REKLAMA

Kontrola rodzicielska w Messengerze już w Polsce. Jak to działa?

Przeglądanie z kim rozmawia dziecko i otrzymywanie powiadomień, gdy zmienią się ustawienia prywatności, to marzenie rodziców współczesnych nastolatków. Meta spełnia te marzenia, dorzucając narzędzia kontroli rodzicielskiej do - póki co, jedynie - Messengera.

31.08.2023 17.23
windows 11 widżety messenger
REKLAMA

W czerwcu informowaliśmy o inicjatywie Mety, która ma ułatwić życie rodzicom i umożliwić im wgląd w aktywność dziecka bez nachalnego przeglądania telefonu czy kłótni. Zresztą Meta nie była jedyna, bowiem w podobne działanie zaangażował się TikTok.

Jednak inicjatywa Mety miała jeden zasadniczy problem: w dniu publikacji ogłoszenia przez koncern, narzędzia kontroli rodzicielskiej dostępne były jedynie w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Teraz Meta udostępnia narzędzia globalnie - w tym w Polsce.

REKLAMA

Zobaczysz, ile czasu twoje dziecko spędza na Messengerze i kogo blokuje. Meta prezentuje nowe narzędzia kontroli rodzicielskiej

31 sierpnia Meta poinformowała o oddaniu w ręce użytkowników z całego świata nowych narzędzi kontroli rodzicielskiej. Narzędzia znajdziemy w komunikatorze Messenger i Facebooku, a ich działanie opisaliśmy szczegółowo w czerwcowym artykule poświęconym funkcjom kontroli rodzicielskiej Mety.

Rodzice w Messengerze będą mieli możliwość sprawdzania i przeglądania następujących informacji:

  • Ile czasu ich nastolatki spędzają na Messengerze;
  • Przeglądanie i otrzymywanie aktualizacji listy kontaktów nastolatków na Messengerze, a także ich ustawień prywatności i bezpieczeństwa;
  • Otrzymywanie powiadomień, jeśli nastolatkowie zgłoszą czyjeś konto (jeśli zdecydują się oni udostępnić tę informację);
  • Wyświetlanie, kto może wysyłać wiadomości do nastolatków (tylko znajomi, znajomi znajomych lub nikt) i sprawdzanie, czy to ustawienie zostało zmienione;
  • Sprawdzanie, kto może zobaczyć historię nastolatków na Messengerze i otrzymywanie powiadomień, jeśli zmienią to ustawienie.

Choć zakres uprawnień i informacji, w jakie wgląd mają rodzice i opiekunowie najmłodszych użytkowników produktów Mety jest całkiem szeroki, to nowo udostępnione narzędzia kontroli rodzicielskiej nadal nie pozwalają na wgląd do wiadomości, jakie dzieci i młodzież wymieniają na Messengerze.

REKLAMA

Obecnie Meta udostępnia jedynie narzędzia kontroli rodzicielskiej dla komunikatora Facebook Messenger. Na pełną implementację wszystkich narzędzi - a więc tych dla Facebooka i Instagrama - rodzice muszą jeszcze poczekać.

Zdjęcie główne: Farknot Architect / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA