REKLAMA

Odpalasz Bolta i wsiadasz za kierownicę. Aplikacja zyskała nową opcję

Bolt jest już kolejną taksówkową aplikacją mobilną, która zyskała nową przydatną opcję. Wystarczy uruchomić apkę i będzie można wsiąść za kółko samochodu.

03.04.2024 15.26
Odpalasz Bolta i wsiadasz za kierownicę. Aplikacja zyskała nową opcję
REKLAMA

W zeszłym miesiącu do aplikacji FreeNow producent dodał możliwość wypożyczania samochodu na dłuższy okres (car renting), a w ubiegłym roku aplikacja otrzymała opcję krótkiego wynajmu (car sharing) dzięki integracji z popularnym dostawcą Traficar. Teraz Bolt poszedł identyczną drogą i wprowadza drugą z tych opcji. Aplikacja właśnie stała się bardziej wszechstronna, na czym skorzystamy my – użytkownicy.

REKLAMA

Bolt z nową możliwością. Uruchamiasz aplikację i wsiadasz za kółko

Bolt oficjalnie ogłosił, że od 3 kwietnia użytkownicy aplikacji mogą skorzystać z nowej usługi carsharingu. Opcja została wprowadzona dzięki podjętej współpracy z firmą Traficar, która od wielu lat oferuje możliwość wypożyczenia samochodu na minuty. Jak możemy się spodziewać, będzie to nic innego jak integracja usług, dzięki czemu chcąc wypożyczyć samochód na krótszy okres, nie trzeba będzie instalować dedykowanej aplikacji Traficara.

Teraz użytkownicy aplikacji Bolt będą mogli wynająć samochód – o ile mieszkają (lub przebywają) w jednym z dziesięciu miast, w którym została udostępniona funkcja carsharingu: Katowice, Kraków Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Trójmiasto, Szczecin, Warszawa i Wrocław (Traficar działa w 28 miastach w Polsce, więc na razie użytkownicy Bolta mają ograniczoną pulę miast). Z zapowiedzi Bolta wynika, że usługa ma być przystępna cenowo, chociaż jak wiadomo, cena przejazdu będzie zależeć od różnych czynników (m.in. godziny, w której wypożyczamy samochód).

Źródło: Bolt

Proces wypożyczania samochodu na minuty (godziny) w aplikacji Bolt jest dziecinnie prosty – wystarczy, że zalogujemy się do oprogramowania i klikniemy ikonę "carsharing", która pojawi nam się na ekranie głównym aplikacji. Na mapie wyświetlą się dostępne w okolicy samochody – będziemy musieli wybrać najbliższe auto, następnie podejść do samochodu i odblokować go za pomocą naszego smartfona. Przy pierwszym wypożyczeniu również będzie potrzebne dodanie prawa jazdy do aplikacji.

Proces płatności za wypożyczenie samochodu odbywa się automatycznie. Wystarczy, że wcześniej dodamy do konta Bolt kartę płatniczą (jeśli jeszcze wcześniej nie dodaliśmy, bo korzystaliśmy na przykład z innych metod płatności, takich jak Google Pay lub Apple Pay). Wydaje się, że carsharing w aplikacji mobilnej Bolt sprawi, że użytkownicy będą mieli jeszcze większy wybór, jeśli chodzi o poruszanie się po mieście.

REKLAMA

Więcej o taksówkowych i hulajnogowych aplikacjach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA