REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Tak będą wyglądały powiadomienia w nowej aplikacji Facebooka. Bąbelki na Windowsie

Messenger na komputery ma dostać funkcję, która od lat wyróżnia tę usługę na smartfonach z Androidem. Facebook planuje wprowadzić bąbelki z powiadomieniami w swoim komunikatorze w wersji na system Windows.

02.11.2021
8:30
facebook messenger windows chatheads
REKLAMA

Aplikacja pozwalająca korzystać z Messengera poza przeglądarką internetową na systemach z rodziny Windows może doczekać się niedługo bardzo dużej aktualizacji. Facebook kombinuje nad wprowadzeniem do desktopowej wersji swojego komunikatora funkcji znanej z systemu Androida, czyli tych wyskakujących bąbelków z powiadomieniami.

REKLAMA

Dzięki funkcji, którą fachowo w języku angielskim nazywa się Chatheads, na telefonach z Androidem można rozmawiać ze znajomymi podczas korzystania z dowolnego innego programu bez konieczności otwierania aplikacji komunikatora Facebooka na pełnym ekranie. Wystarczy dotknąć pływający awatar znajomego, nad używanym aktualnie programem pojawi się pop-up z rozmową i polem tekstowym.

W przypadku Messengera na komputery z systemem Windows mogłoby to działać podobnie, a na ślad po tej funkcji trafił jeden z deweloperów, czyli Alessandro Paluzzi. Udało mu się podejrzeć, w jaki sposób menu ustawień komunikatora Facebooka w edycji desktopowej może wyglądać w przyszłości i natrafił tam na podmenu nazywane Bąbelki (ang. Bubbles) zaraz pod ustawieniami ogólnymi.

REKLAMA

Jak na razie Facebook nie zapowiada wprowadzenia nowej funkcji oficjalnie, ale pozostaje trzymać kciuki, by udało mu się rychło ukończyć nad nią prace i udostępnić nową wersję wszystkim chętnym - w przeciwieństwie do Facebook Stories, które z Messengera w końcu zniknęły, bąbelki z powiadomień nazywane Chatheads mają sporo sensu.

Zobacz: Jak wyłączyć powiadomienia w telefonie ze stron internetowych?

Otwartym pozostaje przy tym pytanie, czy podobna nowość trafi do Messengera na komputery z macOS, skoro funkcja Chatheads z winy Apple'a nie jest dostępna na iPhone'ach

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA