REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Posty dla bliskich znajomych na Instagramie. Teraz ukryjesz przed szefem fotki z imprezy

Chcesz pochwalić się zdjęciami, ale nie chcesz udostępniać ich wszystkim obserwującym? Instagram wprowadził właśnie rozszerzenie opcji "bliskich znajomych". Teraz będziesz mógł wysyłać posty i rolki tylko do najbliższych.

15.11.2023
12:23
Bliscy znajomi w postach i rolkach na Instagramie
REKLAMA

W 2018 roku Instagram dodał opcję "bliscy znajomi”. Jest to nic innego, jak specjalna grupa osób, które nas obserwują. To my wybieramy, kto do niej należy. Do tej pory, dla tejże grupy, mogliśmy udostępniać jedynie Stories. Teraz, po wrześniowej zapowiedzi, Instagram rozszerza tę opcję o dwie pozostałe funkcje z platformy.

REKLAMA

Bliscy znajomi w postach na Instagramie. Jak stworzyć post dla wybranej grupy?

Instagram rozszerza funkcję bliskich znajomych, umożliwiając użytkownikom dzielenie się nie tylko relacjami, ale także postami i rolkami wyłącznie z wybraną grupą osób. Co istotne, ta lista pozostaje stała dla wszystkich rodzajów zawartości, a polubienia i komentarze pod postami czy rolkami są widoczne dla innych osób, które także należą do grupy.

Jak dodać post wyłącznie dla grupy bliskich znajomych? Użytkownicy mogą wybrać listę z menu "grupa odbiorców" przed udostępnieniem posta lub rolki. Ta zawartość zostanie oznaczona ikoną zielonej gwiazdy w kanałach osób należących do tej grupy oraz białą na profilu.

Tu znajduje się menu wyboru grupy odbiorców w poście/rolce na Instagramie
Wybór grupy odbiorców na Instagramie
Instagram białą gwiazdą oznacza posty i rolki dodane do grona bliskich znajomych (źródło: Lil Yachty / Instagram)

11 milionów obserwujących - i wszyscy są w gronie bliskich znajomych

REKLAMA

Raper Lil Yachty, który zgromadził na Instagramie ponad 11 milionów obserwujących, dodał wszystkich obserwatorów do grona bliskich znajomych, twierdząc, że jest blisko "tylko ze swoimi fanami". To jeden z największych przypadków, gdzie znana osoba postanowiła stworzyć grono "bliskich znajomych" z tak ogromną grupą fanów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA