REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Polacy pokochali te zegarki Huaweia. Oto lista najpopularniejszych

Huawei pokazał, że jego zegarki są bardzo chętnie wybierane przez Polaków. Pochwalił się wynikami sprzedaży najnowszego modelu, ale także podał modele, które były najczęściej kupowane przez mieszkańców Polski.

12.02.2024
19:42
Huawei Watch GT 4
REKLAMA

Jeśli chodzi o tzw. wearables, to Huawei należy do najpopularniejszych producentów oferujących tego typu sprzęt w naszym kraju zaraz obok Apple'a, Samsunga (zegarki) oraz Xiaomi (opaski sportowe). Huawei ma w swojej ofercie przede wszystkim inteligentne zegarki z serii Watch, chociaż nie brakuje także serii opasek (Huawei Band). Mimo tego dane jasno potwierdzają: Polacy kupują dziesiątki tysięcy zegarków tego producenta każdego roku.

REKLAMA

Najnowszy Huawei Watch GT 4 trzecim najpopularniejszym zegarkiem Huawei w 2023 r.

Jak się okazuje, wydany stosunkowo niedawno, bo we wrześniu 2023 r., Huawei Watch GT 4 zyskał ogromną popularność i uznanie wśród Polek i Polaków. Przez ostatnie 5 miesięcy obecności na rynku firma sprzedała 50 tys. egzemplarzy tego modelu.

Producent ma w zanadrzu aż siedem różnych wersji zegarka Watch GT 4 – cztery modele z większą kopertą o średnicy 46 mm oraz trzy o średnicy 41 mm. Zegarki dostępne są w różnorodnych stylach, zarówno bardziej sportowych, jak i przypominających biżuterię. Jak wygląda popularność poszczególnych rozmiarów? Bardzo podobnie, ponieważ 41-milimetrowe wersje stanowią 48 proc. sprzedaży, natomiast pozostałe 52 proc. to wersje z kopertami o większej średnicy 46 mm.

Więcej o sprzęcie Huawei przeczytasz na Spider's Web:

Jeśli chodzi natomiast o popularność konkretnej wersji, to najchętniej wybieranym wariantem dla koperty 41 mm była wersja Elegant (62 proc.) i Classic (31 proc.). Natomiast w przypadku 46-milimetrowych Watch GT 4 najbardziej popularna jest wersja Active – 60 proc. i Classic 22 proc. sprzedaży.

Fakt, że aż 50 000 Polek i Polaków zdecydowało się na zakup smartwatchy Huawei z serii WATCH GT4 jest dla nas ogromnym powodem do dumy. Debiut nowego modelu błyskawicznie przełożył się na rynkowy sukces, a także uzupełnił naszą ofertę i pozwolił nam dotrzeć do szerszego grona odbiorców. W minionym roku odnotowaliśmy też wyraźny, 25-procentowy wzrost sprzedaży smartwatchy premium w porównaniu do 2022 r., natomiast w odniesieniu do roku 2021 wzrost ten jest aż 2,5-krotny. Było to możliwe ze względu na premiery dwóch nowych serii smartwatchy z segmentu premium: HUAWEI WATCH Ultimate i HUAWEI WATCH 4

- podkreśla Martin Sun, Country Manager, Huawei CBG Polska.

Najpopularniejszym zegarkiem Huawei w 2023 r. był model z 2021 r.

REKLAMA

Już wiemy, że trzecim najpopularniejszym zegarkiem Huawei był zeszłoroczny model Watch GT 4, ale co z resztą podium? Najpopularniejszym modelem 2023 r. był Watch GT 3 wydany w październiku 2021 r. W samym 2023 r. model ten sprzedał się w liczbie 95 tys. egzemplarzy, a łącznie od premiery, nieco ponad dwa lata temu, osiągnął sprzedaż na poziomie 200 tys. W poprzedniej generacji zegarka Huawei, najbardziej popularnym rozmiarem był wariant 42 mm (58 proc. – pozostałe 42 proc. należało do wersji 46 mm) – był to najpopularniejszy damski zegarek firmy w 2023 r.

Na drugim miejscu podium znajduje się tańszy Huawei Watch Fit 2, który sprzedał się w liczbie ponad 70 tys. sztuk w 2023 r. Huawei przekazał także, że Polacy najchętniej kupowali inteligentne zegarki producenta w grudniu. W ostatnim miesiącu roku aktywowano łącznie ok. 57 tys. zegarków, z czego 20 tys. to modele Watch GT 4, równie dużo Watch GT 3, a 17 tys. to egzemplarze zegarka Watch Fit 2.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA