REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

iPhone 14 dostanie wreszcie porządną kamerkę do selfie i dogoni konkurencję

Od premiery iPhone'a 14 dzieli nas już tylko kilka miesięcy, ale telefon Apple'a ma coraz mniej tajemnic. W nowych smartfonach pojawi się zupełnie nowa przednia kamerka do selfie. Apple ma szansę wreszcie dogonić konkurencję.

24.05.2022
19:44
iphone-14-selfie-aparat-przednia-kamera
REKLAMA

Telefony z linii iPhone 14 i iPhone 14 Pro zadebiutują najpewniej już we wrześniu 2022 r. i wiemy o nich już całkiem sporo. Apple najpewniej wyposaży dwa droższe modele w zupełnie nowe procesorynowy aparat główny robiący zdjęcia o wielkości 48 Mpix i ekran z dwoma wycięciami bez notcha. Bazowy telefon dostanie ten sam procesor i podobny ekran, co w zeszłym roku, a iPhone'a 14 mini zastąpi iPhone 14 Max. A co z aparatem do selfie?

REKLAMA

Czytaj też:

iPhone 14 i nowy aparat do selfie

Tak jak Apple bryluje jeśli chodzi o technologię rozpoznawania twarzy dzięki modułowi Face ID, tak w kwestii samych zdjęć przednia kamera w iPhonie od dawna nie zachwycała swoimi parametrami. Na szczęście to ma się wreszcie może zmienić. Jak podaje GSM Arena, producent zdecydował się skorzystać z nowych podzespołów w aparacie do selfie pochodzących z Korei, dzięki którym aparat zyska autofokus.

Jednym z dostawców przednich modułów foto do iPhone'a 14 obok japońskiego Sharpa ma być po raz pierwszy w historii koreańska firma: LG Innotek. Telefon ma przy tym robić znacznie lepsze zdjęcia przednią kamerą niż do tej pory - być może również w wyższej rozdzielczości niż iPhone'y 13, które chwytały fotografie o wielkości 12 Mpix, podobnie jak aparat główny na pleckach.

Koreańczycy zastąpili Chińczyków przy produkcji iPhone'a 14 szybciej niż zakładano.

Wedle nieoficjalnych doniesień LG Innotek miało zająć się produkcją podzespołów do iPhone'a 15, ale ze względu na problemy z jakością chińskich aparatów Apple zdecydował się na zmianę dostawcy już teraz przy produkcji iPhone'a 14. Nie jest jednak jasne, czy przy okazji zmieniono specyfikację aparatu, czy też nie.

REKLAMA

Odpowiedź na pytanie, dlaczego dopiero teraz ma się poprawić jakość zdjęć i wideo z przedniej kamery w telefonie Apple'a, może leżeć w... cenie podzespołów. Kamerki do selfie, które trafią do iPhone'a 14, kosztują trzykrotnie więcej niż te moduły foto, których Apple używał do tej pory.

Otwartym pozostaje pytanie, czy nową kamerkę do selfie dostaną wszystkie cztery nowe iPhone'y, czyli iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max, czy tylko te dwa ostatnie. W przypadku głównego 48-megapikselowego aparatu spodziewamy się go wyłącznie w tych droższych modelach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA