REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Social media /
  5. Social Media - Poradniki

Jak zmienić e-mail na Facebooku? Oto co trzeba zrobić

Zmiana maila na FB nie jest trudna, a z naszym poradnikiem stanie się banalnie prosta. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie konkretnie zajrzeć w ustawieniach oraz z jakich opcji skorzystać.

06.03.2023
19:29
Jak zmienić mail na FB
REKLAMA

Czasem przychodzi konieczność, by zmienić e-mail powiązany z kontem Facebooka. Powody mogą być różne - usunięcie adresu e-mail, czy też utrata kontroli nad danym kontem pocztowym.

Facebook powinien stawać się coraz bardziej przyjazny dla użytkownika, ale niestety stan faktyczny jest daleki od doskonałości. Serwis rozrasta się w sposób dość niekontrolowany i czasem trzeba się faktycznie natrudzić, żeby znaleźć zdawałoby się podstawową opcję.

REKLAMA

Dziś przemierzymy meandry ustawień tego popularnego serwisu społecznościowego, by odnaleźć opcję zmiany adresu e-mail przypisanego do konta.

Jak zmienić mail na Facebooku?

Na początek musimy kliknąć w miniaturę zdjęcia naszego konta, następnie na Ustawienia i prywatność i wybrać opcję Ustawienia.

 class="wp-image-3481037" width="595"

Następnie musimy wybrać opcję Ustawienia konta, następnie Ogólne i kliknąć Edytuj przy dziale Kontakt. Jesteśmy od krok do sukcesu! Zwróćcie uwagę, że jest tam również drugi kontakt, w sprawie konta reklamowego.

 class="wp-image-3481043" width="551"

Po kliknięciu na edycję znajdziemy zapisane bieżące adresy e-mail. Powinny znajdować się tu dwa adresy - Główny i Potwierdzony. Adres Potwierdzony możemy usunąć w każdej chwili za pomocą opcji Delete.

Jest tylko jeden sposób na skasowanie adresu Głównego - mianowicie musi on zostać zastąpiony przez inny, potwierdzony adres.

Aby zastąpić adres Główny innym adresem musimy użyć opcji Make Primary, przy rozwijanym menu adresu potwierdzonego. Po takim zabiegu adres potwierdzony stanie się głównym, a były adres główny może zostać skasowany.

Kolejne adresy e-mail do konta możemy dodawać za pomocą opcji Dodaj adres e-mail, która znajduje się poniżej.

Czytaj też:

REKLAMA

Jeśli potrzebujesz innych porad dotyczących obsługi Facebooka nie omieszkaj zajrzeć na naszą stronę dedykowaną temu serwisowi społecznościowemu, gdzie znajdziesz wiele innych poradników FB.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA