REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Social media /
  5. Social Media - Poradniki

Jak usunąć numer telefonu z Facebooka? Tak, on już tam jest

Niewielu ludzi wie, że ich numer telefonu i adres e-mail prawdopodobnie już są w serwisie i czekają tylko na założenie konta. Jak usunąć swój numer telefonu z Facebooka?

01.11.2022
14:40
Jak usunąć numer telefonu z Facebooka? Tak, on już tam jest
REKLAMA

Skąd Facebook ma mój numer telefonu, skoro mu go nie podawałem? Odpowiedź jest bardzo prosta - podał go ktoś inny. Podczas zakładania nowego konta serwis całkiem trafnie podsuwa sugestie pierwszych znajomych, bazując na różnych danych. Pod uwagę bierze lokalizację telefonu, wiek, ukończone szkoły, podaną historię zatrudnienia i wiele innych czynników. W efekcie nowy użytkownik od razu może rozwijać swoją sieć kontaktów.

REKLAMA

Jednym z pytań podczas zakładania nowego konta jest prośba o synchronizację kontaktów telefonicznych i mailowych z Facebookiem w celu wyszukania znajomych. Wielu ludzi zgadza się na taki krok, co sprawia, że bazy danych Facebooka dysponują ogromną liczbą numeru telefonów i adresów e-mail. Wśród nich są dane osób, które nie posiadają swojego konta w serwisie.

Rządy zaczęły dostrzegać problem z prywatnością

Zbieranie i przechowywanie takich danych przyciągnęło uwagę rządzących, którzy postanowili uregulować tę kwestię i dać ludziom narzędzia do usunięcia swoich danych z baz giganta. Po wielu naciskach Facebook w końcu wprowadził zmiany w polityce prywatności oraz po cichu dodał funkcję sprawdzenia i usunięcia swoich danych z serwerów.

Co ciekawe - spółka nigdy nie sprecyzowała, iloma numerami takich osób dysponuje. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że liczba użytkowników portalu wynosi około 2 mld, to możemy być pewni, że jest tego naprawdę dużo.

Jak usunąć numer telefonu z Facebooka?

Należy wejść w ten link, a następnie wybrać jedną z opcji lub wszystkie trzy, jeżeli chcemy w pełni przeczesać bazy danych.

 class="wp-image-2530539"

Po wybraniu opcji pojawia się kolejny ekran, na którym podajemy numer telefonu lub adres e-mail.

 class="wp-image-2530542"

Po wpisaniu danych Facebook wyśle na podany numer lub adres e-mail kod weryfikacyjny, którego podanie jest niezbędne do przeszukania bazy danych. Po jego wpisaniu dowiemy się, czy nasz numer telefonu lub adres e-mail występuje w bazie danych Facebooka oraz będziemy mogli go usunąć.

REKLAMA
 class="wp-image-2530548"

Miałem szczęście, że żaden z moich znajomych nie udostępnił swojej książki kontaktów zawierającej moje dane. Nie każdy będzie w takiej dobrej sytuacji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA