REKLAMA

Polsat Box stawia na Androida. Nie będziesz musiał wymieniać swojego starego telewizora

Polsat Box ma w ofercie nowy dekoder oparty na systemie Android TV. Urządzenie sprawia, że nie będziesz musiał wymieniać swojego starego telewizora, aby mieć Smart TV.

29.05.2024 04.23
Polsat Box stawia na Androida. Nie będziesz musiał wymieniać swojego starego telewizora
REKLAMA

Chodzi o polsat soundbox 4K. To mała, dobrze wyglądająca propozycja wprowadzająca funkcje przystawek smart TV do dekoderów. Oprócz systemu operacyjnego Android TV sprzęt ma zapewnić przestrzenny dźwięk Dolby Atmos. Dekodery to już nie tylko sprzęty obsługujące telewizję, ale wielozadaniowe centra rozrywki.

REKLAMA

Polsat Box ma nowy dekoder. Który może zastąpić ci przystawkę smart TV oraz soundbar

Dzisiaj zdecydowana większość nowych telewizorów ma funkcje smart TV. Najczęściej producenci stawiają na systemy Google TV lub Android TV w swoich urządzeniach. Zresztą tak jak operatorzy, którzy do ofert telewizji dorzucają specjalne dekodery z funkcjami smart.

Za przykład można wziąć Play, Orange czy T-Mobile, którzy stawiają w dekoderach na system operacyjny Google przeznaczony dla telewizorów. Teraz Polsat Box dołączył do imprezy i zrobił to naprawdę w niezłym stylu. Dlatego że nowy polsat soundbox 4K ma na pokładzie szereg udogodnień. Został stworzony we współpracy z dwoma firmami – Sagemcom oraz Bang & Olfusen, więc ta niepozorna skrzyneczka (notabene przypominająca głośnik) jest wypakowana najnowszą technologią.

Nie bez powodu wygląda jak głośnik, bo w istocie nim jest. Bang & Olfusen udoskonalił w nowym dekoderze jakość odtwarzanego dźwięku przestrzennego, który wydobywa się z łącznie czterech głośników zamontowanych w środku. Oprócz tego ma wbudowaną łączność WiFi 6 (z obsługą pasm 2,4 oraz 5 GHz) – co w tego typu sprzętach wydaje się kluczowe. Są to przecież pewnego rodzaju centra rozrywki, które bazują na połączeniu z internetem potrzebnym do oglądania serwisów VOD lub grania w chmurze.

Wszystkie serwisy i aplikacje obsługuje wbudowany system Android TV, któremu nie brakuje sklepu Google Play. Można więc instalować nowe aplikacje do serwisów wideo typu Polsat Box Go, HBO Max, Netflix czy YouTube. W zestawie znajduje się pilot Bluetooth z funkcją wyszukiwania głosowego. Oczywiście dekoder wspiera Chromecast, czyli funkcje bezprzewodowego przesyłania wideo ze smartfona lub tabletu (z Androidem lub iOS/iPadOS). Dekoder jest dodawany zarówno do ofert telewizji satelitarnej, jak i kablowej IPTV.

To coś pięknego, jak dekodery TV ewoluowały na przestrzeni lat

Na pewno pamiętacie dawne dekodery, które jeszcze kilka lat temu były tak naprawdę wyłącznie kawałkami elektroniki do obsługi telewizji kablowej lub satelitarnej (które nierzadko straszyły wyglądem i gabarytami). Z zasady po prostu istniały, aby przesyłać sygnał do naszego telewizora.

Dzisiaj wygląda to już zupełnie inaczej. Nowy dekoder Polsat Soundbox 4K pokazuje drogę, jaką przeszła elektronika codziennego użytku, która trafia do domów wielu z nas. Oprócz obsługi telewizji urządzenia zapewniają dodatkowe funkcje – smart TV z systemem Android TV, a nawet głośników z obsługą dźwięku przestrzennego. To wszystko zamknięte w jednej, stosunkowo niewielkiej skrzyneczce, która na szafce RTV będzie się prezentować naprawę nieźle.

Mogą też zastąpić kilka sprzętów – sprawiają, że nie trzeba wymieniać starego telewizora, sięgać po dodatkową przystawkę TV czy dodatkowe głośniki lub soundbara. To wszystko w stosunkowo niewielkich pieniądzach, bo polsat soundbox 4K dodawany jest do ofert telewizji Polsat Box w cenie od 30 zł. Brak obowiązku dokupowania osobnych urządzeń jest równoznaczny z mniejszym wkładem pieniężnym w sprzęt.

REKLAMA

Więcej podobnych wiadomości znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA