REKLAMA

Uwielbiamy dzielić się zdjęciami przez Messengera. Polacy w pierwszej dziesiątce rankingu Facebooka

Polacy bardzo często używają Messengera do przesyłania zdjęć znajomym. Facebook opublikował ciekawe dane z okazji Światowego Dnia Fotografii.

18.08.2017 15.29
facebook
REKLAMA
REKLAMA

Światowy Dzień Fotografii obchodzony jest 19 sierpnia. To świetna okazja, by przyjrzeć się, jaką rolę w jej propagowaniu odgrywa Facebook i jego komunikator, Messenger. Z okazji święta fotografii Facebook opublikował dane, z których wynika, że Polacy znaleźli się w dziesiątce krajów, w których Messenger wykorzystywany jest najchętniej do przesyłania zdjęć.

Przemawia za tym kilka czynników: przede wszystkim popularność komunikatora Facebooka oraz łatwość dzielenia się zdjęciami. Polacy zajęli 10. miejsce. Najczęściej w ten sposób z Messengera korzystają Brazylijczycy, Algierczycy i Egipcjanie. Co ciekawe Amerykanie znaleźli się dopiero na siódmym miejscu.

Sam Facebook jest platformą, w której chętnie udostępniamy zdjęcia. W tej kategorii nie znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce. Najchętniej robią to Amerykanie. Dniem, w którym użytkownicy przesłali i opublikowali najwięcej zdjęć w ciągu minionych 12 miesięcy był 31 grudnia 2016 r.

Inne ciekawe dane? Każdego dnia użytkownicy wrzucają na Facebooka 350 mln zdjęć. Każdej godziny do serwisu trafia 14,5 mln zdjęć. 4 tys. zdjęć na sekundę musi robić wrażenie.

Facebook dwoi się i troi, by zwiększać fotograficzne możliwości swoich usług.

Oczywiście mówimy o zastosowaniach dla tzw. zwykłych użytkowników, a nie dla profesjonalnych fotografów. Choć trzeba pamiętać, że ci ostatni również wykorzystują najpopularniejszy serwis społecznościowy świata do promowania swojej pracy. Facebook ma w ręku potężny argument: ponad 2 mld użytkowników.

Spójrzmy zatem na zwykłych użytkowników i zobaczmy, co oferuje im Facebook. Mogą dodawać zdjęcia pojedynczo i w galeriach. Wyróżniać ulubione fotografie w swoim profilu. Ozdabiać go zdjęciem w tle i profilowym. Facebook pozwala też na udostępnianie zdjęć 360.

W ostatnim czasie Facebook promuje przede wszystkim Relacje i Mój Dzień w Messengerze. Znikające po 24 godzinach wiadomości, opatrzone zdjęciami lub klipami wideo oferują filtry, maski, ramki.

REKLAMA

Nie zapominajmy o Instagramie.

To przecież serwis Facebooka, którego istotą jest przesyłanie zdjęć i wideo. Z tego serwisu korzysta 700 mln użytkowników miesięcznie. Tylko z funkcji Stories korzysta 250 milionów użytkowników dziennie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA