REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

FIFA 22 bez Dariusza Szpakowskiego. Internet już wie, kto go zastąpi

EA zdradziło nieco informacji na temat gry FIFA 22, ale dla graczy z Polski szykuje się jeszcze jedna niespodzianka: Dariusz Szpakowski doczeka się następcy. Internet już wie, kto będzie nowym komentatorem.

12.07.2021
19:00
dariusz szpakowski euro 2020 komentator
REKLAMA

Kolejna zła wiadomość dla fanów Dariusza Szpakowskiego. Kilka dni po tym, jak legendarny komentator sportowy został bezceremonialnie odsunięty od finału Euro 2020, czyli niedzielnego meczu pomiędzy Anglią i Włochami, w sieci gruchnęła wieść, że jego linii dialogowych zabraknie w kolejnej odsłonie gier z serii FIFA. W polskiej wersji językowej pojawi się w jego miejscu inny głos.

REKLAMA

Co prawda jak na razie Electronic Arts zdradziło jedynie garść informacji na temat nowego silnika wykorzystującego w pełni możliwości technologii motion capture oraz cen poszczególnych wydań FIFA 22, ale do sieci trafiła informacja na temat zawartości polskiej wersji językowej gry. Wychodzi na to, że Dariusz Szpakowski nie będzie komentował spotkań, które będziemy rozgrywali samodzielnie.

Kto zostanie nowym komentatorem wirtualnej piłki nożnej na komputerach i konsolach w FIFA 22 zamiast Dariusza Szpakowskiego?

Informacja o tym, że FIFA 22 dostanie nowego komentatora, pojawiła się m.in. na kanale Kartomania. Jego autorzy co prawda nie zdradzają, skąd mają informację na temat tej zmiany, ale przekonują, że sprawa jest już więcej niż pewna: Dariusza Szpakowskiego w grze wideo ma wedle informatorów zastąpić nieco młodszy od niego Tomasz Smokowski, który mecze piłki nożnej komentuje od blisko 30 lat.

REKLAMA

Nowy komentator będzie relacjonował wirtualne mecze wraz z Jackiem Laskowskim, z którym Electronic Arts współpracowało już w poprzednich latach. Wedle informacji Kartomanii do zmiany doszło jednak na ostatnią chwilę, dlatego Smokowski nagrał kwestie Szpakowskiego jedynie z drobnymi zmianami. Czy tak było faktycznie, dowiemy się 1 października 2021 r., gdy FIFA 22 trafi w ręce graczy.

zdjęcie główne: profil Twitterowy Dariusza Szpakowskiego, na zdjęciu razem z inną legendą TVP, Włodzimierzem Szaranowiczem

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA