ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

T-Mobile ulepsza światłowód. Będzie tam, gdzie jeszcze go nie było

T-Mobile poczynił kroki, dzięki którym ulepszył swój światłowód. Internet stacjonarny popularnego operatora wleciał tam, gdzie jeszcze go nie było.

07.06.2024 07.47
T-Mobile
REKLAMA

Sieć ogłosiła dużą współpracę z dostawcą Polskiego Światłowodu Otwartego. Dzięki umowie z czasem możliwość połączenia do superszybkiego internetu stacjonarnego T-Mobile trafi do kolejnych 6 mln gospodarstw domowych w całym kraju.

REKLAMA

T-Mobile zwiększa zasięg światłowodu. Na początku kilkaset, później miliony adresów

Na oficjalnym profilu T-Mobile Polska, operator ogłosił, że podjął współpracę z Polskim Światłowodem Otwartym. Współpraca polega na tym, że sieć będzie mogła korzystać z infrastruktury PŚO. Tym sposobem w miejscach, do których dotychczas nie docierał światłowód niemieckiej firmy, teraz (lub niebawem) wreszcie pojawi się dostęp.

Z doniesień operatora wynika, że początkowo klienci z ponad 400 tys. gospodarstw domowych, do których dociera infrastruktura Polskiego Światłowodu Otwartego, będą mogli skorzystać z usług T-Mobile. Co jednak ważne, na tym się nie skończy, ponieważ w związku ze współpracą, liczba gospodarstw domowych będzie się sukcesywnie zwiększać w niedalekiej przyszłości.

W planach jest bowiem 6 mln nowych adresów, co zdecydowanie robi wrażenie. Warto zaznaczyć, że obecnie w zasięgu PŚO jest 3,8 mln gospodarstw domowych, czyli nieco ponad połowa zamierzonej liczby lokalizacji.

Polski Światłowód Otwarty należy w dużej części do Play (który przejął UPC), więc jeśli wcześniej mieliście dostęp do sieci na infrastrukturze UPC lub Playa, to najprawdopodobniej możecie (lub będziecie mogli skorzystać) z usług internetu T-Mobile. T-Mobile korzysta również z infrastruktur innych firm – m.in. Orange i Vectry.

Tu sprawdzisz, czy masz dostęp do światłowodu T-Mobile
T-Mobile
Światłowód T-Mobile
T-Mobile

To, czy macie dostęp do światłowodu T-Mobile możecie sprawdzić na stronie internetowej operatora, wypełniając odpowiednie dane - sam się przekonałem i okazało się, że na moim adresie jest dostępny.

Takie współprace dla nas, klientów też są na rękę

Jak wiadomo, operatorzy bardzo często nie budują własnych światłowodów, a zamiast tego podejmują umowy mające na celu możliwość skorzystania z czyjejś infrastruktury. Ostatnio np. Plus podjął współpracę z Vectrą, dzięki czemu światłowód operatora pojawił się w 1,5 mln nowych gospodarstw domowych.

Współpraca T-Mobile z PŚO również wydaje się ważna. Dlatego, że jeśli możemy skorzystać ze światłowodu różnych firm, to zyskujemy wybór. Nie mamy obowiązku pozostawania przy jednym operatorze. Jeśli nam się nie podobają warunki, to rezygnujemy i przechodzimy do konkurencji. Najczęściej operatorzy dają też upusty na usługi, jeśli korzysta się z pakietów – m.in. światłowód, telewizja, abonament "z jednej parafii”" dzięki czemu możemy liczyć na niższe ceny za te same usługi.

Np. w T-Mobile pakiet abonamentu, internetu 300 Mb/s i telewizji 164 kanałami kosztuje 50 zł/mies. przez pierwsze pół roku i 115 zł/mies. od 7. mies. Biorąc wszystko osobno od różnych firm, opłaty byłyby wyższe. Dlatego takie współprace wydają się naprawdę ważne i także opłacalne dla nas.

REKLAMA

Więcej o operatorach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA