REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Masz dość idealnych influencerów? Instagram to rozumie i wprowadza nową funkcję

Instagram po cichu wprowadził coś, co pomoże wielu przełamać się - i wrzucić fotkę, która nie jest idealna, nie jest trendy, ale jest ważna dla nas. Ci, którzy mieli dosyć idealnych influencerów czy profesjonalistów z kamerką, ucieszą się z nowych zmian.

08.09.2023
5:26
Instagram wprowadza posty tylko dla bliskich znajomych
REKLAMA

Otwieracie Instagrama. Co widzicie na samym początku? Prawdopodobnie nasze Stories (#reklama) lub idealne zdjęcia influencerów. Piękne krajobrazy, modne stroje i dopracowane ujęcia. A wy chcecie po prostu wrzucić zwykłe zdjęcie ze znajomymi...

To nie pasuje idealnie do waszego feedu (waszym zdaniem). Kolory nie są idealne. Dlatego zamiast wrzucenia, zapisujecie to zdjęcie w iCloudzie w folderze "znajomi" i idziecie dalej.

REKLAMA

Czy naprawdę musicie konkurować z influencerami i zawodowcami?

Bo czy tak nie jest? Czy ludzie nie są zmęczeni tym, że zdjęcia na Instagramie muszą być perfekcyjne, niemalże idealne? Nawet jeśli wasze konto ma zaledwie 200 obserwujących, nadal czujecie presję, że wasze zdjęcia muszą być na najwyższym poziomie, aby dorównać znanej influencerce.

Business Insider zauważył ten trend i podkreślił, że Instagram stał się miejscem doskonałości i idealizmu. Zwykli użytkownicy publikują mniej treści z powodu presji związanego z koniecznością tworzenia perfekcyjnych postów. To z kolei skłania ludzi do korzystania z innych aplikacji, takich jak BeReal czy Twitter, ale żadna z nich nie zastąpiła jeszcze Instagrama.

Nawiasem mówiąc, nawet Twitter (czy też X...) stał się ostatnio bardziej popularny w środowisku influencerów, gdzie twórcy nie muszą przejmować się każdym szczegółem i mogą być bliżej swoich widzów.

Social media? Przeczytaj o nich więcej na Spider's Web:

Jednak szarzy użytkownicy, niedążący do zdobywania popularności, poszukują prywatnych i niszowych społeczności. Teraz Instagram stara się być właśnie takim miejscem.

Instagram wprowadza posty tylko dla Bliskich znajomych

Krótka piłka: obecnie Stories można także udostępniać osobom dodanym do listy Bliskich znajomych. Zwykli obserwatorzy nie zobaczą tych Stories, zobaczą je tylko wasi bliscy znajomi ze specjalnego kręgu. To brzmi banalnie, ale nie wszyscy chcą dzielić się wszystkim, szczególnie jeśli obserwują was koledzy z pracy lub szefowie.

Jak podaje serwis Tech Crunch, Instagram obecnie testuje nową funkcję, która ma na celu rozwiązanie skarg użytkowników dotyczących perfekcyjnego wyglądu platformy.

Nowa funkcja pozwoli użytkownikom udostępniać swoje posty na swojej tablicy wyłącznie swoim Bliskim znajomym, co sprawi, że udostępnianie zdjęć może stać się bardziej... osobiste!

Chociaż Instagram nie ujawnił jeszcze, w których dokładnie krajach testuje tę funkcję, wiadomo, że przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, Turcji i Wielkiej Brytanii. Czy jest dostępna w Polsce? Na razie brak informacji na ten temat.

REKLAMA

Testujemy możliwość udostępniania postów swoim Bliskim znajomym w wybranych krajach. Zawsze szukamy nowych sposobów, aby społeczność mogła wyrażać siebie i łączyć się na Instagramie

- powiedział w oświadczeniu dla Tech Crunch rzecznik Mety.

To dobra wiadomość nie tylko dla zwykłych użytkowników, ale także dla influencerów i celebrytów. Wiele znanych osób ma już swoje prywatne konta tylko dla swoich bliskich znajomych. Ta nowa funkcja nie wyeliminuje tej potrzeby, ale powinna pomóc niektórym!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA