REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Historyczna chwila. Po raz pierwszy od 18 lat Facebook stracił użytkowników

Po raz pierwszy w swojej 18-letniej historii Facebook odnotowuje spadek dziennej liczby aktywnych użytkowników. Raport, który podsumowuje dochody największego serwisu społecznościowego, ukazał nie tylko stagnację i spadek, ale także spowodował, że Facebook stracił na wartości w niecałe 5 minut

03.02.2022
11:48
Historyczna chwila. Po raz pierwszy od 18 lat Facebook stracił użytkowników
REKLAMA

W środę 1 lutego Meta opublikowała podsumowanie wyników finansowych za czwarty kwartał 2021 oraz podsumowanie finansowe całego roku. Według raportu dzienna liczba aktywnych użytkowników (DAU) spadła pomiędzy trzecim a czwartym kwartałem 2021 roku, z 1,930 mld do 1,929 mld. W skali rocznej średnia miesięczna liczba użytkowników utrzymała się na niezmiennym poziomie wynoszącym 2,9 mld.

REKLAMA

Spadek nie był duży, gdyż w skali globalnej Facebook stracił jedynie około miliona użytkowników. Jednakże jest to pierwszy raz w historii największego serwisu społecznościowego świata kiedy notowany jest spadek dziennej liczby aktywnych użytkowników.

Spada liczba użytkowników Facebooka

Wśród najważniejszych można wymienić udział konkurencyjnych serwisów społecznościowych w rynku, starzejącą się bazę użytkowników czy dotarcie do Facebooka do niemalże wszystkich krajów świata - brak nowych rynków do dalszej ekspansji. 

REKLAMA

Publikacja raportu natychmiastowo odbiła się na notowaniach Facebooka na Wall Street, które spadły o ok. 20 proc. Nie tylko ze względu na nieznaczny spadek liczby użytkowników, ale też na przewidywany przychód za rok 2022 na poziomie 27 do 29 mld dolarów - niższy od spodziewanych 30 miliardów. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA