REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Sprzęt

Premiera nowego iPhone'a dopiero za miesiąc, a wiadomo prawie wszystko, z kolorami włącznie.

Już w przyszłym miesiącu spodziewamy się premiery nowych telefonów Apple'a. O ich wyglądzie i specyfikacji wiemy już całkiem sporo, ale co z kolorami? Firma z Cupertino wraz z premierą iPhone'a 14, iPhone'a 14 Max, iPhone'a 14 Pro i iPhone'a 14 Pro Max po raz kolejny odświeży paletę kolorystyczną.

08.08.2022
17:47
iPhone 14 pro max sprzedaż
REKLAMA

Oficjalnej premiery nowych telefonów Apple'a spodziewamy się we wrześniu. Wszystko wskazuje na to, że ponownie dostaniemy cztery różne modele, ale z jedną różnicą względem poprzednich lat. Tak jak iPhone'a 13, 13 Pro i 13 Pro Max zastąpią iPhone'y 14, 14 Pro i 14 Pro Max, tak iPhone 13 mini nie doczeka się następcy i zamiast niego pojawi się iPhone 14 Max. Producent wprowadzi też kilka zmian w palecie kolorystycznej.

REKLAMA

Czytaj też:

iPhone 14 i iPhone 14 Max mają być dostępne w pięciu kolorach

iPhone 14 i iPhone 14 Max - jakie kolory będą dostępne?

iPhone 14 i iPhone 14 Max będą współdzielić paletę kolorystyczną między sobą, tak jak to wyglądało w przypadku iPhone'a 13 i iPhone'a 13 mini. Wedle najświeższych nieoficjalnych informacji Apple zdecyduje się wyprodukować te telefony w pięciu różnych wariantach. Dostępne mają być:

 • czarny iPhone 14 i czarny iPhone 14 Max;
 • biały iPhone 14 i biały iPhone 14 Max;
 • niebieski iPhone 14 i niebieski iPhone 14 Max;
 • czerwony iPhone 14 i czerwony iPhone 14 Max;
 • fioletowy iPhone 14 i fioletowy iPhone 14 Max.

iPhone 13 i iPhone 13 mini produkowane są z obudowami w pięciu różnych kolorach, ale nieco innych niż te, na które Apple ma zdecydować się w tym roku, przy czym zielona wersja dołączyła nieco później. Obecnie nadal dostępne w sprzedaży są:

 • czarny iPhone 13 i czarny iPhone 13 mini ("północ")
 • biały iPhone 13 i biały iPhone 13 mini ("księżycowa poświata")
 • niebieski iPhone 13 i niebieski iPhone 13 mini;
 • czerwony iPhone 13 i czerwony iPhone 13 mini;
 • różowy iPhone 13 i różowy iPhone 13 mini;
 • zielony iPhone 13 i zielony iPhone 13 mini.

Oznacza to tym samym, że nowe bazowe telefony Apple'a będą mogły być tak samo czarne, białe, niebieskie i czerwone, jak ich poprzednicy (aczkolwiek nie są tu wykluczone inne odcienie). iPhone 14 i iPhone 14 Max nie będą dostępne w kolorach różowym i zielonym. Zamiast tego pojawi się nowy kolor, fioletowy.

iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max mają być dostępne w czterech kolorach

iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max - jakie kolory będą dostępne?

Dwa pozostałe z nowych telefonów Apple'a również mają być dostępne w różnych kolorach. W przypadku iPhone'a 14 Pro i iPhone'a 14 Pro Max, czyli bezpośrednich następców iPhone'a 13 Pro i iPhone'a 13 Pro Max, będziemy mogli wybierać jedną z czterech wersji. W ofercie mają pojawić się:

 • grafitowy iPhone 14 Pro i grafitowy iPhone 14 Pro Max;
 • srebrny iPhone 14 Pro i srebrny iPhone 14 Pro Max;
 • złoty iPhone 14 Pro i złoty iPhone 14 Pro Max;
 • fioletowy iPhone 14 Pro i fioletowy iPhone 14 Pro Max.

Jeśli chodzi o aktualną ofertę, to iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max występują w pięciu kolorach, ale tak jak w przypadku bazowych modeli, są one w części inne, niż te, których spodziewamy się po ich następcach (a zielonej wersji również nie było na premierę). W sprzedaży są teraz:

 • grafitowy iPhone 13 Pro i grafitowy iPhone 13 Pro Max ("mocny grafit");
 • srebrny iPhone 13 Pro i srebrny iPhone 13 Pro Max;
 • złoty iPhone 13 Pro i złoty iPhone 13 Pro Max;
 • niebieski iPhone 13 Pro i niebieski iPhone 13 Pro Max ("górski błękit");
 • zielony iPhone 13 Pro i zielony iPhone 13 Pro Max ("alpejska zieleń").

Tak jak w poprzednim roku, tak i teraz oba iPhone'y z linii Pro mają mieć o jedną wersję kolorystyczną mniej niż ich poprzednicy. W nowej ofercie Apple'a na 2022 r. nie będzie też iPhone'a 14 Pro i iPhone'a 14 Pro Max w kolorach zielonym i niebieskim, które zastąpi fiolet.

Warto przy tym cały czas pamiętać, że cały czas mówimy o nieoficjalnych doniesieniach, bo prezentacji iPhone'ów 14 spodziewamy się dopiero we wrześniu.

Kiedy będzie można kupić telefony iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max?

Od długiego czasu ptaszki ćwierkają, że prezentacja nowych urządzeń ma odbyć się już we wtorek 13 września. Jeśli firma tradycyjnie poczekałaby z wprowadzeniem urządzeń do sprzedaży do drugiego piątku po prezentacji, zamówienia typu preorder powinny ruszyć już w piątek 16 września, smartfony powinny trafić do klientów w piątek 23 września 2022 r.

Nie ma jeszcze konsensu co do daty premiery iPhone'ów na 2022 r.

W ubiegłym roku firma zaprezentowała nowe telefony 14 września, preordery ruszyły 17 września, a pierwsi klienci odebrali swoje telefony 24 września. Nie jest jednak wykluczone, że w tym roku Apple przyspieszy premierę. iPhone'y 14 miałyby zostać zaprezentowane już we wtorek 6 września. W tym układzie preordery ruszyłyby w piątek 9 września, a sprzedaż w piątek 16 września.

A co jeszcze warto wiedzieć o nowych iPhone'ach 14 i iPhone'ach 14 Pro?

Wedle dotychczasowych doniesień iPhone 14 nie będzie się zbyt wiele różnił od iPhone'a 13, a iPhone 14 Max będzie współdzielił specyfikację z mniejszym bratem. Dobra wiadomość jest jednak taka, że chociaż tegoroczny telefon ma dostać zeszłoroczny procesor, to producent postawi na większą ilość pamięci operacyjnej (czyli 6 GB zamiast 4 GB; dokładnie tyle samo RAM-u, ile mają iPhone'y 13 Pro i 13 Pro Max).

REKLAMA
Chcesz kupić iPhone'a? Teraz jest dobry moment

Apple skupi się w tym roku jednak na iPhonie 14 Pro i iPhonie 14 Pro Max, bo tylko w nich pojawi się nowy układ w postaci Apple A16 Bionic. Te urządzenia mają dostać zupełnie nowe ekrany bez notcha z obsługą trybu always-on display. Do tego we wszystkich nowych telefonach Apple'a mają pojawić się nowe aparaty fotograficzne, w tym główne moduły foto wykonujące zdjęcia w 64-megapikselach oraz znacznie lepszy przedni aparat do selfie z autofokusem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA