REKLAMA

Apki Google z ważną aktualizacją. Będziesz się mniej denerwować przy poprawkach

Dokumenty Google, Arkusze oraz Prezentacje otrzymają nową wersję komentarzy. Sprawdzenie, czy nasza praca spodobała się klientowi lub szefowi, będzie nieco prostsze. Ale i tak będzie irytujące, gdy ktoś wypomni ci malutki błąd.

16.02.2024 14.23
dokumenty-google-drive-kopiuj-wklej-dysk-google-docs
REKLAMA

Komentarze dotyczące naszej pracy są nierzadko najważniejszą i najprostszą formą dowiedzenia się, czy wszystko gra z tym, co stworzyliśmy. Tak, czasami są to irytujące drobnostki, które tylko nas wkurzą - bo po co ktoś miałby się przejmować właśnie "jakimiś małymi pierdółkami". Teraz Google sprawia, że komentarze w Dokumentach, Arkuszach oraz Prezentacjach będą nieco łatwiejsze do przegryzienia. Sam zobacz, co się zmieni.

REKLAMA

Ulepszone komentarze w Dokumentach Google

Google ujawnił szereg nowości dotyczących komentarzy w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach. Od razu zauważysz zaktualizowane karty komentarzy i ikony, które otrzymały odświeżony design, zapewniając "lepszą przejrzystość i łatwość interakcji". Te zmiany wizualne mają na celu poprawę ogólnego doświadczenia użytkownika, sprawiając, że nawigacja i zaangażowanie w komentarze będą bardziej intuicyjne.

Co więcej, użytkownicy teraz będą mieć dostęp do szeregu nowych opcji przeglądania. Wśród tych znajduje się opcja wyświetlenia wszystkich komentarzy, która otwiera pełny widok, umożliwiając użytkownikom łatwe zagłębianie się w wiele komentarzy. Ten widok obejmuje zaktualizowane funkcje wyszukiwania i filtrowania, umożliwiając użytkownikom dokładne określenie i priorytetyzację istotnych komentarzy. Dodatkowo pojawia się specjalna lista "Dla ciebie", wyświetlając komentarze wymagające działań - co pozwala się skupić na najważniejszych sprawach od razu.

Użytkownicy mogą teraz wybrać opcję z rozwinięciem komentarzy w Dokumentach i Prezentacjach, co prezentuje komentarze obok treści dokumentu lub prezentacji. Ta funkcja ułatwia "spójne doświadczenie przeglądania", umożliwiając użytkownikom ocenę komentarzy w kontekście, bez potrzeby przełączania się między różnymi widokami. Podobnie funkcja z minimalizowaniem komentarzy w Dokumentach i Arkuszach skraca komentarze do ikon, zapewniając czystszą przestrzeń roboczą, jednocześnie oferując kluczowe informacje po najechaniu kursorem.

Przeczytaj więcej o najświeższych aktualizacjach aplikacji na Spider’s Web:

Opcja ukrywania komentarzy tymczasowo usuwa komentarze z widoku, umożliwiając użytkownikom skupienie się wyłącznie na treści. Ta funkcja okazuje się nieoceniona w chwilach, gdy pełne skupienie na materiale jest priorytetem, zapewniając płynne przejście między skupioną pracą a zaangażowaniem we współpracę.

REKLAMA

Kiedy nowe komentarze pojawią się w usługach Google?

Jeśli nie możesz się doczekać nowego wyglądu komentarzy, to mam dobrą informację: Google informuje, że nowość trafi do wszystkich użytkowników maksymalnie 3 marca - to data graniczna, która została założona przez firmę. Niektórzy, tj. ci, którzy wybrali w swoim koncie najszybsze możliwe otrzymywanie nowości, mogą już się cieszyć odmienionymi komentarzami. Reszta musi poczekać kilka dni.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA