REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Oprogramowanie /
  5. Social Media - Poradniki

Jak usunąć zdjęcia z Facebooka - profilowe, w tle, na osi czasu? Instrukcja

W jaki sposób usunąć zbędne zdjęcia z Facebooka? Każdy z nas ma przecież niechciane zdjęcia na FB - na osi czasu, jak i stare zdjęcia profilowe czy w tle.

18.11.2021
13:38
Jak usunąć zdjęcia z Facebooka - profilowe, w tle, na osi czasu?
REKLAMA

Facebook posiada możliwość dodawania zdjęć w wielu różnych miejscach na profilu. Jednakże usunięcie zdjęć na FB czasami sprawia kłopot ze względu na mnogość opcji. O tym, jak szybko i skutecznie skasować fotografie z różnych lokalizacji, dowiesz się z tego poradnika.

REKLAMA

Jak usunąć zdjęcie profilowe z Facebooka na komputerze?

Aby usunąć zdjęcie profilowe na Facebooku musisz najpierw wejść na swój profil, następnie kliknąć w swoje obecne zdjęcie profilowe i z menu, które się wyświetli wybrać opcję “Wyświetl zdjęcie profilowe”. Po kliknięciu, twoje zdjęcie profilowe wyświetli się w widoku pełnego okna, a sekcja komentarzy zostanie przeniesiona po prawo. W prawym panelu kliknij trzy kropki, a z wyświetlonego menu wybierz opcję “Usuń zdjęcie”. Facebook przed usunięciem zapyta cię o potwierdzenie decyzji, które wykonujesz za pomocą przycisku “Usuń”.

Ta opcja usuwa zdjęcie z twojego konta. Aby zmienić zdjęcie profilowe - z zachowaniem poprzedniego w albumie, użyj opcji “Wybierz zdjęcie profilowe”.

Jak usunąć zdjęcie profilowe z FB?

Jak usunąć zdjęcie profilowe z FB na telefonie?

W aplikacji mobilnej Facebooka. przejdź do menu głównego poprzez dotknięcie miniatury twojego zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu ekranu. Następnie dotknij swoje imię i nazwisko aby przenieść się do swojego profilu. Będąc już na profilu, dotknij swojego zdjęcia profilowego i z wyświetlonego menu wybierz opcję “Zobacz zdjęcie profilowe”. Dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu opcję “Usuń zdjęcie”. Facebook przed usunięciem zapyta cię o potwierdzenie decyzji, które wykonujesz za pomocą przycisku “Usuń”.

Musisz pamiętać, że używając tej opcji bezpowrotnie usuwasz zdjęcie ze swojego konta. By zachować poprzednie zdjęcie i jedynie zmienić aktualnie używane, wybierz opcję “Wybierz zdjęcie profilowe”.

Jak usunąć zdjęcie profilowe na Facebooku na telefonie?

Jak usunąć zdjęcie w tle na Facebooku na komputerze?

Tak jak przy zdjęciu profilowym - twoim pierwszym krokiem jest przejście do profilu na Facebooku. W prawym dolnym rogu aktualnie ustawionego zdjęcia w tle znajduje się przycisk “Edytuj zdjęcie w tle”. Po kliknięciu go, z menu wybierz opcję “Usuń” i zatwierdź decyzję przyciskiem “Potwierdź”.

Jak usunąć zdjęcie w tle na FB na telefonie?

Podobnie jak w przypadku zdjęcia profilowego, zacznij od przejścia do menu głównego w aplikacji FB na telefonie poprzez dotknięcie miniatury twojego zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu ekranu. Następnie dotknij swoje imię i nazwisko aby przenieść się do swojego profilu. Dotknij zdjęcia w tle i z menu wybierz opcję “Wyświetl zdjęcie w tle profilu”. W prawym górnym rogu ekranu dotknij trzy kropki i z wyświetlonych opcji wybierz “Usuń zdjęcie”, następnie zatwierdzając przyciskiem “Usuń”.

Jak usunąć zdjęcie w tle na FB ? Usuwanie zdjęcia w tle na Facebooku

Jak na komputerze usunąć zdjęcie na osi czasu na Facebooku opublikowane przeze mnie?

Na swoim profilu na Facebooku przejdź do sekcji “Zdjęcia”. Następnie kliknij wybrane zdjęcie i na prawym panelu bocznym kliknij trzy kropki. Z wyświetlonego menu wybierz opcję “Usuń zdjęcie” i zatwierdź przyciskiem “Usuń”.

Należy pamiętać, że jeżeli dane zdjęcie jest jedynym zdjęciem w poście, spowoduje to również usunięcie posta i jego treści.

Jak na telefonie usunąć zdjęcie na osi czasu na FB opublikowane przeze mnie?

Pierwszym krokiem jest przejście do profilu w aplikacji Facebook na telefonie. Następnie przesuń ekran w dół, aż do pola tekstowego z opcjami publikacji. Bezpośrednio pod opcjami dodania mediów do posta, dotknij opcji “Zdjęcia” znajdującej się przy lewym boku ekranu. Z kategorii na górze dotknij “Dodawane”, przejdź do wybranego zdjęcia, a następnie dotknij trzy kropki ekranu znajdujące się w prawym górnym rogu i z wyświetlonego menu wybierz opcję “Usuń zdjęcie” i zatwierdź przyciskiem “Usuń”.

Jak usunąć zdjęcia z FB? Usuwanie zdjęć z Facebooka!

Usuwanie zdjęć z Facebooka opublikowanych przez inne osoby

Bezpośrednie usunięcie zdjęć z profilu innej osoby na Facebooku jest niemożliwe. Jedyne co możesz zrobić to usunąć znaczniki, które spowodują że zdjęcie nie będzie się wyświetlało na twoim profilu.

Jak to zrobić? Na komputerze, wejdź na swój profil na FB, następnie do zakładki “Zdjęcia” i kategorii “Zdjęcia, na których jesteś”. Wybierz niepożądane zdjęcie, a następnie na prawym panelu bocznym kliknij trzy kropki i wybierz opcję “Usuń znacznik”

Analogicznie postępujemy w aplikacji Facebook na telefonie - po przejściu do profilu przesuwamy ekran w dół tak aby zobaczyć przycisk przenoszący nas do sekcji “Zdjęcia”. Z wyświetlanych zdjęć wybieramy to, które chcemy usunąć z profilu a następnie dotknij ikonę etykiety. Pokaże to oznaczenia wszystkich osób na zdjęciu. Aby usunąć zdjęcie ze swojej osi czasu, znajdź znacznik zawierający twoje imię i nazwisko i dotknij znak krzyżyka.

REKLAMA

Usuwanie zdjęć z Facebooka - podsumowanie

Usuwanie zdjęć z Facebooka na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowane ze względu na mnogość opcji i kanałów publikacji. Jednakże po usunięciu zdjęć raz czy dwa razy, cały proces staje się intuicyjny. Poprawne zarządzanie fotografiami oraz usuwanie zdjęć z FB sprawi, że twój profil stanie się nie tylko bardziej przejrzysty, ale także pomoże ci chronić prywatność na Facebooku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA