REKLAMA

Blokujesz reklamy? YouTube w wyjątkowo irytujący sposób popsuje ci każdy film

Blokujesz reklamy na YouTube? To masz problem, szczególnie gdy nie lubisz, gdy ktoś zdradza ci zakończenie filmu.

28.05.2024 05.53
Osoby z AdBlockiem mają problem z oglądaniem filmów na YouTube
REKLAMA

Walka YouTube’a i użytkowników, którzy starają się przechytrzyć system i blokować reklamy na darmowej platformie trwa. Nikt się nie spodziewa, że gigant łatwo ustąpi - wszak nie jest organizacją charytatywną. W dodatku oferuje subskrypcję YouTube Premium, która wyłącza reklamy, dając przy okazji trochę miłych dodatków.

REKLAMA

Tylko, że YT Premium jest płatny, a to jest nie w smak tym, którzy nie chcą zapłacić. Lub nie stać ich na to. A że reklamy na YouTube w ostatnich latach stały się irytujące i namolne - to i użytkownicy nie cackają się i instalują popularne blokery reklam, mając gdzieś regulamin firmy.

Trwa swoista gra w kotka i myszkę pomiędzy YouTubem a użytkownikami blokującymi reklamy. Platforma podejmuje coraz to nowe kroki, aby utrudnić korzystanie z blokerów i zachęcić do wykupienia subskrypcji YouTube Premium. Ostatnio osoby korzystające z AdBlocka teraz napotkały na szczególnie frustrujący problem: filmy nagle przeskakują do końca, uniemożliwiając normalne oglądanie.

Jeśli masz AdBlocka, masz problem na YouTube

Widzowie YouTube, którzy korzystają z blokad reklam, napotkali frustrujący problem: filmy nagle przeskakują do końca, uniemożliwiając normalne oglądanie. "Błąd" ten dotyka wielu użytkowników w ostatnich dniach. Problem został zgłoszony przez polskiego użytkownika Reddita o nicku SDHD4K, który udokumentował problemowe przeskakiwanie filmów.

To nie pierwszy raz, kiedy YouTube ściera się z blokerami reklam. W ciągu ostatniego roku platforma wdrożyła taktyki mające na celu zniechęcanie do ich używania, takie jak wyświetlanie wiadomości wzywających widzów do ich wyłączenia, a nawet całkowite blokowanie odtwarzania filmów dla użytkowników korzystających z blokerów reklam.

Obecny problem z przeskakiwaniem filmów do końca wywołał debatę na temat jego przyczyny. Niektórzy użytkownicy podejrzewają, że jest to celowy ruch ze strony YouTube, mający na celu nakłonienie widzów do wyłączenia blokerów reklam. Inną możliwością jest jednak problem techniczny z samym AdBlockiem.

Jedno jest pewne: osoby korzystające z YouTube Premium lub oglądające reklamy bez blokowania, nie napotykają na tego typu problemy.

Kup smartfon:
Media Markt
Samsung Galaxy M15
Media Markt
REKLAMA

Przeczytaj więcej o najnowszych aktualizacjach popularnych aplikacji:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA