REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Social media /
  5. Social Media - Poradniki

Jak wylogować się z Messengera na telefonie i komputerze? Instrukcja krok po kroku

Wylogowanie z Messengera to krótka i łatwa czynność. Z naszej instrukcji dowiesz się, jak skutecznie wylogować się z Messengera na telefonie i komputerze.

04.11.2021
19:29
facebook nie dziala instagram messenger problem
REKLAMA

Facebook robi co może, by utrzymać przy sobie swoich użytkowników. Jednym z lepszych na to przykładów jest aplikacja Messenger na Androida. Ta możliwości wylogowania się użytkownika… nie przewiduje.

REKLAMA

Bez obaw. Na szczęście można się wylogować z Messengera innym sposobem i jest on dość łatwy. Może się przydać użytkownikom, którzy chcą nadal korzystać z usługi, ale za pomocą innego konta. Lub tym użytkownikom, u których Messenger jest fabrycznie wgrany do telefonu bez możliwości usunięcia aplikacji.

Jak wylogować się z Messengera na telefonie z Androidem?

Przeklikiwanie się przez interfejs aplikacji w niczym nie pomoże. Facebook nie zaimplementował w aplikacji Messenger elementarnej funkcji wylogowania się. Na szczęście z pomocą przyjść mogą narzędzia serwisowe wbudowane w system Android. Pozwalają one na przywrócenie każdej aplikacji do stanu fabrycznego. A więc jak gdyby nigdy wcześniej nie była uruchamiana.

 class="wp-image-1920482"
Jak wylogować się z Messengera? Czyszcząc mu pamięć

By ich użyć, należy uruchomić aplikację Ustawienia, tam wybrać kategorię Aplikacje i powiadomienia. Na ekranie, który się pojawi, należy wybrać Wyświetl wszystkie aplikacje i tam na alfabetycznie sortowanej liście znaleźć Messengera i go wybrać.

 class="wp-image-1920485"
Jak wylogować się z Messengera? Panel zarządzania aplikacją

Najpierw należy kliknąć Wymuś zatrzymanie. Telefon ostrzeże, że może to wywołać problemy z działaniem aplikacji. No pewnie, że będą problemy – przecież zaraz będzie czyszczona. Należy więc potwierdzić. Następnie należy wybrać Pamięć i pamięć podręczna.

 class="wp-image-1920488"
Jak wylogować się z Messengera? Czyszczenie danych

Na następnym ekranie należy wybrać Wyczyść pamięć i Wyczyść pamięć podręczną, za każdym razem potwierdzając zamiar. I zrobione. Messenger przy następnym uruchomieniu poprosi o nowy login i hasło celem zalogowania się do usługi.

Jak się wylogować z Messengera na PC?

 class="wp-image-1920494"
Jak wylogować się z Messengera? Aplikacja dla Windows

Na szczęście desktopowa wersja aplikacji Messenger nie jest już tak problematyczna. Wystarczy kliknąć ikonę użytkownika (w lewym górnym rogu interfejsu), następnie wybrać Preferencje. W nowootwartym okienku, pod kategorią Konto i pomoc, należy kliknąć Wyloguj.

Wylogowanie z Messengera w przeglądarce internetowej.

REKLAMA
 class="wp-image-1920491"
Jak wylogować się z Messengera? Aplikacja webowa

Niektórzy użytkownicy nie instalują dedykowanej aplikacji do Messengera, polegając na wersji webowej w przeglądarce. Na szczęście również i tam wylogowanie się jest dość proste. Należy kliknąć przycisk menu (trzykropek w lewym górnym rogu interfejsu), następnie Wyloguj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA