REKLAMA

Zanucisz, a YouTube Music podpowie tytuł piosenki. Nowa funkcja do sprawdzenia

Już nie potrzebujesz dodatkowych aplikacji do wyszukiwania muzyki. Teraz wystarczy ci tylko usługa od Google’a i umiejętność nucenia - a twoje urządzenie od razu puści ci piosenkę, o której myślałeś od dawna.

27.05.2024 20.12
Zanucisz do telefonu z YouTube Music, a ten wyszuka piosenkę
REKLAMA

Aplikacje do wyszukiwania muzyki, takie jak np. Shazam, działają jak magiczny identyfikator muzyki. Nagrywają krótki fragment dźwięku, analizują go, a następnie porównują z ogromną bazą utworów, aby znaleźć pasujący. To wszystko dzieje się w mgnieniu oka, pozwalając ci odkryć tytuł, wykonawcę i album nuconej melodii lub słyszanej w tle piosenki.

REKLAMA

Ale po co komu taki Shazam, skoro po poznaniu piosenki trzeba przejść do Apple Music (ciekawostka: Shazam został przejęty przez Apple’a w 2018 r.) czy Spotify, aby zapisać piosenkę?

Teraz Google rozwiązuje ten problem, dodając do swojej aplikacji wykrywacz piosenek. Wystarczy, że zanucisz, a apka podpowie, o jakim utworze możesz myśleć. Chyba, że naprawdę fałszujesz. Ale to już twój problem.

YouTube Music ma Shazama w sobie

W aplikacji YouTube Music na telefony z Androidem jest już dostępna nowa funkcja, która pomoże ci rozpoznać piosenkę, która wpadła ci w ucho. Jednak nowość w YouTube Music jest jeszcze lepsza, ponieważ potrafi identyfikować piosenki po nuceniu, gwizdaniu, śpiewaniu oraz po odtworzeniu fragmentu nagrania.

Aby skorzystać z niej, musisz znaleźć ikonę fali dźwiękowej obok ikony mikrofonu w pasku wyszukiwania aplikacji YouTube Music. Po dotknięciu ikony fali, aplikacja rozpocznie słuchanie.

Następnie możesz nucić, gwizdać, śpiewać lub odtworzyć fragment piosenki, którą chcesz rozpoznać. Aplikacja przeszuka swoją bazę danych i spróbuje znaleźć pasujący utwór.

Google zmienia również inne aplikacje. Które? Sprawdź sam:

REKLAMA

W testach przeprowadzonych m.in. przez The Verge nowa funkcja YouTube Music była w stanie rozpoznać większość piosenek z dużą dokładnością, nawet gdy użytkownik nucił lub gwizdał. Jednak zdarzały się pomyłki, szczególnie w przypadku mniej popularnych utworów. Ogólnie rzecz biorąc, jest to świetna nowa funkcja, która pomoże ci zidentyfikować każdą piosenkę, której nazwy nie możesz sobie przypomnieć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA