REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

FIFA 23 jest kobietą. To pierwszy raz, kiedy piłkarka dostała uniwersalną okładkę

Electronic Arts ujawniło bohaterów okładek dla FIFA 23. Najnowszą odsłonę popularnej gry wideo po raz trzeci będzie reklamował Kylian Mbappe. To jednak pierwszy raz, gdy popularnemu zawodnikowi Paris Saint-Germain będzie towarzyszyć kobieta. Wcześniej piłkarki pojawiały się wyłącznie na regionalnych wersjach okładek.

19.07.2022
12:25
FIFA 23 jest kobietą. Piłkarka pierwszy raz na globalnej okładce
REKLAMA

Kylian Mbappe ma na koncie okładkowego hat-tricka. To trzeci raz z rzędu, kiedy popularny piłkarz wyląduje na okładce gry FIFA. Zawodnik klubu Paris Saint-Germain nie będzie jednak sam. FIFA 23 przejdzie do historii jako ta odsłona, w której po raz pierwszy na globalnej wersji pudełka pojawi się kobieta. Wcześniej piłkarki debiutowały wyłącznie w regionalnych wariantach okładek dla określonych rynków krajowych.

REKLAMA
 class="wp-image-2266566"

FIFA 23 jest kobietą. Przynajmniej w wersji Ultimate. Okładkę gry będzie ozdabiać Sam Kerr

Kylian Mbappe tradycyjnie weźmie na swoje barki promocję gry FIFA 23 w podstawowej wersji gry oraz edycji premium. Najdroższe wydanie piłkarskiego symulatora zyska natomiast nową twarz. Zawodnikowi PSG będzie pomagać przedstawicielka płci żeńskiej: Samantha Kerr z londyńskiego klubu Chelsea. To pierwszy raz, kiedy kobieta pojawia się na okładce FIFA w głównym, globalnym wariancie dystrybucji.

Samantha Kerr pochodzi z Australii i ma na swoim koncie ponad 100 spotkań w barwach tego kraju, strzelając w nich 59 bramek. To australijski rekord niezależnie od płci. Utytułowana zawodniczka klubu Chelsea jest doświadczona medialnie, wcześniej współpracując z takimi markami jak Coca-Cola czy Nike. Prywatnie Kerr tworzy związek z zawodniczką amerykańskiego NY Gotham FC - Kristie Mewis.

 class="wp-image-2266569"

Samantha Kerr nie jest pierwszą kobietą na pudełku gry FIFA, ale to pierwszy raz, gdy piłkarka otrzymała globalną wersję okładki

REKLAMA

Kobiece szlaki przecierały w 2015 roku Alex Morgan grająca w reprezentacji USA oraz Christine Sinclair z reprezentacji Kanady. Morgan pojawiła się na okładce FIFA 15 w wersji dla Stanów Zjednoczonych, z kolei Sinclair ozdabiała pudełka z kanadyjskiej dystrybucji gry. Data była nie bez znaczenia, ponieważ to właśnie od 2015 roku można grać w tej sportowej serii kobiecymi zespołami. Taka możliwość została oddana w nasze ręce wraz z premierą FIFA 16.

Siedem lat od tamtego momentu kobieta doczekała się miejsca na okładce gry FIFA w tej najważniejszej, globalnej wersji dystrybucji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA