REKLAMA

Nowa wersja Chrome. Oto co Google zmienia tym razem

Czy zdarza ci się irytować wygląd Google Chrome? Masz wrażenie, że czegoś mu brakuje, co podkreślałoby jego pozycję lidera na rynku? Wreszcie nadchodzi zmiana, która choć subtelna, diametralnie zmieni twoje postrzeganie przeglądarki.

04.04.2024 19.59
Nowa wersja Chrome. Oto co Google zmienia tym razem
REKLAMA

Czy ktoś z sali korzysta z innej przeglądarki niż Google Chrome? Wygląda na to, że prawie nie ma takich osób - i nic dziwnego, skoro aplikacja Google'a jest najpopularniejszą opcją na świecie. Na hasło "przeglądarka" większość z nas odpowiada Google Chrome. Oczywiście, istnieje też Safari, ale ten wybór wiąże się z zanurzeniem w ekosystemie Apple'a.

REKLAMA

Choć żadna przeglądarka nie jest idealna, Chrome, gwiazda tego artykułu, bywa miejscami nieco toporna, niczym Internet Explorer z dawnych lat. Google jest jednak świadomy tych mankamentów i krok po kroku udoskonala każdy, nawet najmniejszy szczegół.

Witamy w 2024 r. Google Chrome

Przeglądarka Google Chrome z każdą aktualizacją staje się coraz szybsza i ładniejsza. Najnowsza zmiana, testowana obecnie, skupia się na upiększeniu panelu bocznego. W obecnej wersji Chrome'a panel pojawia się nagle po kliknięciu jednej z jego opcji.

Jak zauważył Leopeva64, użytkownik Twittera znany z wyszukiwania nowości w wersjach beta Chrome'a, Google testuje animację otwierania panelu bocznego. Animacja polega na mignięciu żółtym kolorem odpowiedniej ikony, a następnie płynnym wysunięciu się panelu z boku ekranu.

Dla porównania, oto jak wygląda obecnie otwieranie paneli bocznych:

Ta pozornie niewielka zmiana znacząco wpływa na ogólne wrażenia użytkownika, sprawiając, że Chrome wygląda na bardziej dopracowaną przeglądarkę. Choć aktualizacja jest nadal w fazie testów, prawdopodobnie nie pojawi się w nadchodzącej wersji Chrome 124, a dopiero w wersji 125. Jeśli jednak bardzo chcesz wypróbować ją już teraz, możesz zainstalować Google Chrome Canary, czyli wersję testową, w której Google wprowadza nowe funkcje, które później trafiają do stabilnej wersji Chrome'a.

REKLAMA

Przeczytaj więcej o zmianach w popularnych aplikacjach:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA