REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Żadnych Rosjan w FIFA 23. Rosyjskie kluby i zawodnicy wykopani z gry EA

Electronic Arts oficjalnie potwierdziło: W FIFA 23 zabraknie rosyjskich klubów oraz rosyjskiej reprezentacji narodowej. W ten sposób wydawca wyraża solidarność z Ukrainą, która od 150 dni broni się przed barbarzyńską agresją Federacji Rosyjskiej.

25.07.2022
17:29
EA ogłasza: żadnych Rosjan w grze FIFA 23
REKLAMA

FIFA 23 zapowiada się na wyjątkową odsłonę w kilku powodów. Po pierwsze, to ostatnia FIFA od EA Sports. Po niemal trzech dekadach Electronic Arts przestanie wydawać niezwykle dochodową serię, zapoczątkowaną w 1993 roku odsłoną FIFA International Soccer. Po drugie, FIFA 23 jest jednocześnie pierwszą, na okładce której pojawia się kobieta. Po trzecie, w grze zabraknie rosyjskich klubów oraz reprezentacji.

REKLAMA

Żadnych ruskich w FIFA 23. To już oficjalne. W grze zabraknie reprezentacji Federacji Rosyjskiej oraz rosyjskich klubów.

Doniesienia na temat usunięcia Rosjan z FIFA 23 potwierdziła redakcja serwisu Eurogamer. Wydawca EA Sports udzielił oficjalnego stanowiska, przedstawiając powody takiej decyzji (tłumaczenie redakcyjne):

EA Sports jest solidarne z obywatelami Ukrainy. Podobnie jak wiele pozostałych głosów ze świata piłki nożnej, nawołujemy do pokoju i zakończenia inwazji w Ukrainie. Razem z naszymi partnerami z UEFA oraz FIFA podjęliśmy decyzję o wyłączeniu rosyjskiej drużyny narodowej oraz rosyjskich klubów z FIFA 23.

Usunięcie wirtualnych Rosjan z gry to tylko część konsekwencji, jakie dotykają Federację Rosyjską w FIFA 23. Na skutek inwazji w Ukrainie Electronic Arts zaprzestało dystrybucji nowych gier na terenie Federacji Rosyjskiej. Zarówno w wersji pudełkowej, jak również cyfrowych kopii. Oznacza to, że gracze w Rosji nie zagrają w FIFA 23, ale również szereg pozostałych gier EA. Dodatkowo e-sportowe drużyny Rosji oraz Białorusi w FIFA zostały wyłączone z globalnych rozgrywek.

Rosjanie znikali z piłkarskiej serii już wcześniej, ale dopiero w FIFA 23 zostali wycięci z podstawowej wersji gry.

REKLAMA

W marcu 2022 roku, niedługo po rozpoczęciu zbrodniczej inwazji w Ukrainie, EA Sports usunęło rosyjską reprezentację oraz rosyjskie kluby z poprzedniej odsłony gry: FIFA 22. Rosjanie zostali odsunięci od wirtualnej rozgrywki za sprawą dużej aktualizacji, która usuwała jednocześnie rosyjską zawartość do zdobycia w niezwykle popularnym trybie Ultimate Team.

FIFA 23 jest jednak pierwszą odsłona serii, w której Rosjan zabraknie już na premierę, bez możliwości grania piłkarzami Federacji w trybie offline. Brawo EA.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA