REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Pękł ekran, naprawiasz za darmo. Allegro Care to ubezpieczenie elektroniki od uszkodzeń i kradzieży

Allegro właśnie wprowadziło Allegro Care - nowy program ubezpieczenia elektroniki, dzięki któremu zapewniamy sobie bezgotówkową naprawę kupionego urządzenia bądź pełen zwrot pieniędzy, jeśli taki serwis nie będzie możliwy. Usługa już działa.

08.09.2022
18:35
Allegro Care ubezpieczenie
REKLAMA

Czasem warto dopłacić za możliwość bezpłatnej naprawy lub wymiany. Jako posiadacz telefonu iPhone z dwoma lewymi rękoma, przekonałem się o tym na własnej skórze. Regularnie tłukę kosztowne urządzenia i od pewnego czasu wolę płacić nieco więcej za ich późniejszą darmową wymianę. Dodatkowe złotówki wydawane podczas zakupu nie są przyjemne, ale odbiór nowego telefonu po prawie roku używania zdecydowanie tak.

REKLAMA

Teraz podobnie będzie to działać na Allegro. Allegro Care to nowy program ochrony przed uszkodzeniami i kradzieżą.

W przeciwieństwie do pozostałych programów ochrony na Allegro, zabezpieczających klientów podczas kupowania przedmiotów, Allegro Care dotyczy produktu już po jego zakupie i otrzymaniu, przez cały czas aktywnego użytkowania. Ubezpieczenie pokrywa niespodziewane wydatki na wypadek takich sytuacji jak awaria kupionego urządzenia, przypadkowe uszkodzenie czy kradzież sprzętu.

Allegro Care pozwala ubezpieczyć zarówno nowe, jak i używane sprzęty kupione na Allegro. Użytkownik ma możliwość dopasowania ubezpieczenia do własnych preferencji, skalując usługę w oparciu o dostępne środki oraz potrzeby. Ubezpieczenie może obejmować awarie, uszkodzenia oraz kradzież, na czas wybrany przez użytkownika.

Później, w razie problemów, Allegro oferuje bezgotówkową naprawdę w wygodnej formie door-to-door. Jeśli taka naprawa z jakiegoś powodu nie będzie możliwa, serwis zwraca klientowi całą kwotę, jaką ten zapłacić za produkt - nowy lub używany - w serwisie Allegro. Gotówka trafia na konto, z którego wcześniej zapłacił za urządzenie.

Ile kosztuje Allegro Care i jak skorzystać z tej usługi?

Usługa Allegro Care elastycznie skaluje się w zależności od ceny kupowanego urządzenia. Widać to na poniższym przykładzie dwóch telefonów: Xiaomi Redmi Note 10 Pro oraz iPhone 13 Pro, w cenach odpowiednio 1250 zł oraz 5000 zł. Warto dodać, że w trakcie działania ubezpieczenia jego posiadacz może tylko raz dokonać naprawy w ramach ochrony przed uszkodzeniami.

REKLAMA

Aby skorzystać z Allegro Care, należy wybrać tę opcję w zakładce Dostawa i Płatność, gdy już zdecydujemy się na kupno wybranego produktu. Taka możliwość widnieje zaraz nad wyborem dostawy interesującego nas urządzenia.

Analizując ceny ubezpieczenia na przykładzie telefonu iPhone 13 Pro, alternatywne rozwiązania tego typu oferowane przez autoryzowane serwisy - jak iMad - wydają się być znacznie bardziej korzystne cenowo. Przewaga Allegro Care tkwi natomiast w jej uniwersalności. Program obejmuje setki rozmaitych produktów elektronicznych i jest realizowany bezpośrednio przez Allegro, bez konieczności akceptowania zasad oraz regulaminów indywidualnego sprzedawcy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA