REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

To już oficjalne! Koniec serii FIFA. Zastąpi ją EA Sports FC

Electronic Arts zmieniło nazwę swojej serii gier wideo kierowanych do fanów piłki nożnej na EA Sports Football Club, czyli w skrócie EA Sports FC. To już koniec cyklu FIFA.

10.05.2022
18:50
fifa-ea-sports-football-club-fc-nowa-nazwa-pilka-nozna
REKLAMA

Aktualizacja (10.05.2022): Jak podaje New York Times, właśnie potwierdziły się doniesienia o końcu serii FIFA. Electronic Arts po wydaniu 39 gier z tego cyklu zamyka go ze względu na to, że umowa z właścicielami praw do tej marki nie została przedłużona. Nie oznacza to jednak końca przygody wydawcy z wirtualną piłką nożną. Kolejna gra piłkarska zadebiutuje po prostu pod nazwą, której się spodziewaliśmy od dawna, czyli EA Sports FC.

REKLAMA

Oryginalny artykuł: Zapowiada się na kolejne trzęsienie ziemi na rynku sportowych gier wideo. Najpierw deweloperzy z Konami porzucili markę PES (Pro Evolution Soccer) na rzecz eFootball, co w połączeniu z przejściem na model free-2-play okazało się potężnym strzałem w stopę, a teraz na podobny krok - w kwestii nazwy - może zdecydować się Electronic Arts.

Gry sportowe z serii FIFA mogą się zmienić w EA Sports FC

Tak jak przez lata nazwa FIFA stała się wręcz synonimem gier sportowych dla fanów piłki nożnej, tak najwyraźniej Electronic Arts zaczęło ciążyć partnerstwo z tytułową organizacją. Doniesienia o tym, iż EA Sports rozważa zmianę nazwy cyklu, krążą zresztą od dawna, a nasiliły się po wybuchu wojny w Ukrainie.

Jednym z problemów jest to, że organizacje takie jak FIFA i UEFA bardzo długo zwlekały z wykluczeniem Rosjan oraz rosyjskich drużyn z rozgrywek, co odbiło się szerokim echem nie tylko w świecie sportu. Electronic Arts czekało zaś aż na ich ruch, zanim usunęło drużyny Federacji Rosyjskiej ze swoich produkcji, w tym z FIFY 22.

Sporo wskazuje też na to, że FIFA 22 będzie ostatnią produkcją z tego cyklu i zastąpi ją właśnie EA Sports Football Club.

Kolejna gra, będąca spadkobierczynią FIFY 22, tak jak się spodziewaliśmy, ma nosić nazwę EA Sports Football Club. Poza tym jednak raczej nic się nie zmieni. Już teraz Electronic Arts licencjonuje wizerunki zawodników oraz ich stroje bezpośrednio od drużyn, które pojawiają się na ekranach komputerów oraz konsol.

REKLAMA

Nie da się przy tym jednak ukryć, że EA Sports Football Club, czyli w skrócie EA Sports FC, nie jest tak chwytliwą nazwą jak FIFA. Nie zdziwię się, jeśli kolejną odsłonę serii, nawet jeśli Electronic Arts faktycznie zdecyduje się na zmianę nazwy, jakakolwiek ona nie będzie, gracze będą potocznie nadal nazywać ją FIFĄ.

Artykuł pierwotnie opublikowano 27 marca 2022 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA