REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

iPhone 14 to nie koniec. Apple pokaże w 2022 roku kilka innych sprzętów, w tym Maki z M2

Już na jesieni spodziewamy się debiutu telefonów z linii iPhone 14 oraz iPhone 14 Pro. Smartfony nie są jednak jedynymi urządzeniami, nad którymi pracuje obecnie firma z Cupertino. Oprócz tego do sprzedaży w ciągu najbliższych miesięcy mają trafić nowe komputery stacjonarne i laptopy Apple'a z układami Apple M2.

26.06.2022
17:21
apple m2 pro max ultra extreme m3 2022 mac mini macbook imac
REKLAMA

Co roku nad starcie trzeciego kwartału do oferty Apple'a dołączają nowe telefony komórkowe. Wszystko wskazuje na to, że już we wrześniu premiery doczekają się aż cztery urządzenia, którymi mają być iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Na tym jednak nie koniec, gdyż niedługo do portfolio produktów firmy Tima Cooka mają dołączyć również kolejne komputery.

REKLAMA

Czytaj też:

Nowe komputery Mac z chipem Apple M2

Pierwsze maszyny z nowych układem należącym do rodziny Apple Silicon o nazwie M2 zaprezentowano podczas konferencji WWDC 2022. Są nimi zupełnie nowy MacBook Air z 13,6-calowym wyświetlaczem oraz odświeżony MacBook Pro z 13,3-calowym ekranem. To jednak dopiero początek. Jak podaje Mark Gurman z Bloomberga w swoim newsletterze Power On, kolejne sprzęty z tym chipem są w drodze.

Mac mini z Apple M2

Jednym z kolejnych sprzętów z układem Apple M2 ma być Mac mini, czyli malutki komputer stacjonarny dostępny obecnie jedynie z procesorem Apple M1. W jednym z wariantów tego modelu może zadebiutować w dodatku nieco potężniejszy chip M2 Pro będący nową wersją Apple M1 Pro. Do tego ma dojść nowy Mac Pro wyposażony w układy Apple M2 Ultra (zastępujące Apple M1 Ultra) oraz Apple M2 Extreme (będące zupełną nowością w ofercie).

W przypadku notebooków również spodziewamy się uaktualnienia portfolio - chodzi konkretnie o najnowsze MacBooki Pro z 14-calowymi i 16-calowymi wyświetlaczami. W ich przypadku można rozsądnie założyć, że poza procesorami nic się nie zmieni - to cały czas świeże konstrukcje. Również w ich przypadku dostępne mają być chipy Apple M2 Pro i Apple M2 Max, które zastąpią Apple M1 Pro i Apple M2 Max.

A co z iPadami w kontekście Apple M2?

Można rozsądnie założyć, że iPady Pro doczekają się odświeżenia pod koniec tego lub na początku przyszłego roku i procesor Apple M2 trafi również do nich. Otwartym pozostaje też pytanie, czy firma z Cupertino odświeży ich obudowę, czy upchnie nowy chip do starej, dodając jedynie nowy moduł aparatu i obsługę mobilnego MagSafe'a.

Apple M2 już tu jest, Apple M3 może pojawić się w przyszłym roku.

Kolejnym krokiem Apple’a ma być przejście na jeszcze nowsze układy z rodziny Apple M3, ale tego nie spodziewamy się przed 2023 r. To właśnie one mają być montowane w MacBooku Air z 15-calowym ekranem i kolejnym komputerem z linii iMac, a także zupełnie nowym 12-calowym laptopem, który jest dopiero na etapie projektowania.

Nie wszystkie nowe urządzenia Apple’a dostaną czipy Apple M2 i Apple M3.

REKLAMA

Apple M2 z 16 GB RAM-u ma trafić do gogli poszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, ale firma z Cupertino nie zarzuciła prac nad innymi układami. Jej inżynierowie pracują teraz rzekomo nad nowym Apple TV o nazwie kodowej J255, którego sercem będzie znany z iPhone’ów układ Apple A14 Bionic z 4 GB RAM-u.

Do tego dochodzą budżetowy iPad z tym samym procesorem i portem USB-C, a także odświeżony duży głośnik HomePod o nazwie kodowej B620 i nowy zegarek, czyli Apple Watch Series 8. Te dwa ostatnie sprzęty mają dostać chipy Apple S8. Ten układ ma mieć specyfikację porównywalną ze swoimi poprzednikami, czyli Apple S7 i S6.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA