REKLAMA

Freenow z nową opcją. Skorzystasz z niej nie tylko w Polsce

Aplikacja Freenow właśnie stała się lepsza. Obok dotychczasowych funkcji w oprogramowaniu pojawiła się opcja wynajmu samochodu. Z rozwiązania skorzystasz w Polsce, ale także za granicą.

19.03.2024 17.29
Freenow z nową opcją. Skorzystasz z niej nie tylko w Polsce
REKLAMA

Freenow jeszcze do niedawna przypominała m.in. aplikację Bolta czy Ubera, bo służyła przede wszystkim do zamawiana taksówek oraz wynajmowania hulajnóg elektrycznych (chociaż nie własnych, tylko firm Tier i Dott). Pod koniec ubiegłego roku do aplikacji trafiła opcja tzw. carsharingu, czyli wynajmowania samochodu na godziny dzięki współpracy z Traficar. Teraz będzie można wypożyczyć samochód na dłuższy czas.

REKLAMA

Freenow z opcją wypożyczania samochodu. Nie tylko w Polsce

W aplikacji Freenow klienci, którzy potrzebują samochodu na dłuższy czas, nie będą ograniczani tylko do wypożyczania samochodu na godziny w usłudze carsharingu. Nowa opcja Car rental umożliwia wypożyczanie samochodów oferowanych przez firmy Avis, Hertz i Europcar. Rozwiązanie polega na rezerwacji auta do odbioru i zwrotu na stacjach wypożyczalni umiejscowionych na całym świecie.

Samochód możemy zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem, wybierając termin oraz przede wszystkim miejsce, z którego odbierzemy nasz samochód. Miejsce odbioru zależy przede wszystkim od miasta/miejscowości, w jakiej się znajdujemy. Nie różni się to od rezerwacji samochodu na miejscu np. przy wypożyczalni na lotnisku – tylko tutaj robimy to z poziomu aplikacji mobilnej.

Naszym celem jest zaspokajanie potrzeb użytkowników w zakresie mobilności, gdziekolwiek chcą się udać, czy to w ramach codziennych dojazdów do pracy, spotkań z najbliższymi, czy odkrywania nowych miejsc podczas wakacyjnych podróży za granicą. Integracja usługi wypożyczania samochodu jest dla nas kolejnym ważnym krokiem w kierunku umożliwienia w ramach jednej aplikacji dostępu do całego ekosystemu mobilności na żądanie. Choć poczyniliśmy już ogromne postępy w tym zakresie, możliwość wypożyczania aut pozwala naszym użytkownikom pójść jeszcze dalej i z większą łatwością odkrywać świat przemieszczając się różnymi środkami transportu

- mówi Thomas Zimmermann, CEO FREENOW.

Jak wygląda wypożyczenie samochodu w aplikacji Freenow?

Cały proces jest naprawdę prosty. Oczywiście musimy mieć konto na aplikacji z potwierdzonym adresem email i na stronie głównej aplikacji pojawi nam się przycisk "Car rental". Wystarczy kliknąć i zostaniemy przeniesieni do menu z wyborem parametrów takich jak lokalizacja odbioru i zwrotu (jest też opcja zwrotu samochodu w innej lokalizacji) oraz przede wszystkim daty odbioru i zwrotu. Trzeba też wybrać wiek kierowcy oraz oczywiście kraj.

Po krótkiej konfiguracji następnie pojawią nam się dostępne opcje samochodów z podaną ceną za okres wynajmu w kolejności rosnącej – od najmniejszej do największej kwoty. Nie brakuje też opcji wyboru waluty, w której chcemy zapłacić. Po wyborze samochodu do wypożyczenia w aplikacji będziemy musieli przeklikać się przez proces rezerwacji i gotowe. Obok możliwości wykonania rezerwacji jest też opcja zarządzania rezerwacją – wybierając dodatkowe usługi, a nawet rezygnacji z rezerwacji.

REKLAMA

Więcej o aplikacjach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA