REKLAMA

Jak wyłączyć dodawanie komentarzy na Facebooku - pod postem, w grupie, na fanpagu? Instrukcja

Wyłączenie komentarzy na Facebooku pozwala nam ograniczyć ilość niechcianych interakcji na stronie na FB (fanpage) czy w grupie. Ale czy jest możliwe na profilu? Jak to zrobić?

27.11.2021 10.22
Jak wyłączyć dodawanie komentarzy na Facebooku? Instrukcja
REKLAMA

Wyłączenie dodawania komentarzy na FB to jedna z najczęściej używanych funkcji zarządzania treściami publikowanymi na stronach (fanpagach) i grupach na Facebooku. Jednak możesz się spotkać z sytuacją, w której wyłączenie komentarzy również na twoim własnym profilu okaże się przydatne. Ale czy jest to możliwe? Z tej instrukcji dowiesz się o wszystkich dostępnych opcjach wyłączenia i ograniczenia komentowania postów na Facebooku.

REKLAMA

Z tego artykułu dowiesz się:

Jak wyłączyć komentarze na fanpage na Facebooku?

Wyłączenie komentarzy pod postami na stronie na FB obecnie nie jest możliwe. Jednakże Facebook udostępnia opcję ograniczenia komentarzy do pojedynczego posta, która - w zależności od ustawień posta jak i fanpage - może całkowicie wyłączyć komentarze pod postem.

Aby ograniczyć komentarze, przejdź do swojego fanpage na Facebooku, następnie przejdź do wybranego posta. Z menu rozwijanego poprzez kliknięcie na trzy kropki wybierz opcję “Kto może komentować Twój post?”

 class="wp-image-1944872"

Następnie z dostępnych opcji, wybierz tą która najbardziej odpowiada twoim preferencjom.

 class="wp-image-1944890"

Stosując tą metodę pamiętaj, że dotyczy ona tylko jednego posta i w przypadku gdybyś chciał wyłączyć komentarze pod pozostałymi i przyszłymi postami na stronie na Facebooku, musisz zmienić ustawienia dla każdego z nich osobno.

Jak wyłączyć komentowanie pod postem na grupie FB?

Wyłączanie komentarzy w postach na grupach na Facebooku to jedna z najpopularniejszych funkcji wykorzystywanych przez administrację i moderatorów grup. Niezwykle łatwo daje kres konfliktom i pozwala na skupienie uwagi na treści posta, a przy tym jest niezwykle łatwa.

Po zalogowaniu na komputerową wersję Facebooka, przejdź do grupy a następnie do posta, w którym chcesz wyłączyć komentowanie. W prawym górnym rogu posta kliknij trzy kropki, z wyświetlonego menu kontekstowego wybierz “Wyłącz komentowanie”.

 class="wp-image-1944893"

Wyłączenie komentowania postów w grupie w aplikacji mobilnej Facebooka jest równie proste i intuicyjne co na komputerze.Tak samo jak poprzednio, po przejściu do danej grupy i odszukaniu docelowego posta dotknij trzech kropek znajdujących się po prawo od imienia i nazwiska autora posta, a z wyświetlonego menu kontekstowego wybierz pozycję “Wyłącz komentowanie”.

 class="wp-image-1944902"

W razie potrzeby, włączenie komentarzy w postach na grupie z powrotem jest możliwe - tak na komputerze jak i na telefonie - i odbywa się w ten sam sposób co wyłączanie.
Należy jednak pamiętać, że włączanie i wyłączanie komentarzy jest możliwe tylko dla trzech grup użytkowników:

  • twórcy posta
  • moderatorów grupy
  • administratorów grupy

Jak wyłączyć komentarze na profilu na Facebooku?

Wyłączenie komentarzy na profilu na Facebooku - w sposób taki jak jest to możliwe na grupach - nie jest dostępne. Natomiast istnieją dwie alternatywne opcje, które pozwolą ci ograniczyć niechciane komentarze.

Pierwszym i najbardziej oczywistym sposobem jest zablokowanie wszystkich osób, które dodają niepożądane komentarze. Aczkolwiek jest to metoda dość inwazyjna i jednocześnie miecz obusieczny, gdyż zablokowanie danej osoby na FB automatycznie uniemożliwia wam obojgu jakąkolwiek interakcję. Blokowanie wyłącza wam możliwość zobaczenia waszych profili i rozmów na Messengerze, kompletnie wyłączając drugą osobę z twojego Facebooka póki jej nie odblokujesz.

Jak wyłączyć komentarze pod postem publicznym na FB na komputerze?

Drugim rozwiązaniem jest ograniczenie tego, kto może komentować twoje posty i informacje publiczne. Nie pomoże to w ujarzmieniu niesfornego znajomego, ale jest skuteczną metodą na natrętne komentarze pochodzące od osób spoza twojego grona znajomych.

Aby wyłączyć komentowanie postów publicznych na komputerze, po zalogowaniu się na Facebooka kliknij strzałkę w prawym górnym rogu ekranu i z wyświetlonego menu wybierz kolejno opcje “Ustawienia prywatności” i “Prywatność - skróty”

 class="wp-image-1944917"

Z kategorii widocznych na ekranie wybierz “Zobacz więcej ustawień prywatności” znajdujących się w pierwszej sekcji “Ustawienia prywatności”.

 class="wp-image-1944932"

Po przejściu do ustawień prywatności, na lewym bocznym panel kliknij pozycję “Posty publiczne”. Przeniesie cię to do sekcji Posty publiczne - filtry i narzędzia, w której możesz dostosować ogólne ustawienia prywatności postów publicznych na twoim profilu FB, w tym także wyłączyć komentowanie postów dla osób spoza grona znajomych i znajomych znajomych.

 class="wp-image-1944938"
Jak zablokować KOMENTOWANIE i LAJKOWANIE profilowego? Jak wyłączyć komentowanie?

Jak wyłączyć komentarze pod postem publicznym na Facebooku na telefonie?

Powyżej opisana metoda wyłączenia komentarzy na FB dla osób spoza naszego najbliższego grona jest również dostępna w aplikacji mobilnej Facebooka.

Na ekranie głównym aplikacji dotknij ikony twojego zdjęcia profilowego, która znajduje się w prawym górnym rogu. Następnie przesuń ekran w gól i rozwiń menu “Ustawienia i prywatność”. Wybierz opcję “Ustawienia”, a następnie “Ustawienia profilu Dla [twoje imię i nazwisko]”. W kategorii Prywatność dotknij “Publiczne posty”. W tej sekcji możesz dostosować ustawienia komentarzy i możliwie wyłączyć je dla osób trzecich.

 class="wp-image-1944953"

Używając ograniczeń dla publicznych postów, musisz pamiętać, że ograniczy to również reakcje na post, w tym lajki. Zastosowanie ograniczeń wiąże się również z tym, że w razie gdybyś zdecydował się jednak udostępnić pojedyncze posty szerszemu gronu, musisz to zrobić manualnie i indywidualnie dla każdego posta na Facebooku.

Jak zablokować komuś komentowanie na facebooku? Jak zablokować komentarze na fb?
REKLAMA

Wyłączanie dodawania komentarzy na Facebooku - podsumowanie

Wyłączanie komentowania pod postem, na stronie na FB (fanpage) czy w grupie to jedna z najprzydatniejszych funkcji oferowanych przez Facebook. Choć nie jest dostępna wszędzie, FB oferuje szereg ustawień - tak indywidualnych jak i globalnych - pozwalających dostosować grono odbiorców i ich przywileje. Jednak najlepszym sposobem aby uniknąć niechcianych komentarzy jest kontrola u źródła - kontrola tego co, gdzie i komu udostępniamy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA