REKLAMA

Jedzonko już nie ostygnie. Dostawca z Ubera nie będzie błądził po osiedlu

Aplikacja Uber Eats zyskał małą, ale niezwykle przydatną funkcję. Nowość sprawi, że dostawca nie będzie błądził po osiedlu i nas szukał. Wszystko zobaczy w telefonie.

08.03.2024 19.52
Jedzonko już nie ostygnie. Dostawca z Ubera nie będzie błądził po osiedlu
REKLAMA

Teraz, jeśli przy składaniu zamówienia w aplikacji Uber Eats wybierzemy jedną z dwóch opcji dostaw: spotkanie na zewnątrz lub spotkanie pod drzwiami, kurier nie będzie musiał się rozglądać i zgadywać, czy my jesteśmy odbiorcami. Funkcja ułatwi życie zarówno kurierom, jak i nam. Jedzonko zostanie dostarczone szybciej i nie ostygnie.

REKLAMA

Dostawca Uber Eats będzie wiedział, gdzie jesteś i łatwiej cię odnajdzie

Uber ogłosił wprowadzenie przydatnej zmiany, która trafiła do aplikacji mobilnej Uber Eats. Rozwiązanie ma udostępniać naszą lokalizację osobie, która dowozi zamówienie złożone poprzez apkę. Będzie działać to w taki sposób, że przy wyborze dwóch opcji – spotkanie na zewnątrz lub pod drzwiami, będzie opcja udostępnienia miejsca, w którym jesteśmy.

Przy wyborze innych opcji dostawy zamówienia ta funkcja nie będzie dostępna, ale rozwiązanie też ma kilka ograniczeń. Przede wszystkim kurier Ubera nie będzie widział od razu naszej dokładnej lokalizacji – ta zostanie udostępniona dopiero w momencie, gdy będzie zbliżał się do umówionego wcześniej adresu dostawy. Lokalizacja pojawi się w aplikacji kuriera trzy minuty przed dotarciem na miejsce i jeśli jesteśmy w promieniu 100 m od wyznaczonego adresu/miejsca dostawy.

Tym sposobem, jeśli np. będziemy ze znajomymi czy rodziną w parku, na placu zabaw, czy na osiedlu obok domu/mieszkania, to kurier nie będzie błądził, szukał i wydzwaniał, gdzie dokładnie przebywamy. Zobaczy to w swoim telefonie w aplikacji mobilnej Ubera. Zmiana przyda się, szczególnie że wielkimi krokami nadchodzi wiosna i w następnych miesiącach za oknem będzie tylko cieplej.

Oczywiście opcja jest tylko... opcjonalna. Nie stanowi wymogu – nie musimy podawać dokładnej lokalizacji kurierowi Ubera, jeśli tego nie chcemy. W aplikacji pojawią nam się trzy opcje – udostępniaj lokalizację dla tego zamówienia, nie udostępniaj dla tego zamówienia i nigdy nie udostępniaj lokalizacji dla kuriera. Rozwiązanie zostało udostępnione już na wszystkich rynkach na całym świecie.

REKLAMA

Więcej o usługach dostępnych w aplikacji Uber przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA