REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Oprogramowanie /
  5. Oprogramowanie - Poradniki

Jak sprawdzić czy ktoś zablokował mnie na WhatsApp? Zobacz, jak to zrobić

W trosce o prywatność użytkowników WhatsApp nie informuje innych o tym, że ich blokujesz i analogicznie - że ty zostałeś przez kogoś zablokowany. Pojawią się jednak pewne poszlaki.

06.08.2023
20:19
Jak sprawdzić czy ktoś zablokował mnie na WhatsApp?
REKLAMA

Twój znajomy z WhatsApp przestał się do ciebie odzywać? Może jest po prostu zajęty, ale może go czymś zirytowałeś i postanowił cię zablokować? Czy jest możliwość tego sprawdzenia?

Generalnie rzecz biorąc - nie. Nie można tego sprawdzić bezpośrednio i sprawdzając profil danego użytkownika nie uzyskasz informacji, czy dana osoba cię zablokowała, czy też nie.

REKLAMA

Blokada innego użytkownika wiąże się jednak z pewnymi konsekwencjami i to właśnie dzięki tym znakom będziesz mógł podejrzewać, że zostałeś przez tę osobą zablokowany.

Jak sprawdzić czy ktoś zablokował mnie na WhatsApp?

Jest lista sygnałów, które mogą ci podpowiedzieć, że dany użytkownik cię zablokował:

  • Przede wszystkim nie możesz nawiązać połączenia z tym użytkownikiem
  • Wszystkie wysyłane do tej osoby wiadomości będą miały status wysłano (jeden haczyk), ale nigdy dostarczono (dwa haczyki)
  • Nie będziesz już widział statusów aktywności tego użytkownika, włączając w to informacji widziano od..., czy też aktywny/nieaktywny.
  • Nie będziesz widział zmian awataru (zdjęcia profilowego) tego użytkownika. Jeśli ktoś inny, kto ma tę osobę w znajomych widzi jej zmiany zdjęcia profilowego, a ty nie - to może wskazywać na blokadę

Warto jednak zaznaczyć, że żaden z powyższych sygnałów nie daje pewności, że blokada rzeczywiście miała miejsce.

Jeśli już nie pamiętasz, czy kiedyś blokowałeś jakąś osobę, możesz sprawdzić listę zablokowanych kontaktów w ustawieniach Prywatności WhatsApp.

REKLAMA

Czytaj też:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA