REKLAMA

Plus ulepszył zasięg światłowodu. Sprawdź, czy masz już dostęp

Plus ulepszył internet stacjonarny. Dzięki temu ponad połowa mieszkańców naszego kraju jest w zasięgu superszybkiego internetu polskiego operatora.

03.06.2024 17.10
Plus ulepszył zasięg światłowodu. Sprawdź, czy masz już dostęp
REKLAMA

Światłowód w Polsce mocno ewoluował w ostatnich latach – technologia, która niegdyś była zarezerwowana wyłącznie dla największych miast, dziś jest powszechnie dostępna. To zasługa wielu firm, co przekłada się na świetne warunku dla nas, użytkowników, korzystających z sieci do pracy czy rozrywki. Dzięki temu, że Plus dogadał się z Vectrą, zasięg jego światłowodu jeszcze bardziej się rozszerzył, co przynosi dodatkowe korzyści dla klientów.

REKLAMA

Plus sprawił, że jego światłowód jest lepszy. To dzięki Vectrze

Już wcześniej zasięg światłowodu Plusa był bardzo rozbudowany. Jednak popularny operator z Polski dogadał się z Vectrą, która udostępniła mu własną infrastrukturę, rozwiniętą w całej Polsce. W ten sposób zasięg Plusa został rozszerzony o nowe lokalizacje w miastach, gdzie operator już wcześniej świadczył swoje usługi. Jednocześnie, usługi te pojawiły się też w miejscowościach, gdzie dotychczas Plus nie był obecny.

Z komunikatu wynika, że dostęp do technologii Vectry umożliwił rozszerzenie zasięgu światłowodu (oraz "zwykłego" internetu stacjonarnego) Plusa o 350 mniejszych i większych miejscowości we wszystkich 16 województwach. Dzięki temu mieszkańcy kolejnych miast, takich jak Warszawa, Gdańsk, Olsztyn, Bydgoszcz, Radom czy Gorzów Wielkopolski, mogą liczyć na dostęp do internetu stacjonarnego. Zasięg miał powiększyć się o 1,5 mln domów i mieszkań, co stanowi aż ok. 3,4 mln osób.

W ten sposób internet stacjonarny Plusa dociera do ponad 8,7 mln domów i mieszkań – blisko 20 mln mieszkańców całego kraju. Zdecydowana większość, bo aż 14 mln użytkowników, ma dostęp do światłowodu, podczas gdy pozostała korzysta z internetu stacjonarnego opartego na innych technologiach.

No dobra, ale jak sprawdzić, czy my faktycznie jesteśmy w zasięgu światłowodu Plusa? To bardzo proste – wystarczy zajrzeć na stronę internetową operatora w zakładce "światłowód" dostępną pod tym linkiem. Następnie należy wpisać miejscowość, ulicę (lub po prostu numer budynku, jeśli mieszkamy w miejscowości bez ulic) oraz jeśli to konieczne – to numer lokalu. Potrzebny będzie także kod pocztowy. Jeśli jesteśmy w zasięgu, to wyświetlą nam się dostępne opcje światłowodu – w moim przypadku jest to 300 Mb/s, 600 Mb/s lub 1 Gb/s. Aby zamówić światłowód, wystarczy pozostawić swój numer kontaktowy.

Plus przygotował promocyjne oferty

Cena światłowodu Plusa zaczyna się od 75 zł/mies. z rabatami dla nowych klientów, natomiast dla posiadaczy abonamentu Plusa lub telewizji Polsat Box, kwoty rozpoczynają się od 45 zł/mies. z rabatem przy wyborze prędkości 300 Mb/s. Innymi słowy, łączenie usług typu telewizja Polsat Box wraz z internetem światłowodowym może okazać się opłacalne. Oprócz tego Plus oferuje pakiet All in Streaming, w skład którego wchodzi HBO Max (niedługo MAX), Disney+ i Polsat Box Go Plus, dostępny w cenie 50 zł/mies.

Jeśli pokombinujecie z dodawaniem różnych usług "z jednej parafii", to najprawdopodobniej będziecie mogli trochę zaoszczędzić.

SPRAWDŹ OFERTĘ DLA SWOJEJ LOKALIZACJI
Plus
Światłowód od Plusa
Plus
REKLAMA

Więcej na temat operatorów przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA