REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

iPhone 14 Pro bez tajemnic. Tak się zmieni iOS po usunięciu notcha

iPhone 14 Pro nie ma już przed nami praktycznie żadnych tajemnic. Do sieci trafiły grafiki pokazujące, jak zmieni się interfejs iOS-a po pozbyciu się przez Apple'a niesławnego notcha na rzecz dwóch dziurek, które będą wyglądały jak jedna.

03.09.2022
18:13
iphone 14 pro max bez notcha dziurka wyciecie
REKLAMA

Już w środę 7 września odbędzie się konferencja Apple'a, na której oficjalnie zaprezentowane zostaną nowe telefony. Internet popsuł jednak niespodziankę firmie z Cupertino. Do sieci trafiły grafiki, które pokazują, jak się zmieni iOS na telefonach iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max pozbawionych notcha.

REKLAMA

Czytaj też:

iPhone 14 Pro bez notcha - co się zmieni w iOS?

Już od dawna wiadomo, że tak jak iPhone 14 niewiele będzie się różnił od iPhone'a 13, tak w przypadku iPhone'a 14 Pro oraz jego powiększonej wersji w postaci iPhone'a 14 Pro Max producent szykuje małą rewolucję. Dwa z czterech nowych telefonów Apple'a będą pozbawione notcha, którego zastąpią dwa wycięcia w ekranie. Wyświetlacz między nimi będzie jednak wygaszony - dzięki temu użytkownik będzie miał wrażenie, że w wyświetlaczu jest jedna podłużna dziura.

Ze względu na tę zmianę iOS również się nieco zmieni. Do sieci trafiły klipy wideo, które pokazują, jak system operacyjny w iPhonie 14 Pro i iPhonie 14 Pro Max będzie się zachowywał w praktyce. Na jednym z nich widać rzekomo prototyp iPhone'a z menu, które pozwala złączyć i rozłączyć obie dziurki. Na innym materiale z kolei widzimy podobną animację, ale dodatkowo w przestrzeni pomiędzy otworami pojawia się wskaźnik oznaczający, że aplikacja używa kamery.

Wycięcia w ekranie zajmują mniej miejsca niż notch, więc do iPhone'a 14 Pro wróci procentowy wskaźnik naładowania widoczny cały czas.

Obecnie po prawej stronie notcha widać jedynie ikonkę symbolizującą stan naładowania akumulatora i ciężko na pierwszy rzut oka oszacować, ile właściwie energii pozostało w ogniwie. Aby wyświetlić procentowy wskaźnik naładowania, trzeba rozwinąć Panel Sterowania. Jeśli jednak wierzyć przeciekom, to iOS 16 w iPhonie 14 Pro i iPhonie 14 Pro Max będzie pokazywał go cały czas. Nie ma jednak pewności, czy ta funkcja trafi do stabilnej wersji systemu.

Oprócz tego pojawiły się nowe informacje na temat trybu always-on, który ma być jedną z nowości w iPhone'ach 14 Pro. Jeśli wierzyć plotkom, to w tym trybie będzie można wyświetlać zarówno zegarek, jak i nowe widżety (z opcją ich ukrywania po upływie określonego czasu) oraz powiadomienia (znikające po 10 sekundach). Do tego można włączyć widoczny cały czas cyfrowy wskaźnik liczby powiadomień na dole ekranu.

To nie koniec możliwości trybu Always on w iPhonie 14 Pro.

REKLAMA

Jeśli użytkownik ustawi na tapecie obrazek, w którym iOS wykryje głębię, to po wygaszeniu urządzenia i aktywacji trybu always-on zniknie tło, ale obiekt na pierwszym planie pozostanie widoczny. Brzmi to świetnie i mam ogromną nadzieję, że te plotki się potwierdzą.

Jest też prosty sposób na to, żeby sprawdzić, jak będzie wyglądała w praktyce dziurka z nowych iPhone'ów. Jedyne, co trzeba mieć, to poprzedni telefon Apple'a. Potem wystarczy pobrać tę grafikę i... wyświetlić ją na pełnym ekranie starszego iPhone'a, a potem obrócić go do góry nogami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA