REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Polacy narzekają na Orlen Vitay. Wkurza ich fatalna aplikacja na Androida

PKN Orlen miał sprytny plan: po miesiącach podnoszenia cen paliwa pojawiła się możliwość uzyskania zniżki na benzynę i olej napędowy pod warunkiem zainstalowania Orlen Vitay. Problem w tym, że tak jak na iPhone'ach aplikacja działa już całkiem nieźle, tak wersja na Androida jest fatalna.

28.06.2022
19:04
orleny-vitay-nie-dziala-aplikacja-promocja-na-paliwo-rabat-kupon
REKLAMA

Inflacja rośnie od miesięcy, a wraz z nią ceny paliwa. Rządzący przekonują nas, że to wina Putina i rozpętanej przez niego wojny w Ukrainie, ale w rzeczywistości sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Efekt jest zaś taki, że cena za litr benzyny przebijała już na stacjach barierę 8 zł, więc PKN Orlen pod wodzą Daniela Obajtka postanowił zorganizować "promocję", która wymaga zainstalowania aplikacji Orlen Vitay.

REKLAMA

Czytaj też:

Orlen Vitay - problemy z aplikacją

Promocja na paliwo ruszyła 27 czerwca 2022 r. i potrwa do końca wakacji, a Orlen Vitay stało się jedną z najchętniej pobieranych aplikacji mobilnych w Polsce (program od PKN Orlen przebija w App Storze nawet Disney+ i nową apkę Biedronki). Niestety zainteresowanie promocją na paliwo najwyraźniej zaskoczyło drogowców serwerowców, no bo kto mógł się spodziewać, że Polacy będą zainteresowani niższą ceną benzyny i ON.

Program niezbędny do tego, by obniżyć cenę za litr paliwa o 30 groszy (lub 40 groszy dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny), nie spełnia oczekiwań - zwłaszcza w wersji na Androida. Polacy narzekają na działanie aplikacji, która się zawiesza i gubi połączenie z serwerem. Do klientów nie dochodzą kody aktywacyjne i nie działają im mechanizmy CAPTCHA. Bywają też problemy z otwarciem strony internetowej Vitay.

To trwa dłużej, niż powinno. Chcesz przejść do ekranu głównego? - taki komunikat wita kierowców w aplikacji Orlen Vitay

Sama promocja również jest krytykowana, bo można z niej skorzystać tylko trzy razy do końca sierpnia. Do tego jednorazowo można zatankować jedynie maksymalnie 50 litrów w promocyjnej cenie, która obniża cenę za litr paliwa o 30 groszy (lub 40 groszy dla posiadaczy karty dużej rodziny), co przekłada się na odpowiednio 45 zł lub 60 zł miesięcznie. PKN Orlen wykluczył przy tym z promocji właścicieli samochodów zasilanych LPG, bo ci nie dostali rabatu.

Promocja na paliwo w Orlen Vitay i Orlen Pay

REKLAMA

Problemy z działaniem aplikacji to nie koniec złych wieści. Okazało się, że z promocji nie można skorzystać płacąc przy dystrybutorze z wykorzystaniem usługi Orlen Pay. Aby zapłacić za paliwo mniej, niż wynikałoby z cennika na pylonie, należy udać się do kasy - i to z telefonem w ręku oraz odpaloną na nim aplikacją Orlen Vitay. Aby ręcznie aktywować w niej kupon i go pokazać przy płatności. W przeciwnym razie można pożegnać się z rabatem.

Dodajmy do tego, że jak na razie nie są honorowane również same karty Vitay, ale to akurat ma się zmienić już niedługo. PKN Orlen zapowiedział, że plastikowa karta wystarczy do uzyskania rabatu już od piątku 1 lipca 2022 r. Brak konieczności pobierania aplikacji i zanoszenia jej do kasy ucieszy osoby, które nie mogą lub nie chcą instalować aplikacji oraz te... u których nie chce ona poprawnie działać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA