansowych startupów. W Magazynie Spider's Web+ skupiamy się na człowieku. Na tym, kto stoi za tą aplikacją, o kogo i jakimi metodami walczą korporacje, starając się sprzedać swoje produkty, jak zmienia się nasze funkcjonowanie, zwyczaje i nawyki pod wpływem życia online, kto na tej cyfrowej rewolucji wygrywa, a kto stanie się ofiarą.

Szefową Magazynu Spider's Web+ jest Sylwia Czubkowska, a treści tworzą autorzy serwisów Spider's Web, Autoblog.pl, Rozrywka.Blog i Bizblog.pl.

Sylwia Czubkowska, redaktorka prowadząca

Wieloletnia dziennikarka ekonomiczna i technologiczna takich tytułów jak Gazeta Wyborcza, Dziennik Gazeta Prawna i tygodnik Przekrój. Trzykrotnie nominowana do nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne. Czterokrotna laureatka nagród Prezesa Urzędu Patentowego za teksty na temat innowacji i wynalazków.

Sprawdź teksty Sylwii w Magazynie Spider's Web+ oraz na Spider's Web.

RB

Rozrywka.Blog

Cyfrowy styl życia

Rozrywka.Blog to serwis poświęcony rozrywce cyfrowej, popkulturze i kulturze, stworzony przez pasjonatów i blogerów z doświadczeniem dziennikarskim. Codziennie dostarczamy porcji informacji z branży serialowej, filmowej czy muzycznej. To stąd dowiesz się, co obejrzeć, na co wybrać się do kina, co przeczytać i czego posłuchać. Śledzimy serwisy streamingowe, analizujemy trendy i komentujemy premiery oraz wydarzenia ze świata rozrywki, kultury masowej i show-biznesu. Każdy autor ma własne zainteresowania i poglądy, w ramach redakcji zdarzają się polemiki. U nas liczą się opinia i dyskusja.

Joanna Tracewicz, szefowa serwisu, redaktorka prowadząca

Redaktorka prowadząca Rozrywka.Blog i felietonistka Spider’s Web. Nie śpi po nocach, bo ogląda przedpremierowo seriale i telewizyjne programy, których wy ponoć nie śledzicie, ale i tak pamiętacie, że agentem był Hubert Urbański. Nie śpi w dzień, bo przecież jest szefem działu rozrywkowego na naszym blogu.

Sprawdź teksty Asi na Rozrywka.Blog.

Konrad Chwast, redaktor prowadzący

Współpracownicy wyobrażają sobie go jako dżentelmena w surducie i z cygarem w ręku. Na co dzień walczy na polu walki z brakiem kultury, prowadząc Rozrywka.Blog.

Sprawdź teksty Konrada na Rozrywka.Blog.

Anna Nicz, redaktorka prowadząca

Rodem Warmiaczka, sercem Mazowszanka, z powołania entuzjastka muzyki, o której od kilku lat tu i tam pisze. Na Rozrywka.Blog od 2018 roku w roli redaktorki prowadzącej.

Sprawdź teksty Ani na Rozrywka.Blog.

Rafał Christ, bloger

Na Uniwersytecie Jagiellońskim walczy o tytuł doktora nauk humanistycznych, pisząc pracę o amerykańskim kinie eksploatacji. Uwielbia filmy plugawe, ohydne, złe w równym stopniu co blockbustery, na które biegnie do multipleksu już w dniu premiery. Na jego przemyślenia o popkulturze można trafić w internecie i prasie papierowej.

Sprawdź teksty Rafała na Rozrywka.Blog.

Przemysław Dobrzyński, bloger

Bezgranicznie zakochany w kinie i muzyce. Od ponad 8 lat działa w polskich mediach pisząc głównie o filmach. Publikował m.in. w Onecie, Wp.pl, Zwierciadle, Wysokich Obcasach oraz na blogu Huffington Post. Za swoje największe osiągnięcie uważa rozmowę w cztery oczy z Robertem Downeyem Jr., a za największe marzenie padnięcie na kolana z oświadczynami przed Margot Robbie.

Sprawdź teksty Przemka na Rozrywka.Blog.

Magda Fijołek, blogerka

Miłośniczka kotów, psów, saren, kaczek i oposów. Choć czasem można ją spotkać na warszawskich salonach i czerwonych dywanach, zdecydowanie lepiej czuje się w lesie na pikniku albo w domowym zaciszu z kawą i książką w ręku. Z podobną pasją śledzi trendy w sztuce przez wielkie „S”, jak i kolejne sezony programów, co do oglądania których większość z nas publicznie się nie przyznaje. Z wykształcenia psycholog, z zamiłowania dziennikarka i redaktorka. Porzuciła pracę w korporacji, żeby żyć z pisania o kulturze i prowadzić fascynujące życie. To pierwsze wychodzi jej całkiem nieźle, nad drugim pracuje każdego dnia, ale sami wiecie, jak jest. Duchowy autorytet – Magda Gessler, życiowa dewiza: besos!

Sprawdź teksty Magdy na Rozrywka.Blog.

Tomasz Gardziński, bloger

Interesuje go popkultura w każdej możliwej formie. Jest specjalistą od animacji i wielbicielem naruszających tabu seriali. Dziennikarz i stały felietonista Rozrywka.Blog.

Sprawdź teksty Tomka na Rozrywka.Blog.

Piotr Grabiec, bloger

Drzewiej pracował w nocy, żeby zapełnić poranną ramówkę, a spał w dzień. Dzisiaj się już nieco ustatkował – w nocy śpi, żeby w dzień łapać Pokemony, chociaż ma je już wszystkie. Pisze przede wszystkim o jabłkowej stronie technologii i telekomunikacji, a także o popkulturze i wszystkim, co geekowe.

Sprawdź teksty Piotrka na Rozrywka.Blog.

MOTO

Autoblog.pl

Blog motoryzacyjny

Autoblog.pl to serwis motoryzacyjny w postaci platformy blogowej, działający w ramach grupy Spider’s Web. Trzymamy rękę na pulsie jeśli chodzi o motoryzację. Opisujemy, sprawdzamy i nie boimy się oceniać. Jesteśmy opiniotwórczym głosem w codziennej dyskusji na temat tego, co dzieje się na rynku samochodów (i nie tylko).

Piszemy newsy, felietony, recenzje, testy. Publikujemy galerie nowych i starych samochodów. Bierzemy udział w licznych wydarzeniach o tematyce motoryzacyjnej, żeby zawsze być na bieżąco. Realizujemy oryginalne materiały, których nie przeczytasz nigdzie indziej. Autoblog to nie kolejny portal niusowy – to miejsce, gdzie każdy, kto interesuje się motoryzacją znajdzie coś dla siebie.

Tymon Grabowski, szef serwisu, redaktor prowadzący

Redaktor prowadzący Autoblog.pl. Od 2004 r. pracuje w branży motoryzacyjnej, przez lata związany z prasą drukowaną. Zaczynał od tuningu, będąc redaktorem, a później naczelnym czasopisma MAXI tuning. Wiele lat współpracował z tygodnikiem Motor i miesięcznikiem Classicauto. Założyciel strony Zlomnik.pl i kanału YT pod tą samą nazwą. Autor wielu książek i ebooków na tematy motoryzacyjne i podróżnicze. Miłośnik gratów, starych rzeczy i opuszczonych miejsc. Jeśli je kebab, to tylko cienki baran mieszany.

Sprawdź teksty Tymona na Autoblog.pl.

Adam Majcherek, zastępca redaktora prowadzącego

Wydawca i sekretarz redakcji. W przeciwieństwie do red. prowadzącego, bardziej niż graciarstwem fascynuje się nowinkami technologicznymi. Lubi prowadzić samochody, ale czeka na dzień, w którym odda stery komputerowi i będzie mógł zbudować jakiś nowy pojazd z klocków. Znajdzie coś ciekawego w każdym, nawet najnudniejszym samochodzie.

Sprawdź teksty Adama na Autoblog.pl.

Piotr Barycki, zastępca redaktora prowadzącego

Najpierw przez kilka lat naprawiał Skodę. Potem sprzedał tego grata i kupił coś lepszego. Od tamtej pory nieustannie naprawia swoje Alfy Romeo 159. Miał ich więcej niż normalny człowiek rąk. W Spider’s Web odpowiada za pracę redakcji technologicznej i motoryzacyjnej. Przez 7 lat pracy w Spider’s Web ani razu nie napisał swojego bio i cały czas ktoś musi to robić za niego.

Sprawdź teksty Piotrka na Autoblog.pl.

Mikołaj Adamczuk, redaktor działu testów

Od dziecka wdychał mnóstwo kurzu ze stosów prasy motoryzacyjnej, którą zapełniał każdy zakamarek swojego pokoju. Co gorsza, robi to do dziś.
Na liście aut, którymi chciałby się przejechać, irański Samand stoi na równi z nowym Ferrari. Gdy akurat nie myśli o samochodach to słucha dziwnej muzyki, je albo szuka tanich lotów.

Sprawdź teksty Mikołaja na Autoblog.pl.

Piotr Szary, redaktor

Samochody uwielbia od zawsze. Po dźwięku rozpoznaje, ile dany silnik ma cylindrów, po czym przepytuje z tego żonę. Jest przekonany, że auta mają duszę, choć te elektryczne tak jakby nieco mniejszą. Kolekcjonuje modele samochodów w skali 1:18. Założyciel bloga V8 Supercharged.

Sprawdź teksty Piotrka na Autoblog.pl.

Michał Koziar, redaktor

Twórca kanału MotoBieda. Pasjonuje się motoryzacją od przedszkola. Lubi dobre samochody, ale i tak kupił sobie 2 Polonezy, w tym jeden karawan. Prawdopodobnie jest więc motoryzacyjnym masochistą.

Sprawdź teksty Michała na Autoblog.pl.

Grzegorz Karczmarz, redaktor

Przygotowuje reportaże i inne artykuły specjalne.

Sprawdź teksty Grześka na Autoblog.pl.

BIZ

Bizblog.pl

Serwis biznesowy

Bizblog to serwis poświęcony biznesowi – i temu dużemu, i temu małemu. W serwisie Czytelnicy znajdą wiadomości ze świata biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem środowiska konkurencyjnego małych i średnich przedsiębiorców, okraszone opiniami i analizami doświadczonych dziennikarzy i blogerów.

Arkadiusz Braumberger, szef serwisu, redaktor prowadzący

Arek ma bogatą historię pracy w mediach, zarówno tych tradycyjnych prasowStara się pisać o biznesie i finansach z uczuciem, ale jest wściekły, że musi płacić podatki, abonament i kredyt we frankach, więc wychodzą mu horrory i thrillery. Fan Firefoxa, amator bushcraftu i miłośnik prozy Cormacka McCarthy’ego. Robi doktorat o z clickbaitów.

Sprawdź teksty Arka na Bizblog.pl.

Jacek Bereźnicki, redaktor prowadzący

Jacek daj bio, bo nie mam tu co wkleić, a głupio wygląda bez.

Sprawdź teksty Jacka na Bizblog.pl.

Adam Sieńko, redaktor

ZaNie przepada za biznesową nowomową, szastaniem nieswoimi pieniędzmi i pomidorami dodawanymi do jajecznicy. Choć te ostatnie przełknie najprędzej. Na bizblog.pl najbardziej lubi poruszać tematy, które sam świetnie zna z autopsji, dlatego wylał już morze słów o Ryanairze i Uberze. Prywatnie ekstrawertyczny introwertyk, który na szczęście pisze dużo więcej niż mówi.

Sprawdź teksty Adama na Bizblog.pl.

Michał Tabaka, redaktor

Zaczynał, jeszcze w XX w., w „Gońcu Górnośląskim”, następnie przez lata pracował w „Dzienniku Zachodnim”, potem w TVP Katowice. Pisze m.in. do Magazynu Gospodarczego „Fakty” oraz Magazynu VIP.

Sprawdź teksty Michała na Bizblog.pl.

Karol Kopańko, redaktor

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku e-biznes, zaczynał jako bloger serwisu Antyweb, na Spider’s Web od września 2014 r. Współpracował z redakcjami „Gazety Wyborczej”, „Pulsu Biznesu” oraz „Gościa Niedzielnego”. Pracował także w redakcji programu Sonda 2 w TVP.

Sprawdź teksty Karola na Bizblog.pl.

Marcin Szeligowski, redaktor

Najmłodszy członek Bizbloga gustujący głównie w tematykach startupów, alkoholi i nietypowych techowych rozwiązań. Prywatnie prowadzi niszowego bloga, gdzie ciętym językiem odnosi się do zachowań społecznych, pisze poezje lub tworzy fantastykę. W wolnym czasie cyka też amatorskie fotki i śpiewa na karaoke.

Sprawdź teksty Marcina na Bizblog.pl.