REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Huawei Watch GT 3 to jak na razie najlepszy zegarek w historii tej firmy

Huawei Watch GT 3 to zdecydowanie najlepszy i najbardziej przemyślany zegarek tej firmy dostępny na rynku. Urządzenie bardzo mocno nawiązuje do świetnego zeszłorocznego modelu Huawei Watch GT 2 Pro, jednocześnie wprowadzając usprawnienia znane ze znacznie droższego Huaweia Watch 3 Pro.

15.12.2021
7:41
Huawei Watch GT 3 - najlepszy zegarek w historii firmy [OPINIE]
REKLAMA

Co ciekawe, najlepszy zegarek w przypadku Huawei Watch GT 3 nie oznacza najbardziej rozbudowany. To ostatnie miano wciąż należy do modelu Huawei Watch 3 Pro, który trafił na rynek w czerwcu tego roku. Mam jednak wrażenie, że było w nim… aż za dużo funkcji.

REKLAMA
Huawei Watch GT 3 to jest król nadgarstka jak lew jest król dżungli

Obecność modemu eSIM oraz system Harmony OS z dostępem do sklepu AppGallery sprawiły, że Huawei Watch 3 Pro był zegarkiem dla większości osób zbyt masywny,m a jego czas pracy był rozczarowujący. Nie zrozumcie mnie źle, sztandarowy zegarek Huaweia i tak wytrzymywał 3-5 dni bez dostępu do prądu, ale na tle poprzednich modeli cechujących się dwutygodniowym czasem pracy był to wynik co najwyżej mizerny.

Huawei Watch GT 3. Co zmieniło się w nowym zegarku?

W Huaweiu Watch GT 3 zabrakło modemu eSIM, zaś system operacyjny HarmonyOS został zubożony o dostęp do sklepu z aplikacjami. Pozbyto się zatem niezbyt potrzebnych elementów, dzięki czemu zegarek stał się bardziej smukły, ładniejszy, a jego czas pracy powrócił do poziomu 7-14 dni. Czyli niby straciliśmy, a jednak zyskaliśmy.

 class="wp-image-1971257"

Mam wrażenie, że Huawei Watch GT 3 jest bezpośrednim następcą modelu Watch GT 2 Pro, który niezwykle mi się podobał. Gdy większość recenzentów narzekała, że pod względem funkcji jest to kopia dużo tańszego Huaweia Watch GT 2, ja doceniałem wykorzystane materiały: szafirowe szkło, tytanową obudowę, ceramiczne plecki.

W końcu na rynek trafił smartwatch, który był wykonany jak wysokiej klasy zegarek i tak samo wyglądał! A więc w Huaweiu Watch GT 3 tych świetnych materiałów nie zabrakło, a część osób z mojego grona znajomych ponownie myślała, że powróciłem do klasycznego zegarka.

 class="wp-image-1971254"

To, co delikatnie mnie irytowało w starszych zegarkach Huaweia, to przycinające się animacje, co tłumaczono oszczędnością energii. Nie był to według mnie ogromny problem, bo na zegarku oglądam głównie godzinę i powiadomienia, jednak znam osoby, które z tego powodu nie zdecydowały się na sprzęty Huaweia i wybrały konkurencyjne zegarki.

Jeśli należysz do tego grona, mam bardzo dobrą wiadomość: Huawei Watch GT 3 dzięki zastosowaniu Harmony OS ma bardzo płynne animacje. Po długim czasie pojawiła się też możliwość odpowiadania na SMS-y za pomocą gotowych szablonów, które można skonfigurować w aplikacji Huawei Zdrowie. Szkoda tylko, że opcja ta nie jest dostępna dla wszystkich komunikatorów.

Poza tym mamy tutaj elementy typowe dla zegarków Huaweia.

Czyli bazylion aktywności sportowych, których nigdy nie wypróbujemy, podgląd pogody, sterowanie aplikacjami muzycznymi, mierzenie aktywności, snu, saturacji krwi oraz temperatury skóry. Sam najbardziej jednak doceniam możliwość rozmawiania przez zegarek, gdy akurat nie mam dostępu do telefonu.

Huawei Watch GT 3 testowałem też na iPhonie i jego możliwości były z grubsza takie same jak na telefonie z Androidem. Szkoda tylko, że Huawei Zdrowie i Apple Health nie integrują się ze sobą. Brakuje też płatności zbliżeniowych, które są dostępne tylko na sprzętach Garmina i tych z systemem WearOS.

 class="wp-image-1971251"

Cieszy za to, że Huawei Watch GT 3 jest rozsądnie wyceniony, bo można go kupić już za 1099 zł za najtańszy model 46 mm, 1149 zł za dosyć bogaty mniejszy wariant 42 mm lub 1399 zł za najbardziej wypasioną wersję Elite 46 mm, którą miałem okazję testować. Do zegarków można też dobierać dowolne paski, nie tylko te oferowane przez Huaweia. Oznacza to, że mamy tu praktycznie nieskończone możliwości personalizacji.

Czy warto kupić Huawei Watch GT 3?

REKLAMA

Jak najbardziej. Powtórzę się - to najlepszy dotychczasowy zegarek firmy z Shenzen. Widać, że Huawei uczy się na popełnionych błędach i nie boi zrobić się kroku wstecz, by następnie zrobić rozbieg i skoczyć daleko przed siebie. Mam wrażenie, że właśnie tak wyglądało tworzenie Huaweia Watch GT 3, który miał połączyć najlepsze cechy zegarków Watch GT 2 Pro oraz Watch 3.

I co tu dużo mówić, ta sztuka się udała, bo Huawei Watch GT 3 praktycznie nie ma wad, oczywiście poza tymi dotyczącymi całej platformy Huaweia. Jeżeli już poprzednie zegarki firmy Ci się podobały, ale szukasz czegoś więcej, Huawei Watch GT 3 jest świetnym wyborem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA