REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Pierwsza aktualizacja iOS 16. Nie przegap istotnych nowości

Nowy system do iPhone'a zaprezentowany podczas WWDC 2022 otrzymał właśnie pierwszą aktualizację. iOS 16 beta 2 wprowadza między innymi możliwość robienia kopii zapasowej z wykorzystaniem łączności komórkowej LTE.

22.06.2022
21:35
iOS 16 z pierwszą aktualizacją
REKLAMA

Apple co roku prezentuje swoje nowe systemy operacyjne w czerwcu podczas prezentacji otwierającej wydarzenie o nazwie WorldWide Developers Conference. W tym roku na WWDC2022 pokazano nam po razy pierwszy iOS 16, iPadOS 16, watchOS 9, tvOS 16 i macOS 12.4 Ventura. Po kilku tygodniach testów przyszła kolej na pierwsze aktualizacje z nowymi funkcjami.

REKLAMA

Czytaj też:

iOS 16 beta 2 i backup po LTE

Nowe wersje oprogramowania Apple'a trafiły właśnie do deweloperów, którzy będą teraz sprawdzać, co zmieniło się w kodzie iOS 16 po przejściu na build 20A5303i. Już na starcie pojawiła się jednak informacja o jednej nowości. iPhone'y z nowym systemem będą mogły wykonywać kopię zapasową nie tylko podczas połączenia z sieciami Wi-Fi oraz 5G, ale również poprzez LTE.

To świetne wieści, bo z punktu widzenia transferu danych zwykle nie ma różnicy, czy korzystamy z LTE, czy z 5G. W dodatku w niektórych przypadkach sieć poprzedniej generacji może być szybsza ze względu na to, że 5. generacja w łączności w takich krajach jak Polska dopiero raczkuje - cały czas czekamy na aukcję częstotliwości, która powinna odbyć się... dwa lata temu.

A co jeszcze przynosi iOS 16?

Osoby, które wgrały już iOS 16 beta 2, informują o przeorganizowaniu ustawień ekranu blokady. Pojawiły się też nowe tapety w aplikacji Dom. Do tego użytkownicy raportują na Twitterze i Reddicie, że oprogramowanie działa znacznie lepiej, a telefony po jego wgraniu mniej się grzeją. Niestety są też pewne minusy - część ludzi donosi, że straciła dostęp do nowego widżetu z muzyką (za to widżet baterii został wycentrowany).

REKLAMA

Minie nieco czasu, zanim dowiemy się, co jeszcze wprowadza, naprawia i usuwa iOS 16 beta 2, ale o nowościach z iOS 16 wiemy już całkiem sporo. Najbardziej rzuca się w oczy zupełnie nowy ekran blokady z opcją dopasowania go do preferencji użytkownika. Do tego dochodzą między innymi wykrywanie duplikatów zdjęć oraz obsługa polskiego języka przy tłumaczeniach.

Co przy tym ciekawe, nie wszystkim Apple się pochwalił podczas konferencji. Mniejsze nowości w systemach operacyjnych do iPhone'ów, iPadów, zegarków Apple Watch i komputerów Mac, które pominięto podczas prezentacji otwierającej WWDC2022, omówiłem w osobnym materiale.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA