REKLAMA

Oto nowy Gmail. Google właśnie zmienił sposób, w jaki będziesz pisać i czytać maile

Podczas konferencji Google I/O 2024 koncern nie zapomniał o swoim starym, lecz wciąż dobrym kliencie poczty Gmail, który otrzymał aż trzy nowości. A właściwie powinnam napisać gmAIl, bo z poczty najwięcej będzie korzystać generatywna AI Google'a, żebyś ty nie musiał.

15.05.2024 12.11
Oto nowy Gmail. Google właśnie zmienił sposób, w jaki będziesz pisać i czytać maile
REKLAMA

Gmail został uruchomiony przez Google ponad 20 lat temu i choć początkowo wzięto go za żart, dziś jest jedną z potęg internetu, z której korzysta około 1,8 miliarda użytkowników miesięcznie.

Już wkrótce doświadczenie płynące z korzystania z Gmaila może się dla nich wszystkich zmienić, a to za sprawą nowości, jakie Google zapowiedziało dla Gmaila podczas Google I/O 2024.

REKLAMA

Gmail z trzema dużymi nowościami. Czy to już gmAIl?

Część wydarzenia Google I/O 2024 została poświęcona nowościom, jakie mają w najbliższych tygodniach i miesiącach trafić do produktów Google Workspace. Tę część wydarzenia poprowadziła Aparna Pappu, wiceprezes i dyrektor generalna Google Workspace, która szczegółowo opisała integracje, jakie Google wprowadzi pomiędzy asystentem Gemini, a aplikacjami biurowymi.

Najwięcej czasu poświęcono Gmailowi, dla którego zapowiedziano aż trzy nowości.

Pierwszą z nich jest przycisk podsumowywania, który będzie wyświetlał się automatycznie pod tytułem maila, lecz nad jego treścią. Z jego pomocą Gemini natychmiast wygeneruje streszczenie nie tyle pojedynczej wiadomości, przy której był obecny przycisk, ale całego wątku i wymienionych w nim wiadomości. Ta nowość akurat była spodziewana, a to za sprawą małego odkrycia, jakiego dokonano w aplikacji Gmail w ubiegłym miesiącu.

Streszczenie konwersacji w Gmail wykonane przez Gemini

Kolejnym elementem integracji Gemini z Gmailem jest Q&A (questions and answers - pytania i odpowiedzi). Funkcja Q&A pozwala użytkownikom Gmaila po prostu zadać pytanie, na które Gemini może odpowiedzieć, odwołując się do wszystkich ich wiadomości e-mail i załączników. Przykładowo, użytkownik może zapytać Gemini "Które siedzenie w samolocie mam zarezerwowane podczas lotu do Wiednia?" lub "Kiedy przyjdzie moja paczka z butami?", a czatbot odpowie na owe pytania na podstawie wiadomości w skrzynce odbiorczej Gmaila. Zamiast szukania odpowiedniej wiadomości email, otwierania jej i czytania, aby znaleźć odpowiedź, której szukasz, Gemini na polecenie zrobi to za ciebie.

Przykład zastosowania Q&A - podsumowanie wszystkich ofert naprawy dachu

Ostatnią z nowości jest pisanie odpowiedzi przez Gemini. Ale nie takie zwykłe, bowiem według zapowiedzi Pappu Gemini w Gmailu będzie się "uczyć" na podstawie wcześniej wyświetlonych wiadomości i sugerować odpowiedzi w tonie i kontekście wcześniejszych maili w konwersacji.

Początkowo nowe integracje będą dostępne jedynie w Workspace Labs - przestrzeni do testów nowych funkcji Google Workspace, dostępnej jedynie w Stanach Zjednoczonych i wybranych krajach. Od przebiegu testów będzie zależeć, kiedy zobaczymy pełnię funkcji Gemini w Gmailu.

Oferta Google dla firm
Google
Wypróbuj bezpłatnie przez 14 dni
Google

Więcej nowości z Google I/O 2024:

REKLAMA

Zdjęcie główne: lilgrapher / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA