REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oto najpopularniejsze smartfony w 2022 r. Cały tort zjadło 2 producentów. Jeszcze się oblizują

Do sieci trafił nowy ranking najpopularniejszych telefonów w kwietniu 2022 r. Apple zajął całe podium oraz aż 5 na 10 topowych pozycji, czyli tyle samo, co cała konkurencja razem wzięta. Firmie udało się osiągnąć tak dobry wynik pomimo faktu, iż minęło ponad pół roku od premiery ostatnich modeli, a do tego iPhone'y wcale nie brylują w kwestii udziałów rynkowych i są pieruńsko drogie.

22.06.2022
19:01
Ranking najpopularniejszych telefonów 2022
REKLAMA

Apple ma w swojej ofercie praktycznie same produkty z kategorii premium. Nawet jego najtańszy telefon w postaci iPhone'a SE (2022), którego zakup trudno polecić osobom spoza bardzo wąskiej, niszowej grupy, kosztuje aż 2299 zł i to w bazowej wersji. Za podstawowy model z aktualnej oferty w postaci iPhone'a 13 trzeba zapłacić dziś 4199 zł, a w ofercie nie zabrakło iPhone'a 13 Pro za 5199 zł i iPhone'a 13 Pro Max za 5699 zł. Nie zniechęca to jednak klientów.

REKLAMA

Czytaj też:

Nowe dane dotyczące popularności telefonów pochodzą od Counterpoint Research. Wynika z nich, że w kwietniu 2022 r. firmie z Cupertino w ujęciu globalnym udało się zająć całe podium tego zestawienia. Najpopularniejszym modelem jest iPhone 13, który osiągnął wynik aż na poziomie aż 5,5 proc. To więcej niż dwa kolejne modele razem wzięte.

Koleje dwie lokaty na liście okupują przy tym dwa inne telefony Apple'a, również pochodzące z poprzedniego roku. Drugim modelem jest iPhone 13 Pro Max, czyli najdroższy i najlepiej wyposażony smartfon z oferty firmy Tima Cooka (z wynikiem 3,4 proc.), a podium zamyka jego mniejsza wersja w postaci iPhone'a 13 Pro (z wynikiem 1,8 proc.). Wszystkie trzy urządzenia wydano pod koniec 2021 r.

W rankingu telefonów znalazły się jeszcze dwa inne iPhone'y.

Zaraz za podium na 4. miejscu uplasował się iPhone 12, czyli bazowy model z 2020 r. Osiągnął on udziały rynkowe na poziomie 1,6 proc. co jest bardzo dobrym wynikiem. Jeszcze większym zaskoczeniem jest obecność w zestawieniu iPhone'a SE (2022), który zdobył 1,4 proc. rynku pomimo tego, że jest niezwykle przestarzały na tle konkurencji.

Co ciekawe, w zestawieniu brakuje przy tym zarówno iPhone'a 13 mini, jak i jego poprzednika w postaci iPhone'a 12 mini. Biorąc pod uwagę powyższe dane oraz nie trudno zrozumieć, dlaczego wedle plotek w przyszłym roku ma pojawić się iPhone 14 Max, a iPhone'a 14 mini nigdy nie ujrzymy. W informacjach o tym, że małe telefony się nie sprzedają, jest więcej niż ziarno prawdy.

A co z innymi producentami smartfonów pokroju Samsunga i Xiaomi?

Samsung bryluje jeśli chodzi o sprzedaż telefonów w ujęciu ilościowym dzięki temu, że ma w swojej ofercie dziesiątki różnych modeli, w tym smartfony z niżej półki cenowej. Firmie udało się zająć cztery lokaty w zestawieniu TOP 10. Telefonami, którym się udało, są:

REKLAMA
  • Samsung Galaxy S22 Ultra 5G (5. miejsce i 1,5 proc.);
  • Samsung Galaxy A13 (6. miejsce i 1,4 proc.);
  • Samsung Galaxy A03 Córę (8. miejsce i 1,4 proc.);
  • Samsung Galaxy A53 5G (9. miejsce i 1.3 proc.).

Do tego dochodzi jeden rodzynek na liście od Xiaomi, który zdobył 10 lokatę z wynikiem 1,3 proc. Spośród rozlicznych telefonów chińskiej firmy największym uznaniem konsumentów w kwietniu 2022 r. w ujęciu globalnym liczył się model o nazwie Redmi Note 11 LTE.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA