REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

FIFA 23 to ostatnia FIFA w historii. Wersję pudełkową możesz mieć przed innymi - zobacz jak

Kultowa seria symulatorów piłki nożnej ma się ku końcowi. EA Sports straciło licencję na markę FIFA, przyszłe gry sprzedawane będą pod innym tytułem. FIFA 23 będzie miała wartość kolekcjonerską. Pudełko z grą najszybciej będzie można dostać na Allegro i wyłącznie na Allegro.

12.09.2022
12:39
Wersję pudełkową FIFA 23 możesz mieć przed innymi - zobacz jak
REKLAMA

Na dziś można wyróżnić dwie największe marki powiązane z graniem na konsoli bądź PC w piłkę nożną. Są to FIFA oraz Pro Evolution Soccer (eFootball). Druga, zdaniem wielu krytyków, mocno podupadła i wymaga gruntownej przebudowy. Seria FIFA od EA Sports ma również sporo problemów, ale zupełnie nie tej skali, co konkurent. Mimo tego przechodzi do historii, choć nie z własnej inicjatywy.

REKLAMA

Czytaj też:

FIFA zdecydowała się nie przedłużać umowy licencyjnej z wydawnictwem Electronic Arts. Planuje wyprodukować grę za własne pieniądze i pod własnym kierownictwem. To nie oznacza, że EA Sports zrezygnuje z gier futbolowych, jednak przyszłe produkcje nie będą już sprzedawane pod marką FIFA. Innymi słowy, nie będzie już gry FIFA 24. Mająca mieć premierę 30 września gra FIFA 23 to zwieńczenie serii.

FIFA 23 - produkt kolekcjonerski. Allegro dostarczy pudełka z grą przed światową premierą

Już dziś w usłudze Allegro rusza przedsprzedaż gry, pod tym adresem. Ta potrwa do 26 września. Jeżeli klient wybierze opcję dostawy do automatu paczkowego Allegro One Box, gra będzie dostarczona tam jeszcze przed premierą - z możliwością odbioru 30 września o godzinie 00:01. Czyli na długo przed otwarciem jakiegokolwiek sklepu z grami wideo. Dostawa do Allegro One Box jest darmowa, w tym dla osób nie będących członkami programu lojalnościowego Allegro Smart.

To jedyny sposób na tak szybkie zdobycie pudełkowej wersji gry, ale nie jedyny by móc w nią jak najszybciej zagrać. Edycja Ultimate gry FIFA 23 zakupiona drogą cyfrową (bez fizycznego nośnika) pozwala na uruchomienie gry 3 dni przed jej światową premierą.

Trzydniowy bonus mają również nabywcy gry w wersji cyfrowej, którzy mają opłaconą usługę EA Play. Gra pojawi się na PlayStation (PS4, PS5), Xbox (Xbox One, Xbox Series), Stadii, Steamie (PC) i Epic Games Store (PC).

REKLAMA

Na okładce gry po raz pierwszy w historii serii (nie licząc regionalnych wariantów gry) pojawi się kobieta. W grze nie pojawi się za to reprezentacja Rosji - zresztą bardzo słusznie, nie ma dla niej miejsca w cywilizowanym towarzystwie. Wiemy też, że w grze Robert Lewandowski... nie będzie najlepszym piłkarzem. Wyprzedza go w rankingach Messi.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA