REKLAMA

Google będzie czytał twoje e-maile. Nie, to nie jest to, co myślisz

Generatywna AI Google już teraz pisze maile za użytkowników, a wkrótce będzie je także czytać. Zmiany w aplikacji Gmail na Androida sugerują, że za już całkiem niedługi czas, zamiast czytać wiadomości od współpracowników lub newslettery ze sklepów, wyręczać nas będzie w tym Gemini.

08.04.2024 07.15
Google będzie czytał twoje e-maile. Nie, to nie jest to, co myślisz
REKLAMA

Model Gemini (ale i czatbot o tej samej nazwie) to oczko w głowie Google, które pod względem pojętności konkuruje z modelami z serii GPT od OpenAI, a z Copilotem Microsoftu pod względem możliwości asystowania użytkownikowi.

Integracja Gemini z Gmailem była zapowiedziana przez samo Google, a gdy Gemini był znany jako Bard, mogliśmy podejrzeć, w jaki sposób AI będzie pisać maile. Jak się okazuje, pisanie wiadomości to dopiero połowa możliwości Gemini w Gmailu.

REKLAMA

W Gmailu bot będzie rozmawiał sam ze sobą. AI Google będzie nie tylko pisać maile, ale i streszczać odpowiedzi

Jak przekazuje serwis PiunikaWeb, powołując się na informacje przekazane przez blogera AssembleDebug, w najnowszej wersji aplikacji Gmail (oznaczonej numerem v2024.03.31.621006929) odkryto wskazówki wskazujące, że już wkrótce Gemini będzie w stanie streszczać wiadomości email.

A konkretnie mowa o przycisku z napisem "Streść ten email", który został odkryty przez AssembleDebuga.

Funkcja jest wciąż na wczesnym etapie testów, więc dotknięcie przycisku nie wywołuje żadnej akcji. Biorąc pod uwagę, że streszczanie maili za pomocą Gemini jest już testowane w Google Workspace Labs - środowisku testowym nowych funkcji w usługach Google, dostępnym jedynie w ograniczonej liczbie państw - można przypuszczać, że dotknięcie przycisku sprawi, że email zostanie streszczony w formie wypunktowanej listy.

Ponadto AssembleDebug odnalazł w menu aplikacji opcję nazwaną po prostu "Gemini". Jednak jej dotknięcie obecnie wywołuje puste menu.

Podobnie jak w przypadku innych funkcji odkrytych przez ciekawskich internautów, i tu należy uzbroić się w cierpliwość. Bowiem sama obecność nowych elementów interfejsu nie gwarantuje natychmiastowego wprowadzenia funkcji. Biorąc pod uwagę nadchodzące wydarzenie Google I/O 2024, kilka tygodni oczekiwania na oficjalne dodanie streszczania to prawdopodobny scenariusz.

REKLAMA

Więcej nowości ze świata Google:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA