REKLAMA

Uber ma nową, tańszą usługę. Haczyk? Ktoś może się dosiąść

Czy drogie przejazdy Uberem cię irytują? Teraz przejazd może być tańszy nawet o 30 proc. w porównaniu do standardowego UberX. Nie ma nic za darmo, gdyż będziesz musiał dzielić taksówkę z inną osobą. Czy skusisz się na taką obniżkę?

23.02.2024 15.00
Uber wprowadza UberX Share w Warszawie
REKLAMA

Zamawianie taksówek przez aplikacje stało się normą. Kiedyś, gdy Uber wchodził do Polski, wielu krytykowało aplikację za brak stałych cen, ponieważ te zależą od wielu czynników, takich jak liczba chętnych, dostępność taksówek w okolicy czy pora dnia.

REKLAMA

Kilka lat później popularne aplikacje takie jak Uber, Bolt czy Freenow stały się normą na naszych ulicach. Tylko cena... mogłaby być czasem nieco przystępniejsza, prawda? I będzie, bo Uber wprowadza nową usługę, która może obniżyć koszt przejazdu. Jest haczyk, jak zawsze.

UberX Share - metoda na tańsze przejazdy. Z innymi ludźmi

Platforma Uber w Warszawie uruchomiła usługę UberX Share, która umożliwia pasażerom podróżującym w tym samym kierunku współdzielenie przejazdu - aplikacja łączy w grupę osoby, które zmierzają w tę samą stronę. Ot, takie dzielenie taksówki podczas powrotu z baru czy imprezy z losowo napotkanymi osobami.

Ceny UberX Share w porównaniu do innych opcji w Warszawie

Ta nowa opcja ma sprawić, że przejazdy będą bardziej przystępne cenowo: Uber podaje, że koszt może być nawet o 30 proc. niższy w porównaniu do standardowych przejazdów UberX. Co ważne, nie ma znaczenia, czy ktoś inny będzie jechał z nami, czy nie - bo wybierając opcję UberX Share, użytkownik zawsze "otrzymuje niższą cenę". Ale najniższą cenę możesz uzyskać w przypadku podróży z inną osobą.

Jako największa platforma mobilności na świecie, jesteśmy zobowiązani do dostarczania zrównoważonych rozwiązań w zakresie transportu. Nowa usługa UberX Share zapewni bardziej przystępne cenowo i zrównoważone przejazdy dla pasażerów oraz przyniesie korzyści miastom. Szczególnie cieszy fakt, że Warszawa to jedna z pierwszych aglomeracji, w jakich usługa ta została wprowadzona

- powiedział Marcin Moczyróg, General Manager Uber CEE.

Uber podaje, że dzięki temu kierowcy mogą zwiększyć swoje zarobki, obsługując więcej pasażerów podczas jednego przejazdu. Warszawa znajduje się w gronie sześciu europejskich miast, które platforma Uber wybrała do wprowadzenia usługi UberX Share.

Uber zaznacza, że w celu zagwarantowania pełnego bezpieczeństwa wszystkich pasażerów usługę UberX Share można zamówić tylko w przypadku, gdy jedna osoba zamawia przejazd. Dla osób potrzebujących transportu dla dwóch lub więcej osób zalecane są inne opcje, takie jak UberX, Uber Comfort, Uber Green lub Uber XL.

Przeczytaj więcej o nowościach w aplikacjach na Spider's Web:

Jak skorzystać z UberX Share?

Aby skorzystać z UberX Share, wystarczy uruchomić aplikację Uber i wybrać tę opcję po wprowadzeniu adresu miejsca docelowego. Aby odnaleźć opcję Share, trzeba zejść nieco niżej lub przejść do sortowania usług od najniższej ceny.

Jak wygląda różnica w cenach na jednym przykładzie z godziny 8:00?

REKLAMA
  • UberX Share: 17-21,68 zł
  • UberX: 24,64 zł
  • Comfort: 30,68 zł
  • UberXL: 46,24 zł

Różnica, nawet gdy nikt nie zostanie dobrany do twojej taksówki, wynosi całe 3 złote względem drugiej najtańszej opcji. Ponadto cena UberX Share może zostać obniżona dzięki promocjom typu -20 czy -50 proc. na przejazd.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA