REKLAMA

Jak zmienić nazwę strony na Facebooku? Jak i gdzie edytować fanpage na FB?

Zmiana nazwy strony na Facebooku czasami bywa konieczna. Dobra nazwa fanpege'a broni się sama, lecz niekiedy trzeba ją edytować. Jak i gdzie to zrobić?

22.11.2021 06.02
Jak zmienić nazwę strony na Facebooku? Jak edytować fanpage
REKLAMA

Nazwa fanpage na Facebooku to jej wizytówka i pierwszy kontakt z potencjalnym odbiorcą. Choć nazwa strony powinna zmieniać się jak najrzadziej, czasami aktualizacja lub rebranding są niezbędne. Z tego artykułu dowiesz się, jak to zrobić, jakimi wytycznymi się kierować i jakie ograniczenia nakłada na ciebie Facebook przy tworzeniu nazwy strony.

REKLAMA

Jak zmienić nazwę strony na Facebooku na komputerze?

Żeby zmienić nazwę strony na Facebooku należy wykonać kilka prostych czynności, które opiszemy w naszej instrukcji krok po kroku. Po zalogowaniu na konto na FB, twoim pierwszym krokiem jest kliknięcie kategorii "Strony" w lewym panelu bocznym. W zależności od ustawień konta i monitora, ta opcja może wymagać przesunięcia panelu bocznego w dół.

 class="wp-image-1940603"
Jak zmienić nazwę strony na FB

Zostaniesz przeniesiony do sekcji "Strony" FB, w której wyświetlone są wszystkie strony którymi zarządzasz i moderujesz. W lewym panelu bocznym kliknij na nazwę fanpage którego chcesz nazwę chcesz zmienić.

W panelu zarządzania stroną, kliknij opcję “Edytuj informacje o stronie” znajdującą się w lewym dolnym rogu ekranu. Również tutaj, ze względu na układ strony i ustawienia monitora możesz potrzebować przesunąć lewy panel w dół aby zobaczyć odpowiednią opcję.

 class="wp-image-1940618"
Jak edytować nazwę fanpage

"Edytuj informacje o stronie" przeniesie cię do ekranu z którego możesz zmienić nazwę strony, ale także jej nazwę użytkownika - widoczną w adresie URL i opis fanpage.

 class="wp-image-1940627"
Jak zmienić nazwę fanpage

Zatwierdzenie przez FB prośby o nadanie nowej nazwy fanpage'a może potrwać do 3 dni ze względu na wytyczne nazw stron. W przypadku małych stron (poniżej 200 obserwujących) lub nieznacznych zmian, zatwierdzenie prośby może nastąpić natychmiastowo.

Zmieniając nazwę strony pamiętaj, że nie wpływa ona na twój własny profil na Facebooku - zmieniasz jedynie nazwę strony, którą zarządzasz.

Jak zmienić nazwę strony na Facebooku [PORADNIK - KROK PO KROKU]

Edytowanie nazwy fanpage z poziomu strony

Innym miejscem, gdzie możesz zmienić nazwę strony jest zakładka "Informacje". Najpierw wejdź na swój fanpage i z opcji po lewej stronie ekranu wybierz "Informacje". Na górze strony znajduje się sekcja "Ogólne" w której możesz edytować zarówno nazwę strony, jak i jej kategorię i nazwę użytkownika.

Jak zmienić nazwę fanpage na facebooku? (DZIAŁA) Zmiana nazwy strony na fb

Jak zmienić nazwę fanpage na telefonie?

Obecnie niemożliwe jest edytowanie nazwy fanpage w standardowej aplikacji mobilnej Facebooka. W tym celu należy zainstalować specjalną aplikację Facebook Business Suite, ale to już temat na inny artykuł.

Alternatywną opcją może być wejście w przeglądarkę urządzenia i otworzenie FB w widoku komputerowym, a następnie zmiana nazwy fanpaga z poziomu informacji o stronie.

Jak Zmienić Nazwę Strony Na Facebooku?

Wytyczne dla nowych nazw stron na Facebooku

Tak jak wiele innych aspektów portalu, nazwy stron na Facebooku muszą być tworzone według kilku, odgórnie narzuconych zasad. Przede wszystkim - długość. Długości nazw stron na FB muszą się mieścić w przedziale od 5 do 75 znaków. Po drugie - przyzwoitość. Nazwy fanpagów nie mogą zawierać obelżywych i wulgarnych słów, terminów i wyrażeń. Nie mogą również naruszać praw autorskich.

Nasze propozycje nie mogą również zawierać słowa “oficjalny” jeżeli strona nie jest stroną oficjalnie reprezentującą daną firmę, miejsce, instytucję, markę czy osobą publiczną. Słowo “oficjalny” nie może być używane również wówczas gdy twój fanpage pomyślnie przejdzie weryfikację FB i zostanie mu przyznane oznaczenie oficjalnej strony. Kolejnym słowem, które nie może znaleźć się w nazwie strony jest “Facebook”.

Aby prośba o nazwę strony została zaakceptowana, nie może ona zawierać ogólnego sformułowania (np. pies, farby akwarelowe) - musi ona dotyczyć konkretnego obiektu, produktu lub osoby i być prowadzona przez osobę bezpośrednio z nią związaną. Niedozwolone jest również umieszczanie nazw o charakterze opisowym oraz sloganów gdyż na te przeznaczone jest pole “Opis”.

Prośba o zmianę nazwy fanpage zostanie odrzucona również wtedy gdy nazwa będzie zawierać jedynie ogólną nazwę geograficzną (np. Warszawa, Ocean Atlantycki). Aczkolwiek możliwym jest utworzenie strony reprezentującej instytucję lub organizację znajdującą się w danym miejscu (np. Moskwa – Kancelaria mera).

Propozycja nowej nazwy nie spotka się z aprobatą w przypadku, gdy będzie ona diametralnie różna od obecnej (np. fanpage makijażystki nie może stać się stroną o panelach fotowoltaicznych), gdyż wprowadza to odbiorców strony w błąd.

Facebook weryfikuje poprawność językową nadawanych nazw. Nazwa twojego fanpage nie może zawierać tylko i wyłącznie wielkich liter - o ile nie są one skrótem lub nazwą marki - a wszelkie obecne w niej wielkie litery muszą być dostosowane do reguł gramatycznych dominującego języka strony. Nazwa fanpage nie zostanie zmieniona również w przypadku gdy twoja propozycja zawiera zbyt dużo znaków przestankowych i znaków specjalnych.

Ograniczenia przy edycji nazwy fanpage na FB

Co w sytuacji jeżeli nie możesz zmienić nazwy strony na FB? Z czego to wynika? W celu egzekwowania regulaminu serwisu i ochrony Standardów Społeczności, Facebook może uniemożliwić ci zmianę nazwy twojej strony. Jest tego kilka możliwych przyczyn:

  • nazwa strony została zmieniona w ciągu ostatnich 7 dni
  • twoje uprawnienia nie są wystarczające do zmiany nazwy strony - edytować nazwę może tylko administrator fanpage
  • strona ma charakter regionalny i według Facebooka jest stroną globalną
  • na twoją stronę nałożono ograniczenia

Pierwsze trzy przyczyny nie potrzebują wyjaśnienia, jednakże czwarta to zagadnienie bardziej złożone. FB podaje pięć głównych, potencjalnych powodów nałożenia na fanpage ograniczeń zmiany nazwy:

  • przynajmniej jeden z administratorów fanpage ma nieprawdziwy profil
  • strona posiada administratorów, którzy naruszyli Standardy Społeczności FB
  • fanpage umieszcza treści, które wprowadzają obecnych i potencjalnych odbiorców w błąd lub służą do sztucznego generowania ruchu
  • treści publikowane na stronie naruszyły zasady Facebooka dotyczące zawartości propagującej nienawiść
  • fanpage w znacznym stopniu lub wielokrotnie naruszył zasady oraz wytyczne dotyczące zamieszczania reklam

Jeżeli któraś z tych opcji dotyczy ciebie i twojej strony, zmiana nazwy fanpage nie jest możliwa.

Zmiana nazwy fanpage na Facebooku - podsumowanie

REKLAMA

Edycja nazwy strony na FB jest relatywnie łatwa zwłaszcza, że Facebook posiada dwa miejsca, gdzie możesz zmienić nazwę fanpage - panel zarządzania i sekcja “Informacje” strony. Zmiana nazwy fanpage na telefonie może być kłopotliwa, ale nie jest całkowicie niemożliwa.

Choć na pozór wydaje się, że wytyczne Facebooka znacząco ograniczają administratorów stron, w rzeczywistości małe firmy, organizacje i osoby prywatne nie powinny napotkać żadnych problemów przy składaniu prośby o zmianę nazwy strony. Nie powinieneś bać się podjąć zmiany, gdyż dobra nazwa to jeden z kluczy do sukcesu fanpage na FB.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA