REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Gry

FIFA 23 przez błąd wylądowała na Xboksie. Odkryto masę sekretów

Na miesiąc przed premierą nowej odsłony popularnego piłkarskiego symulatora, FIFA 23 w wersji Ultimate Edition pojawiła się na konsolach Xbox. Grę mógł odblokować i pobrać uczestnik beta-testów oraz abonent EA Play. Mowa o pełnej wersji programu, który dopiero zadebiutuje na rynku.

30.08.2022
20:42
FIFA 23 przez błąd debiutuje wcześniej. Znamy TOP10 piłkarzy
REKLAMA

Wiadomość z cyklu: jak zepsuć sekrety prawdziwych klubów piłkarskich przy pomocy gry wideo. Chociaż FIFA 23 zadebiutuje dopiero 27 września, pełna wersja programu - do tego w najbardziej wypasionej wersji Ultimate Edition - przedwcześnie wylądowała na konsolach Xbox. Tytuł mógł odblokować, pobrać oraz uruchomić każdy uczestnik wcześniejszych beta-testów FIFA, a także abonent EA Play. Przecieki dotyczące nowej zawartości były zatem wyłącznie kwestią czasu.

REKLAMA

Gra wideo psuje plany klubów piłkarskich. FIFA 23 zdradza wygląd nowych koszulek.

W grze zaplanowanej na przyszły miesiąc pojawiło się wiele licencjonowanej zawartości, która miała być jeszcze niedostępna dla opinii publicznej. W tym wygląd nowych klubowych koszulek dla wielu zespołów. W Internecie można znaleźć zrzuty ekranu przedstawiające nowe stroje takich klubów jak FC Liverpool czy Burnley FC.

Electronic Arts uporało się już z problemem, blokując możliwość pobierania FIFA 23 Ultimate Edition uczestnikom beta-testów oraz abonentom EA Play na konsolach Xbox. Wydawca najprawdopodobniej nieopatrznie powiązał kanały dystrybucji bety oraz finalnego produktu, przygotowując się do komercyjnego debiutu w cyfrowym sklepie. Mimo tego osoby, które pobrały już i zainstalowały FIFA 23, wciąż mogą uruchamiać piłkarski symulator w trybie offline.

Wydawca ostrzega o zamiarze ścigania twórców przecieków z FIFA 23. Jeśli jednak posiadacze gry mogą ją uruchamiać w wersji komercyjnej, bez znaków wodnych oraz unikalnych kluczy ekranowych, dotarcie do prawdziwych leakerów będzie niczym walka z wiatrakami. Trudno się jednak dziwić EA, że próbuje ograniczyć wyciek wrażliwych danych, stanowiących część kampanii medialnych bogatych klubów piłkarskich.

Lewandowski w TOP5 najlepszych piłkarzy FIFA 23. Lepszy niż Ronaldo, gorszy niż Messi.

Graczy najbardziej emocjonuje nowy ranking Ultimate Team, ze zaktualizowanymi statystykami piłkarzy. Według bazy danych z FIFA 23 dziesięciu najlepszych zawodników świata to teraz kolejno:

REKLAMA
 1. Mbappe (91)
 2. Benzema (91)
 3. Messi (91)
 4. Kevin De Bruyne (91)
 5. Lewandowski (91)
 6. Ronaldo (90)
 7. Salah (90)
 8. Virgil van Dijk (90)
 9. Neuer (90)
 10. Courtois (90)

Polak przegonił w zestawieniu Ronaldo, chociaż sam stracił jeden punkt w statystykach, spadając z ogólnej oceny 92 do łącznej noty 91. Największy spadek dotknął jednak Lionela Messiego, który stracił aż dwa punkty, doświadczając redukcji z 93 do 91 punktów. Mbappe pozostaje na pierwszym miejscu, co zupełnie nie dziwi, biorąc pod uwagę, że to okładkowy zawodnik FIFA 23. Już trzeci raz z rzędu, chociaż tym razem Francuz musi zrobić miejsce na pudełku dla kobiety.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA