REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Na Orlenie zatankujesz bez numerów karty i bez wchodzenia do środka. Wystarczy Apple Pay lub Google Pay

Od kwietnia aplikacja dla smartfonów Orlen Mobile zostanie poszerzona o wsparcie dla systemów płatności bezgotówkowych Apple Pay, Google Pay oraz Blik. Będzie szybciej, będzie wygodniej i będzie bezpieczniej.

22.03.2020
2:05
Apple Pay, Google Pay w Orlen Pay: zatankujesz bez kolejki na stacji
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacja Orlen Mobile już dzisiaj pozwala płacić bezgotówkowo za paliwo, nawet bez wchodzenia na stację. Program wymaga jednak podania numerów swojej karty płatniczej, co oczywiście nie każdemu się podoba. Na szczęście aplikacja zmienia się na lepsze; wraz z kwietniową aktualizacją otrzymamy aż trzy nowe metody płatności bezgotówkowej.

Od kwietnia na stacjach Orlen zapłacimy przez Apple Pay, Google Pay i Blika.

 class="wp-image-1111851"

Tak wynika ze zaktualizowanego regulaminu usługi, który właśnie trafił na skrzynki pierwszych użytkowników Orlen Mobile. Zgodnie z nowymi postanowieniami płatność za pomocą Apple Pay, Google Pay oraz Blika będzie możliwa od 3 kwietnia 2020 r. Jednocześnie w aplikacji pojawi się opcja korzystania z rabatów Karty Dużej Rodziny oraz karty Biznes Tank. Co więcej, za pośrednictwem Orlen Mobile nie tylko opłacimy paliwo, ale w razie konieczności zrobimy również zakupy na stacji.

Jak działa Orlen Mobile w praktyce? Po zatankowaniu uruchamiamy aplikację i wybieramy funkcję Orlen Pay. Następnie skanujemy kod QR znajdujący się na dystrybutorze. Naszym oczom pojawia się ekran transakcji uwzględniający kwotę, dane stacji i tak dalej. Wystarczy zaakceptować płatność, a po kilku chwilach mamy już na skrzynce e-mail fakturę. Aktualnie program wymaga wpisania numerów karty płatniczej w celu realizowania transakcji. Niedługo nie będzie to już konieczne.

Nowy Orlen Mobile będzie wygodniejszy i bezpieczniejszy niż dotychczasowe rozwiązanie.

 class="wp-image-1111854"

Bezpieczny, ponieważ nie musimy dzielić się danymi naszej karty płatniczej z kolejną firmą, instytucją czy aplikacją. Pośrednik w postaci Apple Pay lub Google Pay w zupełności wystarczy. Zwiększa się także nasze fizyczne bezpieczeństwo. Nie musimy nawet wchodzić na stację by uregulować rachunek. Wystarczy kilkanaście sekund przy dystrybutorze. Nie narażamy się dzięki temu na kontakt z innymi ludźmi. A jak wiemy, w kolejkach do kasy potrafi być naprawdę ciasno. W czasach pandemii to nic dobrego.

REKLAMA

Wygodnie, ponieważ systemy płatności bezgotówkowych Apple Pay oraz Google Pay są bardzo intuicyjne i proste w obsłudze. Do tego uniwersalne, bo bezpośrednio wszyte w system smartfonu. Sam korzystam z Apple Pay na iPhonie i naprawdę trudno wskazać mi wygodniejszy, szybszy i bezpieczniejszy sposób płacenia za zakupy. Plastik poszedł w kompletną odstawkę.

Orlen Mobile ma otrzymać wsparcie Apple Pay, Google Pay i Blika 3 kwietnia 2020 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA