REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Na Orlenie zapłacisz w aplikacji już nie tylko za paliwo. Nadal bez wchodzenia do budynku stacji

Aplikacja Orlen Pay otrzymała właśnie aktualizację, dzięki której pozwala płacić bez wchodzenia do budynku stacji już nie tylko za paliwo, ale też za inne produkty. Do tego Orlen Pay nareszcie działa z odciskami palców i Face ID.

24.04.2020
19:39
Orlen Pay
REKLAMA
REKLAMA

Orlen Pay to aplikacja, która zyskuje bardzo dużą popularność w dobie pandemii koronawirusa, ponieważ pozwala zapłacić za paliwo wprost ze smartfona, przy dystrybutorze, bez wchodzenia do budynku stacji. Tym samym jest to najbardziej higieniczna - a więc bezpieczna - forma płatności za paliwo.

Teraz Orlen Pay pozwoli zapłacić za inne produkty. Niestety jeszcze nie za hot-doga.

Aplikacja Orlen Pay otrzymała aktualizację wnoszącą dwie główne nowości. Pierwszą jest możliwość płacenia za produkty inne niż paliwo. Na Orlenie część produktów jest wystawiona na podjeździe, więc są one dostępne bez wchodzenia do budynku stacji, a zatem bez kontaktu z drugim człowiekiem. Takimi produktami są np. płyny do spryskiwaczy, olej silnikowy, czy płyny do dezynfekcji rąk (o ile są dostępne).

Teraz za takie produkty można zapłacić w aplikacji, podobnie jak dotychczas płaciliśmy za paliwo. Dodatkowo w ten sam sposób możemy zapłacić za mycie samochodu na stacjach wyposażonych w myjnię.

Drugą nowością jest obsługa Face ID i innych systemów biometrycznych.

Aplikacja Orlenu otrzymał też wsparcie systemów biometrycznych znajdujących się w smartfonie. W przypadku iPhone’a jest to Face ID i Touch ID w starszych modelach, a w Androidach jest to odcisk palca. Tym samym możemy zalogować się do aplikacji bez podawania hasła i pinu.

REKLAMA

Jest też kilka mniejszych nowości, w tym dodanie obsługi Biznes Tank i Karty Dużej Rodziny.

Najnowszą wersję Orlen Pay można już pobrać z Google Play. Wersja na iPhone’a (Orlen Mobile) jeszcze czeka na aktualizację, która - z uwagi na procedury weryfikacji Apple’a - trwa dłużej, jednak najpewniej jest kwestią dni lub wręcz godzin.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA