REKLAMA

Jak odzyskać usunięte wiadomości z Messengera? Jak je przywrócić i zobaczyć?

Odzyskanie usuniętych wiadomości Messengera wydaje się niemożliwe, ale w wielu przypadkach można to zrobić. Wystarczy znać tylko odpowiednie metody, z których skorzystamy w zależności od określonych warunków. Jak to zrobić? Jest na to kilka sposobów.

Jak odzyskać usunięte wiadomości z Messengera? Jak je przywrócić i zobaczyć?
REKLAMA

Większość z dostępnych rozwiązań umożliwiających odzyskanie usuniętych wiadomości z Messengera nie jest oczywistych. Trudno zyskać z powrotem dostęp do wiadomości bez odpowiedniej wiedzy. Dlatego też spieszę z pomocą. Bez obaw: czynności do zrealizowania, opisane w tym poradniku, potrwają raptem kilka chwil. Niektóre metody są uniwersalne i zadziałają zarówno na smartfonach z Androidem, jak i iPhone'ach, natomiast są także takie, do których będzie potrzebny telefon z systemem Google'a.

Z tego artykułu dowiesz się:

REKLAMA

Jak odzyskać usunięte wiadomości z Messengera? Pierwsza metoda: sprawdzić archiwum

Messenger domyślnie nie usuwa od razu wiadomości, a kieruje je do miejsca, które nazywa się archiwum. Odgrywa ono rolę swoistego śmietnika, odpowiednika Kosza w Windowsie. Rozmowy są usunięte z interfejsu Messengera, ale nadal można je odzyskać z archiwum – przynajmniej dopóki nie zostaną i z niego usunięte.

Jak znaleźć usunięte wiadomości z Messengera w archiwum?

  1. Klikacie menu, czyli trzy paski w prawym dolnym rogu aplikacji
  2. Wyświetla wam się okno z dodatkowymi opcjami
  3. Klikacie zakładkę Archiwum
  4. Jesteście w zarchiwizowanych czatach
  5. Przytrzymujecie interesujący was czat
  6. Wyświetla wam się Cofnij archiwizację
  7. Wiadomość wraca do głównej strony Messengera

Do archiwum można się udać, klikając w trzy paski w prawym górnym rogu aplikacji. Następnie wyświetli nam się okno z kilkoma opcjami i widzimy dedykowany przycisk archiwum. Trzeba go kliknąć i gotowe.

Pojawi się lista wszystkich przeniesionych do archiwum konwersacji. Wystarczy przytrzymać dłużej palec na rozmowie przeznaczonej do przywrócenia, a następnie wskazać Cofnij archiwizację. Wiadomości wrócą do interfejsu głównego aplikacji.

Sprawdź też: oferty pracy na No Fluff Jobs.

Jak zobaczyć usunięte wiadomości na Messengerze? Druga metoda: na prośbę do Facebooka

Każdy podmiot przetwarzający cyfrowe dane swoich użytkowników jest na terenie Unii Europejskiej prawnie zobowiązany do informowania użytkownika o swoich działaniach, a także ma obowiązek wysłać użytkownikowi wszystkie zgromadzone na jego temat dane, jeżeli ten sobie tego zażyczy. A tak się składa, że Facebook nie od razu usuwa na swoich serwerach wiadomości, które jego użytkownicy usunęli ze swoich aplikacji. Można to wykorzystać.

Jak odzyskać usunięte wiadomości na prośbę Facebooka?

  1. Wchodzicie w Messengera
  2. Klikacie menu w prawym górnym rogu
  3. Wybieracie Ustawienia (ikona koła zębatego)
  4. Przerzuca was do strony ustawień, na której zjeżdżacie w dół
  5. Wybieracie Zobacz więcej w Centrum kont
  6. Klikacie Twoje informacje i uprawnienia
  7. Wybieracie przycisk Pobierz swoje informacje
  8. Klikacie Pobierz lub prześlij dane
  9. Wybieracie, z którego konta chcecie odzyskać wiadomości
  10. Zaznaczacie Określone typy informacji
  11. Klikacie Wiadomości
  12. Decydujecie czy plik ma zostać pobrany na urządzenie, czy do chmury
  13. Wybieracie zakres dat
  14. Klikacie Utwórz pliki i czekacie na powiadomienie z archiwum

By zażądać od Facebooka swoich danych, ponownie należy kliknąć trzy paski w lewym górnym rogu. Następnie wyświetli nam się okno, w którym trzeba wybrać ikonę koła zębatego. Zostaniemy przeniesieni do sekcji ustawień i tam należy zjechać na sam dół aż do sekcji Centrum kont, gdzie widnieje guzik Zobacz więcej w Centrum Kont.

Jeśli już tam jesteśmy, to szukamy przycisku Twoje informacje i uprawnienia, który przenosi nas do następnej strony, gdzie klikamy Pobierz swoje informacje. Pojawi nam się kolejna sekcja i tam wybieramy Pobierz lub prześlij dane.

Następnie wybieramy, z którego konta chcemy "wyciągnąć" wiadomości, a potem klikamy Określone typy informacji. Tam będziemy musieli zaznaczyć, że interesują nas nasze wiadomości, przechodzimy dalej i decydujemy, gdzie chcemy przenieść informacje - na urządzenie lub np. na dysk Google.

Później musimy zdecydować z jak długiego czasu chcemy pobrać wiadomości - jest opcja wyboru ostatniego tygodnia, a nawet całego okresu istnienia konta. Gdy już to wybraliśmy, trzeba będzie kliknąć Utwórz pliki i gotowe.

Dane nie zostaną udostępnione od razu. Proces ich przygotowywania i wysłania w ekstremalnym przypadku może potrwać nawet kilka dni, choć zazwyczaj dzieje się to dużo szybciej. Gdy plik będzie gotowy, pobieram i sprawdzamy archiwum. Później będziemy musieli tylko przeszukać wiadomości, które chcemy odzyskać.

Usunięte wiadomości Messengera w historii powiadomień Androida

Ta opcja wymaga posiadania smartfona z Androidem. Wchodząc do ustawień systemowych, można znaleźć historię powiadomień, o ile wcześniej się uruchomiło tę funkcję. Jak sprawdzić, czy możemy skorzystać z tej metody?

Jak zobaczyć usunięte wiadomości Messengera w historii powiadomień?

  1. Uruchamiamy aplikację Ustawienia
  2. Klikamy guzik Powiadomienia
  3. Wybieramy opcję Historia powiadomień
  4. Jeśli mamy aktywowaną funkcję, to znajdziemy tam usunięty wiadomości Messengera

Musicie znaleźć aplikację Ustawienia na swoim smartfonie i ją uruchomić, a następnie wyszukać sekcji Powiadomienia. Klikacie ją i w środku znajdziecie opcje "Historia powiadomień". W środku macie możliwość włączenia rozwiązania, ale jeśli wcześniej mieliście dezaktywowaną tę funkcję, to nie odzyskacie w ten sposób wiadomości. Pozostawcie ją włączoną, aby móc z niej skorzystać w przyszłości.

Znalezienie wiadomości Messenger w plikach systemowych Androida

Kolejną ciekawą metodą na odzyskanie starych wiadomości jest zlokalizowanie ich w plikach systemowych. Warto jednak zaznaczyć, że jest to opcja wyłącznie dla Androida - posiadacze iPhone'ów niestety z niej nie skorzystają. Nie jest to metoda, która będzie działać u każdego - szczególnie dla posiadaczy nowych telefonów.

Jak znaleźć wiadomości z Messengera w plikach systemowych na Androidzie?

  • Pobieracie/uruchamiacie menedżer plików Google Files
  • Klikacie przycisk pamięć wewnętrzna
  • Wybieracie folder Android
  • Udajecie się do folderu Data
  • Tam znajdziecie folder com.facebook.orca
  • Przechodzicie do folderu Cache
  • Następnie wybieracie folder fb_temp
  • Tam będą czekać na was zapisane przez Androida wiadomości

Po pierwsze trzeba będzie użyć aplikację menedżera plików - np. Google Files. Uruchamiamy ją i w dolnym lewym rogu klikamy na ikonę pamięci wewnętrznej. Następnie szukamy folderu Android, wybieramy go i tam powinien czekać na nas folder Data. W środku ma czekać folder com.facebook.orca, a tam kolejne dwa foldery - Cache oraz fb_temp. W tym folderze znajdziecie usunięte wiadomości.

Jeśli natomiast wam się nie wyświetla folder com.facebook.orca w Data, to nie skorzystacie z tej metody. W tym wypadku najlepiej jest skorzystać z innej metody wymienionej w tym poradniku.

Ostatnia metoda, gdy pozostałe zawiodą - poprosić drugą osobę o kopię

Jest spora szansa, że wszystkie z wymienionych metod zawiodą. Jeśli mamy nowe urządzenie, nie skorzystamy z historii powiadomień czy plików zaszytych głęboko w systemie Android. Gdy nie jesteśmy w stanie znaleźć interesującego nas czatu w archiwum ani na głównej stronie, oznacza, że pozostaje nam tylko odzyskanie plików z bazy danych Facebooka.

Jeśli ta metoda również zawiodła, pozostaje nam jeden sposób. Zwrócić się do osoby, z której prowadziliśmy czat prywatny lub grupę na Messengerze i mieć nadzieję, że nie zdecydowała się na to, co, my i wciąż ma dostęp do całego zapisu rozmowy. W takim wypadku pozostaje poprosić o kopię w najdogodniejszej formie.

Zakładam, że mało kto będzie miał ochotę na przewijanie czatu o kilka lat wstecz, więc najlepszym sposobem będzie wysłanie prośby o Facebooka o kopię czatu. Następnie użytkownik będzie musiał znaleźć zapis czatu z nami i go wysłać. Nie jest to zdecydowanie najlepsza metoda, ponieważ wymaga ingerencji drugiej osoby, natomiast w wielu przypadkach może okazać się jedyną działającą opcją.

Czytaj też:

Zdjęcie główne: Primakov / Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: 2025-04-30T09:42:34+02:00
Aktualizacja: 2025-04-30T08:05:39+02:00
Aktualizacja: 2025-04-29T07:00:00+02:00
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA