REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

iPhone 14 Pro z Always on Display. Z myślą o nim powstały nowe widżety w iOS 16

Już tej jesieni do oferty Apple'a mają dołączyć cztery zupełnie nowe telefony. Dwa z nich, czyli iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max, będą obsługiwały wreszcie funkcję Always on Display. Z myślą o niej projektowano zupełnie nowe widżety na ekranie blokady w iOS 16.

26.06.2022
18:58
iphone klawiatura ukryte funkcje
REKLAMA

W tym roku do oferty Apple'a ma dołączyć szereg nowych sprzętów. Wśród nich znajdują się komputery Mac i iPady Pro z chipami z rodziny Apple M2, przystawka Apple TV z układem A14, głośniki HomePod i zegarki Apple Watch Series 8 z procesorami Apple S8, a także po dwa smartfony z rodzin iPhone 14 i iPhone 14 Pro. W tych ostatnich ma się pojawić nowość w postaci Always on Display.

REKLAMA

Czytaj też:

Always on Display to funkcja, która pozwala podświetlać część ekranu w urządzeniu elektronicznym cały czas - nawet po jego zablokowaniu. Apple wdrożył ją pod nazwą [Ekran] Zawsze Włączony już trzy lata temu, ale nie do smartfonów, tylko do zegarów z rodziny Apple Watch Series 6. Dzięki czemu można sprawdzić aktualną godzinę bez konieczności podnoszenia nadgarstka do góry.

Tę samą funkcję spodziewaliśmy się zobaczyć już rok temu w iPhonie 13 Pro i iPhonie 13 Pro Max. Apple umieścił w tych urządzeniach ekrany typu OLED z opcją dynamicznej zmiany częstotliwości odświeżania, które mogłyby obsłużyć Always on Display bez większych strat energii. Tak się jednak nie stało, ale sporo wskazuje na to, że ta nowość trafi do iPhone'a 14 Pro.

Apple czekał ze wdrożeniem Always on Display na iOS-a 16.

Nowe systemy operacyjne Apple'a do urządzeń mobilnych zostały oficjalne zaprezentowane na początku czerwca podczas prezentacji otwierającej WWDC 2022. Jednym z nich jest iOS 16, w którym gruntownie przebudowany ekran blokady. Jak podaje Mark Gurman z Bloomberga w swoim newsletterze Power On, projektowano go właśnie z myślą o Always on Display.

Częścią nowego ekranu blokady w iPhonie są nowe małe widżety, które będą mogły pokazywać np. pogodę, wydarzenia z kalendarza, przypomnienia, kurs walut, pierścienie aktywności, stan naładowania akumulatora w telefonie oraz podpiętych do niego urządzeniach itp. Sporo wskazuje na to, że to właśnie one będą nadal wyświetlane po zablokowaniu iPhone'a 14 Pro i iPhone'a 14 Pro Max.

Co jeszcze warto wiedzieć o trybie Zawsze Włączony w iPhonie 14 Pro i 14 Pro Max?

REKLAMA

Widżety z iOS-a 16 w trybie Always on Display nie będą odświeżane z najwyższą możliwą częstotliwością, aby oszczędzać energię. Oprócz tego firma zadba o to, aby zablokowane telefony iPhone 13 Pro (D73) i iPhone 13 Pro Max (D74) nie wyświetlały na nowym ekranie blokady danych, które można uznać za prywatne. Te pokazane zostaną dopiero po autoryzacji z użyciem Face ID albo kodu PIN.

Otwartym pozostaje też pytanie, czy iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max będą jedynymi smartfonami Apple'a zdolnymi obsłużyć funkcje Always on Display, czy też nowość trafi na zeszłoroczne iPhone'y 13 Pro i iPhone'y 13 Pro Max. Jest na to spora szansa, bo te urządzenia dostały ekrany typu OLED ze zmienną częstotliwością odświeżania.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA