REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Oprogramowanie - Poradniki

Jak stworzyć awatara na WhatsApp? Instrukcja krok po kroku

Chcesz przedstawić się w oryginalny, indywidualny sposób na WhatsApp, a jednocześnie nie zamierzasz dodawać zdjęcia? A może spodobała ci się naklejka z awatarem znajomego i chcesz mieć taką samą? Umożliwi ci to kreator awatarów WhatsApp, a my podpowiadamy jak z niego skorzystać.

01.01.2023
13:12
Awatar WhatsApp
REKLAMA

Kilka tygodni temu WhatsApp ogłosił wprowadzenie do komunikatora nowej funkcji awatarów. Początkowo awatary były dostępne jedynie w wybranych krajach świata, jednakże obecnie mogą tworzyć je użytkownicy WhatsApp z Polski.

Awatary na WhatsApp to funkcja pozwalająca użytkownikom stworzyć ich własny wizerunek. Meta stworzyła awatary z myślą użytkownikach, którzy chcą wyrazić siebie, a jednocześnie nie chcą w tym celu dzielić się swymi zdjęciami z innymi.

REKLAMA

Jak zrobić awatar na WhatsApp?

Rozpocznij od dotknięcia trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu w aplikacji WhatsApp, a następnie z listy wybierz "Ustawienia". Z listy ustawień wybierz "Awatar". Na kolejno wyświetlonych ekranach dotknij "Utwórz Awatara" i "Rozpocznij".

 class="wp-image-3056769"

Tworzenie awatara rozpoczyna się od wybrania karnacji awatara. Choć jest to krok obowiązkowy i dopiero po nim można przystąpić do pełnego dostosowania postaci, karnację można zmienić w dowolnym momencie.

 class="wp-image-3056970"

Przełączanie się pomiędzy poszczególnymi opcjami dostosowania postaci możliwe jest dzięki paskowi na środku ekranu. Niektóre opcje takie jak kształt ust czy zarost mają możliwości dostosowania koloru, która będzie nieaktywna, jeżeli nie zastosujesz w swoim awatarze danych opcji wyglądu.

Niewielka ikona lusterka znajdująca się poniżej przycisku "Gotowe" uruchamia przednią kamerę telefonu, która działa jak lusterko dla użytkowników WhatsAppa, którzy chcą stworzyć awatara na własne podobieństwo.

Jeżeli jesteś zadowolony z wyglądu awatara, dotknij przycisku "Gotowe".

Jak utworzyć awatar na WhatsAppie - instrukcja wideo

Jak ustawić awatar na WhatsApp jako zdjęcie profilowe?

Jeżeli już stworzyłeś awatar, wystarczy, że ponownie przejdziesz do sekcji Awatar w Ustawieniach, a następnie dotknij opcji "Utwórz zdjęcie profilowe". WhatsApp umożliwi wybranie ci ekspresji awatara i tła zdjęcia profilowego, które zatwierdzisz przyciskiem ptaszka w prawym górnym rogu ekranu.

 class="wp-image-3056973"

Jak zrobić naklejki z własnym awatarem?

Naklejki z awatarem tworzone są automatycznie po stworzeniu awatara i do używania ich nie ma konieczności ustawiania awatara jako zdjęcia profilowego.

REKLAMA
 class="wp-image-3056991"

Zestawu naklejek i emocji przez nie wyrażanych nie można dostosować poza edycją samego awatara.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA