REKLAMA

Messenger pokaże rodzicom ważne informacje o ich dzieciach. Chodzi o bezpieczeństwo

Meta ma ambicje, by przemienić Facebooka, Instagrama i Messenger w ulubieńca każdego rodzica. Facebook przypomni dziecku, że powinno odłożyć telefon, Instagram pozwoli podejrzeć sieć znajomych i zablokowanych użytkowników, a Messenger pokaże pełną listę osób, z którymi rozmawia niepełnoletni użytkownik.

27.06.2023 10.59
Messenger pokaże rodzicom ważne informacje o ich dzieciach. Chodzi o bezpieczeństwo
REKLAMA

Nad amatorami beztroskiego przemierzania serwisów społecznościowych właśnie zaczęły się zbierać chmury. Nad jednymi czarne, nad innymi obłoki w postaci rodziców. Zaledwie parę godzin temu informowaliśmy o inicjatywie TikToka, dzięki której rodzice będą mogli wykluczyć z wyświetlania się dzieciom filmów zawierających w opisie poszczególne słowa lub hashtagi.

Teraz na podobny krok zdecydowała się Meta, oddając w ręce rodziców i dzieci kolejne narzędzia mające zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym użytkowników. Nowe funkcje otrzymają zarówno Facebook, jak i Instagram oraz Messenger, z czego ten ostatni wprowadza przełomową funkcję.

REKLAMA

Meta chce przekonać do siebie rodziców. Na Messengerze i Instagramie podejrzysz wszystko, a Facebook przypomni, że dziecko zbyt długo go przegląda

27 czerwca Meta ogłosiła rozpoczęcie w swoich aplikacjach testów nowych funkcji kontroli rodzicielskiej i prywatności. Największe zmiany wprowadza Messenger, którego użytkownicy zyskają Narzędzia nadzoru rodzicielskiego. Dzięki tym narzędziom rodzice zyskają możliwość zobaczenia, ile czasu ich dziecko spędza na Messengerze, zobaczenia z kim rozmawia i przejrzenia aktualnych ustawień bezpieczeństwa oraz prywatności, a także zobaczyć Messenger stories dziecka i dostać powiadomienie, jeżeli dziecko zgłosi innego użytkownika.

Jest to tylko kilka z funkcji, które otrzymali użytkownicy z Kanady, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jak zapowiada koncern kolejne funkcje oraz dostęp dla użytkowników z innych krajów zostaną dodane w najbliższych miesiącach.

Kolejne funkcje, dotyczą Instagrama, który obecnie testuje system zaproszeń do wiadomości prywatnych. W ramach systemu użytkownicy chcący wejść w interakcję z niepełnoletnim użytkownikiem serwisu muszą najpierw wysłać mu zaproszenie, które niepełnoletni może zaprosić lub odrzucić. Przed akceptacją zaproszenia możliwe będzie jedynie wysyłanie wiadomości tekstowych - bez zdjęć, filmów, wiadomości głosowych czy połączeń głosowych.

Instagram rozwija też system kontroli rodzicielskiej, który zyskał możliwość wysyłania rodzicom powiadomień gdy dziecko zablokuje kogoś na Instagramie. Rodzicom umożliwione zostanie także podejrzenie ile "wspólnych znajomych" ich dziecko dzieli z obserwatorami i obserwującymi.

Ostatnia nowość dotyczy zarówno Facebooka, jak i Instagrama. Co 20 minut korzystania z Facebooka i Instagrama bez przerwy, niepełnoletni użytkownicy będą otrzymywać powiadomienie, by odłożyć aplikację (tudzież telefon). Facebook zyska także opcję kontrolowania czasu, jaki użytkownik na nim spędza. Ponadto Meta bada możliwości wprowadzenia podobnego powiadomienia jeżeli niepełnoletni użytkownik zbyt długo przewija Reelsy w nocy.

REKLAMA

Ponadto Meta zapowiedziała, że ogłoszony w styczniu tryb cichy, który wyłącza powiadomienia z Instagrama o ustalonej przez właściciela konta godzinie, w najbliższych tygodniach trafi do wszystkich użytkowników na całym świecie.

Zdjęcie główne: Vasin Lee / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA